Лека и безаварийна на тези, които карат ШОФЬОРСКИТЕ - 13

  • 44 648
  • 932
  •   1
Отговори
# 630
  • Сливен
  • Мнения: 4 230
Днес пуснах документите в КАТ.Бях с нагласата,че ще чакам часове,а цялата хамалогия беше за 40 минути,като имаше само двама човека преди мен,за даденото гише. Grinning
П.С.- Бърза поръчка пуснах ,ще е готова на 21.08 Simple Smile

Последна редакция: чт, 13 авг 2020, 12:33 от сикрет

# 631
  • Мнения: 1 622
Аз изкарах опреснителен курс преди време и в момента все още карам с придужител,  като цяло съм доста бавна, но поне не ме е страх толкова вече.Simple Smile
Понеже имам на разположение две коли, една с ръчка, другата с автоматик, дълго време бойкотирах автоматика, за да се доказвам на ръчка. Но след като карах автоматика последните десетина пъти, имам въпрос, който сигурно е много тъп, но защо някой трябва да се мъчи да кара ръчка, ако може да кара автоматик? Само финансови ли са причините? Или на хората им харесва да сменят скорости? Или въпросът е в контрола? Но пък не мога да си представя, че цяла Америка ще страда от липса на контрол върху колата.
Нека поста ми не се въприема като заяждане, защото не е.

# 632
  • Мнения: 4 743
И аз това се чудя,ама подкараш ли автоматик забрави за ръчните ,много е тегаво,оня ден ми се наложи да дръпна  назад ръчката на татко -едва зацепих със съединителя хахах:D губи се тренинг .Иначе автоматика ми е джъст пърфикт ,никога повече ръчка ....

# 633
  • София
  • Мнения: 5 334
Ripple, по принцип, освен това за контрола на автомобила, ръчната скоростна кутия е по-лесна за поддръжка при ремонт. Това поне казват доста хора, макар че също и бая казват, че това е мит в сегашно време. Някои казват, че е и по-висок разходът на гориво с автоматик - отново според случая, не съм убедена, че и това е вярно.
Иначе се казва и че при скоростно каране ръчната била по-подходяща. Не съм убедена, предвид видеа, които съм гледала автоматици как ускоряват 300+ км/ч на немски аутобан за секунди, ама... не съм експерт.

Като съвсем навлязат електрическите автомобили, там пък въобще ръчки няма как да има.


Единственото, което съм виждала като реален проблем при автоматик, е като закъса и се налага теглене на автомобила. Не ставаше с въже, и това е.

# 634
  • Мнения: 1 466
Според мен е въпрос на различна нагласа и възприятия. Ако приемате ръчните скорости като мъка, то по-добре карайте автоматик. Ако ви доставя удоволствие да сменяте ръчни скорости - карайте ръчка. Хората просто сме различни и имаме различни предпочитания.

# 635
  • Стара Загора
  • Мнения: 192
Аз предпочитам ръчка... Не мога и не мога да свикна на автоматика, не че не го карам, но само ако се наложи. Имам чувството, че нямам пълен контрол над колата, може би защото е доста по-мощна от ръчката (което пък си е удоволствие Stuck Out Tongue Winking Eye) Абе нямам угода Simple Smile

# 636
  • на Мелмак
  • Мнения: 11 024
Точно месец след като се качих на автоматик, продадох ръчката. На мен ми е по - удобен автоматика и за градско, и за дълъг път. Наистина не знам как стои въпроса с обслужването, колко струва в сравнение с ръчните, но мисля, че няма голяма разлика.

# 637
  • 1st floor
  • Мнения: 9 110
Как така нямате контрол с автоматика? Не съм карала, та питам...моят мъж автоматик няма никога да купи...аз свикнах с ръчката, в началото я мразех, половината ми мозък беше зает само с нея! Smiling Imp

# 638
  • Мнения: 3 732
За ръчката и автоматика пуснах тема
https://www.bg-mamma.com/?topic=1244083

Заповядайте там! На мен спора също ми е интересен.

# 639
  • Сливен
  • Мнения: 4 230
От днес вече и аз съм с книжка.На талончето пише 39 точки,а не 29 както е за нов шофьор. Thinking

# 640
  • София
  • Мнения: 5 334
От днес вече и аз съм с книжка.На талончето пише 39 точки,а не 29 както е за нов шофьор. Thinking
26 точки трябва да са в първите 2 години. Обикновено е напечатано 39, зачертано, и с химикал пише 26.
Но не се притеснявай, ако не е написано така - в тяхната система го има. Simple Smile

# 641
  • Сливен
  • Мнения: 4 230
Не е задраскано,както пише 39 така е. Simple Smile

# 642
  • на Мелмак
  • Мнения: 11 024
Честито!
Дано нямаш повод за промяна на точките!

# 643
  • Сливен
  • Мнения: 4 230
Благодаря и дано.Hug Иначе ламинирах и талона с точките ,и талона от БЧК,че мъжa ми ми каза,да не станат на "парцали" като неговите. Grinning

# 644
  • Мнения: 78
Взех изпита!
Вчера сутринта, сложиха ме трета. Изпитващият беше много нормален и спокоен човек, усмихна се и ми пожела успех.

Класика - загасна ми колата на кръстовище, но явно не беше решаващо, също спрях рязко на една пешеходна защото ми изскочиха двама човека иззад едни паркирани коли, но и това беше прието.
Мисля, че карах добре, паркирах, леви завои, десни завои и т.н
Взех 2-3 допълнителни часа, и в тях много ми помогна че инструктора си мълчеше и си оправяше някакви документи, та можех да имам един вътрешен монолог , който ми казва какво да правя.

Сега остава да подам документи, взема книжка, и отивам в другите теми Simple Smile
Привет, може ли малко подробности за загасването на колата ти на кръстовище? Мен ме скъсаха точно заради това, но вече бях навлязла от път без предимство, изчаках др. коли спряла, но погрешка, тръгнах на втора, тоест не тръгнах и изпитът беше до там. Много глупава грешка и ме е яд страшно много.

Общи условия

Активация на акаунт