Цистит - лечение без антибиотици - 5 тема

  • 51 884
  • 783
  •   1
Отговори
# 570
  • Мнения: 81
Момичета, здравейте😚 аз продължавам с борбата! Реших все пак да пия антибиотик и да се приключва поне за момента с тая болка :/ от три дни пия Sefpotec 2x200mg , изписан ми е за 10дни, но все още не виждам да имам промяна в болежките 🤷♀ Не мога да намеря и информация, кога за Бога започва да действа един антибиотик?!??! 2-3-4 дни? Кога? Как мислите?


Leyni , и аз пих 10дни нитроксолин и не ми подейства -вече съм на антибиотик, да видим..

# 571
  • Мнения: 2 024
И аз имам назначено лечение- 5 дни Зинат, веднага след това 7 дни Авелох + Уроцист и Лактофлор и 3-4 дни след приключване на лечението ще пусна пак стерилна урина.

# 572
  • Мнения: 54 455
Аз писах за Сефпотек, само си натоварих черния дроб. Полза никаква.

# 573
  • Мнения: 81
МамаНаПринцеса вземи си задължително пробиотик, защото аз от този Зинат си докарах копривна треска преди година.

# 574
  • Мнения: 2 024
Лактофлорът е про- и пребиотик.

# 575
  • Мнения: 81
DeVa ,да, то това ще е другата тъпотя,ако изобщо не ми подейства добре и ми остави щети....за това се чудя дали да го пия,ако не виждам подобрение, но не знам кога евентуално да го очаквам 🤔
МамаНаПринцеса , извинявай, не го бях видяла Simple Smile това е добре👌

# 576
  • Мнения: 35 969
7 дни зинат не ми даде желания резултат, само замаза нещата

# 577
  • Мнения: 54 455
Между другото, Сефпотек ми е изписван от УНГ, за горни инфекции. Не знам защо го изписват за уро.

# 578
  • Мнения: 81
Дават го и за уроинфекции, пише го в листовката.

# 579
  • Мнения: 54 455
Къде? Аз не видях.

# 580
  • Мнения: 4 077
3 дни ако АБ е подходящ трябва да има значително подобрение.

# 581
  • Мнения: 81


Има го в листовката.
Pandorina, благодаря за отговор. Ще изчакам още ден и ще потърся отново лекар🥺

# 582
  • Мнения: 54 455
Вярвам ти.
Но може би не съм прочела докрай.

# 583
  • Мнения: 81
Няма проблем, Wink то и да го пише в листовката, файда 🤨😆 ако не действа. Ще му дам още малко шанс.

# 584
  • София
  • Мнения: 1 434
Припомням ви да пиете пробиотик мин. 2-3ч. разстояние от АБ. И най-вече след приключване на АБ да продължите с по-сериозни дози. По принцип не е добре да се прекъсва посредата лечение, защото хем отрова, хем недовършено. Обаче с тези странични ефекти и аз не знам как бих постъпила. По антибиограма ли са предписани поне?

Общи условия

Активация на акаунт