Лека и безаварийна на тези, които карат ШОФЬОРСКИТЕ - 13

  • 44 627
  • 932
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 3 044
Еее..ти пък Simple Smile. Аз започнах курсове с бившия ми. Заразлика от мен, той имаше огромни проблеми с работата със съединител/полусъединител. Гаснеше му постоянно първите 10-15 часа, после вече свикна и си изкара изпита. Аз пък бях обратното, по начало ми беше лесно това и да ми е изгаснала преко сили 1-2 пъти за целия курс, мен ми беше сложно да се ориентирам в точното разстояние на колите в страничните огледала, но се оправих

# 166
  • 1st floor
  • Мнения: 9 103
А аз страдам и от двете. Mr. Green Седмо кормуване ми беше днес - два пъти изгасих колата. Но хич не мисля да му се давам на съединителя. Искам да карам каквото аз желая.  Naughty Иначе и проблем със страничните огледала имам. Нито мога точно да преценя къде е колата, нито с каква скорост се движи. Като погледна и видя, че зад мен е празно, направо умирам от кеф!  Mr. Green Което рядко се случва, защото инструкторът ме върти само в центъра на София - Руски паметник, Пирогов, България, НДК, Петте кьошета и подобни... Crazy

# 167
  • Мнения: 3 044
Свиква се и с разстоянията, помагай си с горното огледало за обратно виждане, там ще се ориентираш по-лесно...просто спокойно, никой не се ражда научен в крайна сметка. Всички си имаме силни и слаби черти. Аз в събота направих първия си дълъг път София - Арапя и се бях притеснила, но вс мина прекрасно, но все пак не се пробвам с рискови изпреварвания.

# 168
  • гр. София
  • Мнения: 4 774
Другото,  което до късно правех е да спра и да не мина после на първа, за да потегля. Въобще не се сещах! В някакъв момент посвикнах,  но от време на време пак забравях. Трудно ми е да връщам от по-горна предавка на по-долна. Обратното ми е ок.
С огледалата нямам проблем, но дясното почти не го ползвам.
Утре ще ходя да подам документи за книжка. Има ли смисъл да пускам бърза поръчка? Имате ли наблюдения за колко време стават готови в КАТ София?

# 169
  • Мнения: 3 044
Аз си пуснах бърза, защото ми трябваше, стана точно на 10тия ден май беше

# 170
  • Мнения: 2 478
Няма смисъл от бърза поръчка. Нормалната е 30 дни. Дали ще са 10 или 30, все тая Wink. За къде сте се разбързали, цял живот ще карате Wink.

Когато тръгне да ви гасне и усещате, то оборотите са много ниски, принципно, и почва леко да притриса, отново натискате съединителя, и ще чуете едно "бръм", леко форсиране все едно на двигателя, поддържате го жив, и няма да изгасне. Паралено трябва да знаете на коя предавка сте Simple Smile.
За да се случи всичко това, никакви слушалки и музики, е ако искате да се научите Wink.

Edit: Сори, Флейм, обърках се в бързината, отличничката беше Розата Wink.

P.S. НеПоКоРна, кажи му на тъпунгера, не само в центъра и да се джуркате в дупки, пълзейки с 20, а поне в Люлин, че е по-широко и би карала, сменяла предавки, правила обратни. Също да те изкара поне веднъж на Околовръстното на детелините, а може и до Банкя да идете, да изредиш всички предавки.

Хахх, Флейми, ти сладурана май ще излезеш Wink.
Браво! Хубаво е да има повече умници Satisfied.
Нека е грешка, обичам да ме опровергават, иначе е скучно.
Няма рамене и гърбове и при мен, оправям се сам, рядкост, ама гледам не съм единствен Wink.
Ама, знаеш ли, така е най-сладко в живота, като цяло. И първата кола така си купих, кефът е несравним.

Последна редакция: вт, 27 авг 2019, 20:18 от FragranceFanatic

# 171
  • Мнения: 3 044
То и аз съм Simple Smile. 0 грешки на листовки,само 3 наказателни на кормуване - взет от първи път. Уви, не позна обаче, щото моят бивш караше по-зле от мен хахах, още кара по-зле. Скъсаха го на листовки, 2 пъти, та и преди него взех книжка хахах. Не бях шофирала преди да запиша курсовете Simple Smile, нямаше и кой да удря по 1 рамо докато ги карах, та ти е грешка все пак статистиката

# 172
  • Мнения: 3 732
Преди половин година бях ходила на фб инициативата Аз карам. Препоръча ми го съфорумка от тук защото нямам фб.
Основна грешка ми беше, че не гледам огледалата и таблото и забравям мигачите. За огледалата разчитам на вътрешното. Мъжа ме попита дали имам проблем с очите, имам. То е увеличително. Гледам да го правя.

В началото като се сетя как тръгвах и ми е смешно - с пилене на гуми докато се науча да си координирам краката и газ и съединител.

Смяната на скоростите ми е лесна. Не знам дали не бъркам обаче при преминаването от висока на ниска. Преди завоя включвам мигач, натискам съединител и спирачка и минавам на по - ниска.
Не гасна защото се ориентирам по звука й. Изгаснах само веднъж миналото лято, на баир в нищото и с бивша колежка до мен. Много се уплаших като изгасна и тръгна назад. Смятах, че ще изкача баира на трета.

Тоя инструктор да те вкара в квартална уличка където едва се пълзи на първа заради теснотия и липса на видимост.
Вчера с един голфър го играхме филма. От едната страна на улицата паркират успоредно, от другата перпендикулярно. Началото на улицата е S -образен завой, края е T - образен. След него двата края са улички като едната я ремонтират и излизат камиони, разбита е, а другата продължава на право като в началото й има трета улица, пак с S - образен завой.
На въпросната отсечка видимостта навсякъде е ниска. Добре е, че все пак две коли могат да се разминат. Повечето шофьори спират ако има свободно място и изчакват другия да мине.
Тръгвам на работа и почти да стигна S - образния завой виждам голфъра как кара по средата и не се свива, а аз трябва да заобиколя клошар срещу мен бутащ количка. Аз си карам срещу голфъра, той спря и се разминахме на милиметри. Доста нагло ме изгледа младия келеш. После видя и клошаря.

# 173
  • 1st floor
  • Мнения: 9 103
Еее, караме и в Люлин. Всъщност винаги тръгваме и се прибираме от там.  Mr. Green И в центъра ме вкарва няколко пъти в малки улички. И до Перник през стария път със завоите ходихме, за да свикна с колата, кормилото и скоростите. Това беше още в началото. Понеже изпитът ще бъде в центъра, затова той толкова държи да свикна с натовареното движение там. И всеки път минимум по два пъти ме спира да тръгвам от наклон. Нямам забележки спрямо инструктора, просто аз съм си на години и бавно схващам. Mr. Green

# 174
  • Мнения: 3 732
Непокорна, не се оправдавай с годините. На 18 да си, пак ще се чувстваш некадърна. Ще срещнеш и същества които ще те подценяват зад волана защото си жена.

Моя съвет е - Не се отказвай! Решиш ли - ще вземеш книжката, а после след време и доста практика ще станеш добър шофьор стига да го поискаш. Изчисти си главата от глупости.

А и шоуто тепърва започва...
Сега не знаеш какво и как да правиш, разчиташ на инструктор. Като останеш сама и трябва да разчиташ на себе си само, какво ще правиш? Бензиностанции, сервизи, кола да те остави на път и да викаш Пътна помощ, паркиране, идиоти по пътя - шофьори, пешеходци, колоездачи, каруци.

Няма да се пУашиш! Давай смело напред и не се филмира излишно.

# 175
  • Мнения: 3 044
Аз, когато си взех колата, за да свикна с габаритите, всяка вечер карах из кв. Яворов, там улиците са толкова тясни, че ако влезе кола, няма място и котка да мине отстрани.

# 176
  • гр. София
  • Мнения: 4 774
Еее, караме и в Люлин. Всъщност винаги тръгваме и се прибираме от там.  Mr. Green И в центъра ме вкарва няколко пъти в малки улички. И до Перник през стария път със завоите ходихме, за да свикна с колата, кормилото и скоростите. Това беше още в началото. Понеже изпитът ще бъде в центъра, затова той толкова държи да свикна с натовареното движение там. И всеки път минимум по два пъти ме спира да тръгвам от наклон. Нямам забележки спрямо инструктора, просто аз съм си на години и бавно схващам. Mr. Green
Доста голям периметър. Аз карах само в Ст. град и малко от Дървеница и Мусагеница. Изпита ми беше в Ст. град. Там младите карат като луди разни скъпи коли! Навсякъде бях на 30-40км/час. В Ст. град на много места има ограничение 30км и страшно много пешеходни пътеки. Пешеходците от ляво ми е трудно да виждам. Затова и ме скъсаха на единия изпит!
Много ми се искаше да взема нормална книжка за ръчни скорости, за мен си остава засега неизпълнена мечта! Нещо като наполовина свършена работа Smile Но здраве да е........
И аз вече съм на години и по-бавно схващам явно. Много се ядосвах на грешките си! Защото ги повтарях! 

# 177
  • 1st floor
  • Мнения: 9 103
Зуки, няма да се давам, много ясно. Зеленото човече го сложих, за да се надсмивам над себе си. Истина е обаче, че вече паметта не ми работи като на 20години. Има два раздела от Помагалото за кандидат-шофьори, дето и здравето да ми вземат, пак няма да ги науча. Пустите мощности, тегла и пр. на катероиите  и административните наказания. Crazy Crazy Crazy Все едно не ми влизат изобщо в мозъка. Stop Чета ги, уча ги и нищо!!!

# 178
  • Мнения: 3 732
Ти пък ...

Живееш в България все пак. Това какво се учи по правилник (често абсолютно ненужно) и реалността на пътя (нямаща нищо общо със закони и правила) са две много различни неща.

И мен този раздел ме мъчеше, но го научих наизуст без да го разбирам. Мен какво ме греят трактори, камиони, специализирани машини като никога няма да ги карам, а трябва да се пазя от тях на пътя - дистанция?

Е, мерак ми е да подкарам тир и да взема завой, но няма как да стане. Самото изнасяне, координацията между глава и ремарке, каране на задна, огледала - тръпка ми е, по дяволите.



Наизустяваш без да разбираш за да вземеш листовките. Ти акъл нямаш ли?

# 179
  • гр. София
  • Мнения: 4 774
Зуки, няма да се давам, много ясно. Зеленото човече го сложих, за да се надсмивам над себе си. Истина е обаче, че вече паметта не ми работи като на 20години. Има два раздела от Помагалото за кандидат-шофьори, дето и здравето да ми вземат, пак няма да ги науча. Пустите мощности, тегла и пр. на катероиите  и административните наказания. Crazy Crazy Crazy Все едно не ми влизат изобщо в мозъка. Stop Чета ги, уча ги и нищо!!!
Решавай листовки в avtoizpit. Аз на ден по няколко решавах. Това, което не разбирах питах мъжа ми или евентуално на лекциите. Нямах възможност да присъствам постоянно на тях, но с  решаване на листовки и въпросите след темите в учебника си взех изпита от първия път. Някои въпроси се наизустяват - все пак едни и същи се въртят. Hands Plus1

Общи условия

Активация на акаунт