Цистит - лечение без антибиотици - 5 тема

  • 51 882
  • 783
  •   1
Отговори
# 585
  • Мнения: 11 737
По време на лечение с АБ или химиотерапевтик не съм усетила никакви ползи от прием на пробиотик, дори да спазвам интервали. АБ всичко убива и си гъбясвам. То не може да се засели нищо полезно в тия дни на прием на антибиотици. След свършване на терапията с АБ обаче, ползи от пробиотик има. Това което забелязах за себе си е, че имам полза обаче, ако взема 1 капсула Микомакс по време на лечение с АБ или химиотерапевтик. Доктор ми изписва. Не пия на своя глава. С антибиотика залагам на прием на В комплекс.
Разбира се, при всеки е различно.

# 586
  • Мнения: 54 448
Ако питаш за Сефпотек, не, нямаше изобщо МБ, нито антибиограма. Изписа ми го АГ, защото ми бил удебелен мехура, т.е. не е излекувано възпалението.
Другите АБ са били по антибиограми.
Пробиотици не съм пила, но противогъбични да, Флукорик по схема.
Гъбички не съм имала.

# 587
  • Мнения: 4 077
Аз усетих разлика докато пиех Монурал. Преди получавах разстройство от него. Като приемах пробиотик не получих разстройство.

# 588
  • Мнения: 11 737

Пробиотици не съм пила, но противогъбични да, Флукорик по схема.
Гъбички не съм имала.
Да, то е същото като Микомакс и Кандизол.
И мен те ме предпазват, но Пробиотик - не. Затова намирам полза от приема му след като свърши лечението с АБ или химиотерапевтик.

# 589
  • Мнения: 54 448
За мен е ненужен пробиотик, нито полза, нито вреда имам. Но и чревни проблеми нямам.

# 590
  • Мнения: 1 221
Моята гинеколожка веднъж ми каза за някаква теория, че пробиотиците също натоварвали черния дроб и ако ги приемам заедно с антибиотик, намалявам действието им.
Общо взето ми каза: "Кажи ми всичко, което пиеш, без да съм ти предписала. Особено говоря за пробиотици и имуностимуланти с грейпфрут". За екстракта от грейпфрут и лекарства предполагам си знаете. Но това за пробиотиците ми беше много странно. Даже ми каза, че по БТВ са давали репортаж по тази тема, някакъв медик го е обяснявал дигитално, но така и не го открих. Накра ме да спра пробиотиците, това не помогна разбира се. Но според нея при жена с упорити бактерии като й спряла пробиотиците и антибиотика взел, че подействал. Странно ми се вижда това твърдение и продължавам да си пия пробиотици. Въпреки, че моят лекар хомеопат ми даде 3 хомеопатични, след приема на които не трябва да взимам дори имуностимуланти. Абе никакви топченца, хапчета, пробиотици. За да ми се изчистил стомаха и черния дроб. Спря ми и пробиотиците, и имуностимулантите.

# 591
  • Мнения: 6 898
Цитат
За екстракта от грейпфрут и лекарства предполагам си знаете.
Не зная нищо. Би ли казала за какво става дума?

# 592
  • Мнения: 54 448
Аз знам, но не помня защо.

# 593
  • Мнения: 1 221
Екстракт от грейпфрут не се приема с лекарства, защото по някаква причина влияе на някои лекарства. На едни неутрализира или намалява действието, докато на други го засилва прекалено много и води до нежелани странични ефекти. Аз нали минавам през инвитро процедури и ми е напълно забранен, защото всеки месец съм на някакви лекарства дори и да са поддържащи.
В интернет има доста информация за грейпфрута.

# 594
  • Мнения: 11 737
Въпреки че го знам това за грейпфрута /те пишат не само за екстракт, но и за сок от грейпфрут/, че влияе на доста лекарства (даже на самите листовки за пациента на някои лекарства пише), като стане декември, до март-април , когато пуснат грейпфрутите на достъпни цени, пия всекидневно сок, въпреки че пия немалко и различни лекарства. Честно казано, със сокчето се чувствам супер.
Та е добре да се четат листовките на лекарствата, най-вече тези за кръвно, сърце, там изрично си го пише. Не че нещо ме е спряло, но да се знае, да няма негативни последици.

# 595
  • Мнения: 88


Здравейте, и аз от няколко месеца съм често с цистит, първо бях на гинеколог, но там микробиологията е чиста, а днес си взех стерилната урина и ми излезе ешерихия коли. Лаборантката ми каза, че е в мн голямо количество. Имам час след два дни и ми е леко притеснено. Знам, че ще се пие антибиотик, но тези които са имали лесно ли са се изчистили? Преди години по време на бременност имах, но тогава само цитростоп рапит и хроно пиех.

# 596
  • Мнения: 6 898
lucyta_, погледни само 2-3 страници назад и ще ти стане ясно колко лесно и дали въобще сме се преборили с бактериите... Cry

Значи като пия лекарства като доживотна присъда, не трябва да ям грейпфрут, така ли излиза?

# 597
  • Мнения: 54 448
Ето информация за грейпфрут и лекарства.
https://www.puls.bg/dieti-c-22/nesvmestimi-khrani-i-lekarstva-n-2708

# 598
  • Мнения: 4 077
Аз пък се чудя как може да си с толкова висок титър на бактерията и да можеш да изчакаш дни.... При мен се развихря за часове... и ако се падне петък вечер или събота се чудя как да изкарам до понеделник да дам урина. На лекар мога да отида само ако съм пила Монурал да ми даде 3 дена в които да мога да изляза от къщи. Такова изчакване с дни, понякога седмици изобщо не мога да си представя, затова и изпитвам див ужас и паника от кризи.

# 599
  • Мнения: 88
Аз пък се чудя как може да си с толкова висок титър на бактерията и да можеш да изчакаш дни.... При мен се развихря за часове... и ако се падне петък вечер или събота се чудя как да изкарам до понеделник да дам урина. На лекар мога да отида само ако съм пила Монурал да ми даде 3 дена в които да мога да изляза от къщи. Такова изчакване с дни, понякога седмици изобщо не мога да си представя, затова и изпитвам див ужас и паника от кризи.

Ако това е към мен, странно но на този етап нещата са поносими. Лаборантката ми каза, че бактерията е в големи количества и се притесних, но поне няма голяма болка. Предните месеци до ден се стигаше до кръв в урината и веднага почвах ципрофлоксацин. Успях да си изместя часа са нефролог за днес и ще почвам лечение.

Общи условия

Активация на акаунт