Лека и безаварийна на тези, които карат ШОФЬОРСКИТЕ - 13

  • 44 773
  • 932
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 8 554
Благодаря! Аз съм шофьорка, синът ми ще кара курса ! Simple Smile

# 676
  • Мнения: 130
Питай в автошколата ,но и аз уча по тоя учебник.

# 677
  • Мнения: 365
По зеления учебник трябва да се учи. Червения е само спомагателен и не е задължителен, докато зеленият е. Търсете издание 2020. В зеления учебник ги има всички до един въпроси от автоизпит.

# 678
  • Мнения: 8 554
Благодаря много на всички Simple Smile ! Купих зеления учебник и "детето" вече го чете .
Успешно придобиване на книжка!

# 679
  • София
  • Мнения: 5 334
Благодаря много на всички Simple Smile ! Купих зеления учебник и "детето" вече го чете .
Успешно придобиване на книжка!
Ще се справи, със сигурност, стискаме палци. Има хора, които се затрудняват с теорията, мен практиката много ме озори. Grinning Така че стискам още по-силно палци за самото кормуване. Wink

# 680
  • Мнения: 365
Съвет от мен - нека да започне да решава всички въпроси от всяка една тема на учебника. Едва когато започне да прави по 2-3 грешки на тема, значи е готов за ДАИ.

# 681
  • Сливен
  • Мнения: 4 241
Преди да започна теорията(говоря за часовете),1 седмица предварително учех знаците,по друг стар учебник.Още първият ден като ни показаха учебника(този зеленият),реших направо да си го закупя.И така всеки ден преди часа по Теория,четях темите.След което почнах да решавам тестовете от учебника-отначало много грешки,но след мнооооого препрочитане на учебника и решаване отново,и отново на тестовете в него,нямах грешки.Заради корона вируса си бях в къщи и всеки ден четях целият учебник,и решавах тестовете в avtoizpit.С една дума-направо бях назубрила всички въпроси и отговори.Grinning Но като цяло за 2 седмици спокойно може да се научи правилника,има постоянно повтарящи се въпроси.Изпита по теория ми се падна следобед и реших сутринта пак да решавам в сайта,случи се така,че някой от въпросите които решавах сутринта ,се паднаха на изпита.

# 682
  • Мнения: 45
Здраейте, как става записването за БЧК?

# 683
  • гр. София
  • Мнения: 4 775
Здраейте, как става записването за БЧК?
Не знам за кой град питаш, но в София се намира на бул. Дондуков. В сайта им намираш телефона, обаждаш се, казват ти за кога има места, записваш се и отиваш. На място плащаш 60лв, провежда се цял ден, минаваш нещо като изпит, дават ти документа и това е.

# 684
  • Мнения: 365
Ако си от София - град, в следващите 2 месеца не очаквай да има свободни места. Всичко е фул на Дондуков. Мой приятел така чакаше, чакаше и накрая отиде в Лозен да ги кара. Там е подразделението за София - област. Друг познат пък го изкара в Перник.

# 685
  • Карлово
  • Мнения: 4 663
Не е точно така, появяват се отвреме на време дати, когато някой се откаже пускат свободна дата.

# 686
  • Мнения: 365
Не е точно така, появяват се отвреме на време дати, когато някой се откаже пускат свободна дата.
Това ми звучи малко като "Чакай от умрял писмо"

# 687
  • Карлово
  • Мнения: 4 663
Не е. Когато дъщеря ми приключи с курса, нямаше никакви дати за БЧК, а и се налагаше да вземе спешно книжка. Дори замисляше да ходи в Габрово, където имало свободни дати. Но се откри дата и се записа и съответно освободи мястото в Габрово. Просто често трябва да се проверява.

# 688
  • Winterfell
  • Мнения: 590
Здравейте и успех на всички Simple Smile.В момента карам курсовете, почти на финалът съм . Минах успешно листовките, БЧК , остава ми само изпитът по практика. Чакам дата за изпит ( трудна работа) , оставила съм си 3 часа за каране преди него. Много обичам да карам, не ме е страх изобщо. Проблемът ми е друг - панирам се по време на изпит, без значение какъв. 2 дни след изпитът по теория не можех да си намеря място заради стресът на самия изпит ( взех го без нито една грешка), а само да ме бяхте видели докато си предавам тестът по БЧК - шок и ужас 😬 Такава съм си от дете, и до ден днешен не мога да го превъзмогна. Преди 3 години карах курсовете, но ме скъсаха точно заради тази паника. Повторно не се явих поради стечение на обстоятелствата. Сега мисля да доведа нещата до край. Дайте някакъв съвет - чай, билкови хапчета или каквото и да е леко успокоително, съвместимо с шофирането, просто леко да се отпусна. Да знам, че никой няма да ме изяде , и мога да се явя повторно ако ме скъсат, но знам, че и следващия път няма да е по-различно .
Само да кажа , че не съм емоционално нестабилна личност по принцип, даже минавам за перде, и "It is, what it is " ми минава на всякъде, само не и на изпит

# 689
  • гр. София
  • Мнения: 4 775
И яз бях много притеснена по време на изпитите - късаха ме. Все си повтарях, че всичко ще е наред и така до самия изпит. Започнеше ли изпита се препотявах няколко пъти.... Направо не повярвах, когато го взех! Толкова се зарадвах, че всичко най-после свърши!!!!
Така че напълно те разбирам, но не мога нищо да ти препоръчам. Аз нищо не съм взимала.

Общи условия

Активация на акаунт