Цикъл след Ескапел ?!

  • 22 656
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4
Здравейте, аз съм Росица на 23 години.
Предстои ми преглед при гинеколог след няколко дни но тъй като има време до тогава реших да се престраша и да пиша/попитам.
Преди месец и половина, два пих ескапел след полов акт, след няколко дни направих тест за всеки случай и беше отрицателен . Следващата седмица пих отново ... да! Цикълът ми подрани с девет дни а на по късен етап имаше леко кафеникаво зацапване. Вече трябваше да ми е дошло два пъти но не, направих хиляда теста всичките бяха отрицателно. В сряда съм на гинеколог, но ми се иска да чуя някое предположение. Защо не ми идва, прекалих ли с двете хапчета и дали някога ще се нормализира този цикъл? Благодаря!

# 1
  • Мнения: 256
Първо - пили сте хапче и не виждам какъв е бил смисъла и то след няколко дни да си правите тест за бременност, при условие, че те отчитат след две седмици.
Второ - да , прекалили сте и сте си объркали много хормоните, за това и цикълът ви е също толкова объркан. Трябва време да се нормализират нещата и е хубаво , че ще отидете на гинеколог. Разпитайте го добре и се информирайте за всичко и да ви пусне изследвания.
Моля ви, това не са бонбони, опасно е. А шега с хормоните на една жена не бива..
Има толкова методи на предпазване, ползвайте ги.

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 39
Това е хормонална бомба!
Чете ли опътване?!
Потърси ли в гугъл мнения и препоръки?!
Ескапел не ти са противозачатъчни,за да ги премаш когато си искаш.
В рамките на тази година не пий ескапел,докато ти се оправят хормоните и цикъла ще минат месеци.

# 3
  • София
  • Мнения: 5 136
От Ескапел е, объркала си хормоните, защото хапчето е доста силно. Разбира се, че цикълът ти ще се нормализира, но е възможно да стане както следващия месец, така и след няколко месеца.
Говори задължително с гинеколога си за това какво се случва. Не се паникьосвай излишно, всичко ще се оправи, но бъди по-внимателна и не позволявай повече такива гафове. Ескапел е хапче за спешна контрацепция, не може да се пие често. Ако имаш постоянен партньор, поискай от гинеколога ти да ти предпише противозачатъчни. Ако не - ползвайте презервативи. Във всички случаи не си играй на руска рулетка повече.

# 4
  • Мнения: 4
Много, много благодаря за отговорите и да приемам всякаква критика, тъй като знам че сама си го докарах.!Каквото и кажа след случилото се няма да има значение, неадекватна постъпка. Дано скоро се оправя, нямам търпение да отида на лекар вече.. ще пиша какво е казал!

# 5
  • Мнения: 517
Веднъж ми се е налагало да пия и да имах какви ли не аномалии. Не мога да си представя какво е да изпиеш 2 ... Не бих повторила.

# 6
  • Мнения: 4
Здравейте на всички!
Лекаря ще се отложи с една седмица, макар и умираща от болка съм супер щастлива защото днес ми дойде!!!!

# 7
  • София
  • Мнения: 5 136
Веднъж ми се е налагало да пия и да имах какви ли не аномалии. Не мога да си представя какво е да изпиеш 2 ... Не бих повторила.

Момичето има конкретен въпрос, не виждам защо всяка жена, която е имала някакви странични ефекти, трябва да се изреди да я стряска и да я плаши допълнително. А "не бих повторила" е твърде смело изказване...

# 8
  • Мнения: 4
Да, благодаря за подкрепата.
На тези които ни се е случило знаем как е и вече знаем да не повтаряме. Аз специално съм шок и паника защото тема бебе я преживях в доста ранна възраст ... и може би за да избегна това отново реагирах глупаво. Е сега боли зверски но поне имам цикъл!

# 9
  • Мнения: 1
Здравейте!
Притеснена съм, защото приех Ескапел 10-20 мин след като правих секс без предпазни средства. Последният ми цикъл беше преди 30 дни(започна на 27 април) и още не е дошъл. Страх ме е да си правя тест, а и нито имам някакви симптоми на бременност, нито нищо...Мисля да почакам още, а нямям възможност да посетя генеколог,защото родителите ми ще разберат... Какво да правя?

# 10
  • София
  • Мнения: 5 136
Здравейте!
Притеснена съм, защото приех Ескапел 10-20 мин след като правих секс без предпазни средства. Последният ми цикъл беше преди 30 дни(започна на 27 април) и още не е дошъл. Страх ме е да си правя тест, а и нито имам някакви симптоми на бременност, нито нищо...Мисля да почакам още, а нямям възможност да посетя генеколог,защото родителите ми ще разберат... Какво да правя?

Най-добре е да си направиш тест, колкото и да те е страх. Помоли приятелка да седи до теб, докато чакаш резултата, по-лесно се изтрайва. Закъснението най-вероятно е от обърканите от хапчето хормони, но каквото и да се случва - колкото по-рано знаеш, толкова по-добре.

Общи условия

Активация на акаунт