Лека и безаварийна на тези, които карат ШОФЬОРСКИТЕ - 13

  • 44 546
  • 932
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 3 044
Aз постоянно следя и какво се случва зад мен, отстрани на мен, а не само напред

# 196
  • Мнения: 896
И аз бях така, но това много ме изморяваше и разконцентрираше. Един ден возех чичо ми по цариградско и той ми даде този съвет.

# 197
  • 1st floor
  • Мнения: 9 098
Непокорна, докъде стигна с часовете? Задобря ли поне малко?
Задобрявам всеки път по малко, да! Peace Минаха 16 часа по кормуване вече, записана съм и на вътрешен на листовки утре. Днес ще преговоря гадните глави от правилинка, дето ме мъчат. Mr. Green Четох и темата, дето ми препоръча. До средата съм, полезна е, благодаря! Hug
В момента най-голям проблем ми е минаването от една лента в друга, като е фраш с коли. Някак предпочитам да си изчакам спряла преди препятствието в дясната лента, докато лявата се изчисти изцяло. Проблемът е, ако трябва да минавам, коли има, а препятствие няма.  Joy Също и съединителят ми прави драми. Изключително рядко ми гасне колата на тръгване, но инструкторът ми се кара, че не подавам достатъчно газ и аха да изгасна, като отпусна съединителя. А като има пред мен на метър и половина кола и ме е страх да натискам пустата газ.  Mr. Green Съединителя също явно не го отпускам много както трябва и трепери колата.  Mr. Green Уж внимавам, ама...то едно ли е... Mr. Green Учихме и паркиране назад. Не ми се видя трудно. Ще видим като трябва сама да го направя, сега той ми казваше какво-как. Laughing

Последна редакция: пн, 02 сеп 2019, 07:43 от НеПоКоРнА

# 198
  • Мнения: 2 478
Непокорна, ще се донаучиш след това с твоята кола. За 31 часа няма да се научиш, спокойно.
За съединителя Arrow тествай така - като го натиснеш и превключиш на първа, дръж го, подай газ докъм 1500-2000 оборота и леко почни да го отпускаш, като гледай и оборотите да не падат, просто плавно да тръгнеш. Почне ли да притриса, натисни го отново додолу, ще се чуе едно "бръм" от двигателя, и пак същото - отпускаш плавно, може и без подаване на газ. Притрисането и гасненето са от рязкото му бързо отпускане и недостатъчно задържане.
Всичко опира до координация и баланс между педала на газта и съединителя. Ще свикнеш  Wink.
Не знам сега на какво си, дизел сигурно. После, ако седнеш на бензин, си иска високи обороти.
Примерно, аз на моята Алфа превключвам скорости на 3000-4000 оборота. Тръгвам според зависи, ако е от паркинга пред нас студена, бавно, много плавно, докато загрява машината. След което вече на булеварда си я натискам спокойно. Бензинът се чувства най-добре 2500-4000 оборота докъм 5000, като на повечето максималната мощност е около 6000-6500 оборота, но не я пържа дотолкова Simple Smile.
Не ги мисли листовките, те са проформа.

Това за лентите - просто не си свикнала с огледалата все още и разстоянията, но докато свикнеш, курсовете свършили и ще се качиш на друга кола, така че отново спокс Wink.

Последна редакция: пн, 02 сеп 2019, 11:16 от FragranceFanatic

# 199
  • 1st floor
  • Мнения: 9 098
Благодаря. На бензин се уча и бензин ще карам.

# 200
  • 1st floor
  • Мнения: 9 098
Влизам да се похваля, че взех и двата изпита по теория с нула грешки!  bowuu Някак по-спокойна съм. Знам, че по-важното тепърва престои, но като ги отхвърлих като ангажимент, ми олекна. Както и че не ме скъсаха. Трябваше ми малко повдигане на самочувствието, че не съм тъпа. Защото точно така се чувствам понякога в колата.  Mr. Green Днес даже вместо на дясно, търгнах на ляво. И интруктора ми каза "другото дясно"! Ужас, мислех, че на мен не може да ми се случи. Явно изтрещявам, като седна на шофьорската седалка. Crazy

# 201
  • Карлово
  • Мнения: 4 622
Браво за изпитите!
И да повториш резултата на изпита по кормуване.

# 202
  • Мнения: 2 478
Браво, Непокорна Simple Smile.
Като се качиш сама в колата, първите пъти ще ти е терсене, после ще почнеш да си научаваш това-онова, и ще се чувстваш добре. Сама ще се донаучиш, не разчитай на други, може да питаш и прилагаш, но сама с месеците каране Simple Smile. Кефът е несравним, особено ако и колата ти позволява по-динамично шофиране Simple Smile.
Екстра, че си на бензин, по-височки обороти, знаеш Wink.
Аз съм си се слял с моята и не мога да не карам, ако не всеки ден, то през ден задължително, то ми идва отвътре и да развъртам оборотите.
Като се качиш на своята си кола, едно от нещата, на които да свикнеш е - качваш се, включваш ток, изчакваш 10-на секунди да спрат да мигат лампите, изключваш, ако имаш имобилайзер, палиш, и докато се дооправяш я оставяш да позагрее и да се развъртят течностите, леко може да натиснеш няколко пъти газта, да си усетиш машината, и леко, плавно тръгваш. Излезеш ли на булевард, вече може да си я форсираш. Това при студено палене сутрин, като тръгваш Wink.
Моята специално иска високи обороти и много по-леко отлепя, сменя скорости и ускорява към 4000. Днес я понапънах докъм 5, никак зле не й се отразиха  Sunglasses.

Последна редакция: пн, 09 сеп 2019, 18:41 от FragranceFanatic

# 203
  • гр. София
  • Мнения: 4 762
Непокорна, браво! 🤗
Аз си взех днес книжката от КАТ и съм много щастлива!!!! 🤩 В къщи обаче от мъжа ми не срещам кой знае каква подкрепа. Дъщеря ми каза, че ще я е страх да се качи при мен - слуша бъзиците на баща си по мой адрес! Въпреки това тази вечер се качихме тримата в колата. Аз карах, ММ до мен, дъщерята отзад - ще я оставям на танци. На един светофар не се пристроих правилно и вместо направо трябваше да завия наляво. Както и да е. Танците бяха в Студентски град. Не се минава вечер там по улиците- рейсове, спрели коли от двете страни на пътя, не можеш да се разминеш. Мъж ми не реагираше много спокойно и ме напрягаше още повече. Върнахме се в квартала, повъртяхме малко и се прибрахме. Много искам да тръгна поне на работа с колата, но не знам дали ще е скоро. Мъжът ми ми няма доверие и това някак ме спира..... Постоянно повтаря, че в София не е за шофиране. ☹ А пък аз си мисля за съфорумката, пуснала темата и се обнадеждавам!

# 204
  • Мнения: 2 478
Напротив, Лейла, точно в София е школовката за шофиране - тръгни, спри, пропусни, размини се, изчакай, полусъединител, паркиране всякак, ляв светофар, в провинцията не са и чували за такъв. Wink.
Естествено, бъдете подготвени за жулвания, търкания, забърсвания в началото, докато свикнеш с габаритите и все пак и не по твоя вина може да се случи. Примери да не давам, че няма да ми стигне страницата.

# 205
  • Мнения: 3 732
Браво, Непокорна! Така и с кормуването да стане ти пожелавам.


Преди три години на този ден ми беше кормуването и го взех. Е, от втория път, но ...
Първия път се уплаших от паркиране на задна на моля на Цариградско и се качих на тротоара.

# 206
  • Стара Загора
  • Мнения: 192
Вярно, че тук в провинцията трафика не е толкова натоварен ама чак пък толкова... И ние имаме по един, два леви завоя, че даже ги и ползваме Wink

Успех и на всички, на които им престоят изпити, важното е да сте спокойни. И моят практически изпит беше точно преди година Simple Smile Взет от първия път, с една наказателна точка Blush

# 207
  • Мнения: 8
Здравейте на всички. Темата със сигурност не е за тук. Та вчера ме скъсаха на кормуване и ще се явявам втори път. На самия изпит не пропуснах пешеходец ,обърках  посоките и не съм подала мигач някъде и имам 13 грешки..На 18 години съм и ме е срам от себе си,моите познати на моята възраст са си взели книжката от първия път. Иначе листовките ги взех без никакъв проблем. Моята инструкторка казва,че мога да карам ,тръгвам успешно на баир,спирам на стопа и светофарите ,също мога и да паркирам..но вчера толкова бях притеснена..че даже накрая на изпита ,когато изпитвача ми каза НЕ и ме накара да се подпиша ,адски много ми трепереха ръцете. Преди изпита изпих едно кафе на гладно..мислех да си взема валериан, но тва не помага тъй като реакциите чи ще се забавят изключително много. Главният ми проблем преди ми беше съединителя и гасих колата страшно много пъти,слава богу това го оправих. Сега чи остана престрояването...адски много ме е срам...и сега хвърлихме още пари за допълнителни часове ,а и няма смисъл да се отказвам ,тъй като са заминали много пари. Много съм разтроена и не мога да спра да го мисля,издъних се много. Не знам какво да правя и как да бъда спокойна преди изпита,моля за съвет! Благодаря предварително!

# 208
  • Карлово
  • Мнения: 4 622
Ами много просто, за да не си изнервена - закуси. Така няма да трепериш, ще си по-спокойна.
И не всички на 18 са взели книжка от първи път, дори обратно повечето ги късат първия път.
Още си под влияние на емоцията от скъсването и се шашкаш, но всичко ще си дойде на мястото.

# 209
  • Мнения: 1 418
Е, аз я взех на 30 😊😁Имаш време!Какво пък има да те е срам, не на всеки се отдава от раз тая работа...Яж,  съсредоточи се и карай колкото можеш ...

Общи условия

Активация на акаунт