Плюсове и минуси на кварталите в София - 5

  • 41 451
  • 768
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 54
Букет е на ул. Любляна и ул. Войводина могила, кв. Овча Купел.

# 31
  • Мнения: 40 752
Струва си, ако ще ви е достатъчен да живеете комфорно. Ако ще се бутате в него цял живот, не си заслужава. Локацията е важна, ако апартамента е удобен, иначе кел файда.

+1

Абсолютно съгласна. Първо гледате каква площ и екстри удовлетворяват критериите ви за минимална достатъчност, после търсите в каква локация можете да си ги позволите. И ако накрая стигнете до най-желаната локация и все още имате бюджет, тогава почвате да ъпгрейдвате самия апартамент като площ, лукс и екстри.

# 32
  • Мнения: 1 711
И аз да изкажа мнение: Преценете си добре дали 82 квадрата (предполагам, че тук влизат и общите части) ще ви стигат. На мен ми звучат малко. И в Младост 3 не е лоша локацията и в Овча Купел онази част също не е лоша. Не бих препоръчал Манастирски ливади, живея в западната част на квартала и не съм очарован. Относно строителите, честно казано тези Контракт Сити изобщо не ме впечатляват, виждал съм им сградите след няколко години на какво приличат... Може би другият избор за строител е по-добре.

# 33
  • Мнения: X
По принцип лично аз харесвам тази част на ОК, но въпросния строеж е на малко куцо място, подчертавам, че това е лично мнение. Строежът е до канала, може да има комари, освен това въпросната улица „Войводина могила” е един черен път, реката не е обезопасена, а вие ще живеете буквално срещу нея. Ако входа е на „Любляна” е по-приемливо, не съм запозната с конкретния проект. Има детски градини в района, има и опции за училище, но няма да е съвсем близо. Метрото ще е наблизо, но не и на удобно пешеходно разстояние. Трамвай 5 е на 10 мин.

Аз бих избрала по-удобното за работата ви място. И за мен 82 кв.м. са много малко, особено, ако имате дете, а за две е абсурд. От друга страна, ако сте млади и с добри доходи, не пречи да вземете по-малко жилище, а живот и здраве по-късно да се преместите.

# 34
  • Мнения: 54
Благодаря Ви искрено за мненията! Мислех си за рекичката от романтична гледна точка, но не и като източник на рояци комари през лятото, което си е точно така. За Контракт Сити съм чувал предимно позитивни неща, макар и тук там да има оплаквания. Имат и други две сгради на улица Боряна, в съседство с Букет. Може би и там трябва да погледна. Иначе апартаменът на БДЛ в Младост 3 е чисти 82 квадрата, но се оказва, че сградата им се строи от някаква фирма Рамзистрой ЕООД, която за пръв път чувам. Цената е 128К евро... а районът е пълен с панелки. Честно казано се чувствам в безизходица в това търсене - цените са супер високи, а продуктът, който получаваш не струва. Или може би сме станали прекалено претенциозни...

# 35
  • Мнения: X
И аз вече 5-6 месеца търся и на моменти се отчайвам, но човек като дава една камара пари е нормално да е претенциозен.

Улица „Боряна” според мен е по-добър вариант, въпреки че и там има движение, но в пъти по малко (засега). Бях писала някъде, може би в тази тема, че уличката е много приятна и китна, с хубави тротоари, идеална за разходка. „Любляна” не е баш такава. Ако не ви е позната, идете и огледайте на място!

# 36
  • Мнения: 54
Ще отида да видя района, но сградите им Боряна 1 и 2 изобщо не ми харесват като дизайн. Вероятно ще се наложи да се преориентирам към други квартали и фирми. Вие попаднахте ли на нещо що годе читаво? Някакви препоръки като цяло? Вероятно ще работя в БП в Младост 4 или в този на Цариградско.

# 37
  • Мнения: 5 634
По принцип и Младост-3, и ОК са си крайни квартали. Обаче това се промени, на Младост много му се вдигна рейтинга с офисите там, на ОК с метрото. За мен специално съотношението между цените в двата квартала трябва да е 3/2 и ако в Младост е 1200, в ОК да е най-много 900Е. Очевидно този в ОК е надценен. По принцип в Младост и по ще си запази цената.

Ако не ви е толкова зор и нищо не ви кефи,  потърсете още или поизчакайте, крановете още никнат като гъби.

# 38
  • Мнения: X
Аз търся старо строителство, по-близо до центъра, така че не мога да съм полезна. Щом ще работите в Младост, хич не ви трябва да живеете в ОК, далеч е и с метро, и с кола.

Според мен Младост е надценен квартал, но всеки с мнението си.

# 39
  • Мнения: 54
Благодаря! Вероятно ще изчакам с търсенето. Просто към момента няма нищо подходящо.

# 40
  • Мнения: 5 634
Младост също е надценен, напълно съм съгласен. Ама Контракт сити са си ширпотреба, какви са тия цени при мангалите над 1000Е.

# 41
  • София
  • Мнения: 12 374
Младост е надценен, винаги съм се чудила защо. 128К евро за 80 квадрата там?! Тези много са си повярвали.

# 42
  • Мнения: 1 711
Notaris, в онази част на ОК няма мангали. Те са по-към ОК 1-ва част.

# 43
  • София
  • Мнения: 1 103
 Някакви мнения за квартал Сердика? Почти никаква конкретна информация не намирам за квартала освен https://www.mirela.bg/prodava-imoti/%D0%B6-%D0%BA-%D0%A1%D0%B5%D … %B0-zxc3q124.html. Май е доста малък. Знам, че има роми, но блокът, в който сме харесали е сравнително далеч от тях. Всякаква информация от първа ръка ще ми е полезна.

# 44
  • софия
  • Мнения: 4 180
Някакви мнения за квартал Сердика? Почти никаква конкретна информация не намирам за квартала освен https://www.mirela.bg/prodava-imoti/%D0%B6-%D0%BA-%D0%A1%D0%B5%D … %B0-zxc3q124.html. Май е доста малък. Знам, че има роми, но блокът, в който сме харесали е сравнително далеч от тях. Всякаква информация от първа ръка ще ми е полезна.

Aз живея в Сердика и съм много доволна от квартала - близо до Стамболийски е, откъдето има транспорт до почти навсякъде,а и метрото ми е на 5 минути пеша. Има няколко градини, училище и доста детски площадки между блоковете. Има роми, но в другия край на квартала, което е доста далече от мен. Общо взето зависи в кой блок гледаш. В началото на квартала където са блокове от номерация 20, 20 и някой си е много добре, Билата е точно тук и Уникредит, има си магазини и други. Аз лично много харесвам квартала.

Общи условия

Активация на акаунт