Лека и безаварийна на тези, които карат ШОФЬОРСКИТЕ - 13

  • 44 549
  • 932
  •   1
Отговори
# 915
  • София
  • Мнения: 5 334
А после като почнат да ви спират и патрулки, дори за рутинна проверка, гледайте да не се вцепените съвсем. Grinning
За жалост, шофирането в София е брутално и психически изцежда човек. Особено пък ако се падне в час пик. Затова го избягвам, доколкото мога, макар че напоследък ми се налага всекидневно и по няколко пъти, и то в най-натоварените кръстовища в столицата.

Относно самия изпит... Ужасно е, знам. Неведнъж съм казвала, че изпаднах в тежка криза при второто скъсване, обаче, повярвайте ми, преодолява се. И сега, две години и нещо след това, при все, че не съм хипер активен шофьор и все още имам трудности (при паркиране, най-вече, естествено), изцяло съм забравила ония нерви и ревове. Така че, и това ще мине, само не се отказвайте. Мислете го така - достатъчно нерви и пари сте инвестирали, няма смисъл да спирате посредата, докарайте тая мъка докрай. После ще се смеете на притесненията си. Аз, например, като без да искам направя нещо не ок (макар и по ЗДП), веднага ми звучи гласът на инструктора в главата ми, и до ден днешен. Grinning

# 916
  • Fairbanks, Alaska
  • Мнения: 1 761
Ами тормоз си е, хора, пари, нерви и време много се губят. После като я вземеш пак тормоз, аз имам вече и кола, ами страшничко си е да караш, малко като се забавиш да тръгнеш веднага почват да ти свирят, общо взето постоянно си виновен за нещо.
Онзи ден спрях на СТОП за да се огледам и един зад мен влезе в насрещното и взе завоя в насрещното без да се огледа. Като се изравни с моята кола отвори прозореца да ме псува, че съм спряла. Добре, че мъжа ми беше с мен, още малко ще ме набият, че спирам на стоп. Това беше отклонение.
Ами хванали сте се на хорото, ще я вземете тая книжка, но наистина процесът е неприятен. Успех!
А защо не го попита ако направиш ПТП, той ли ще поеме вината или ще се изниже по най-бързия начин?
Аз на една логистика товаря някакви винкели. Съответно трябва да се укрепят. Мотокариста ми казва, че нямало нужда от укрепване. Казах му дай ми 900 евро за глобата, като ме спрат от BAG. Замълча си.
BAG е Федерална агенция по товарни превози в Германия. Известни са като страшилището на немските магистрали.

# 917
  • Мнения: 29
След колко часа каране взехте изпита направо се демотивирам вече на 36 час съм ,а понякога правя елементарни гр eшки,yнесвам се често нанякъде.На вас случва ли ви се?😒

# 918
  • Мнения: 18
Стискай те ми палци. Днес съм на изпит за четвърти път УЖАС дано този път успея, че вече ми е криво

# 919
# 920
  • Мнения: 362
Стискай те ми палци. Днес съм на изпит за четвърти път УЖАС дано този път успея, че вече ми е криво

Успех! Да се похвалиш после 😊 аз днес съм на БЧК 😁

# 921
  • Мнения: 18
Взех го без грешка. Урааааааа

# 922
  • Мнения: 5 634
Честито и безаварийно!

# 923
  • Марс
  • Мнения: 615
Честито Innocent

# 924
  • Мнения: 29
Честито👏👏И моята дата за изпит стана ясна,след 10 дена... много се надявам и аз така радостно да мога да обява,че съм го взела.Стискайте палци и за мен🤗

# 925
  • Мнения: 18
Стискай те ми палци. Днес съм на изпит за четвърти път УЖАС дано този път успея, че вече ми е криво

Успех! Да се похвалиш после 😊 аз днес съм на БЧК 😁

# 926
  • Пловдив
  • Мнения: 2 492
Аз вече се отчаях. Освен 32-та часа, включени в курса, взех почти 80 допълнителни! И ще се явявам за 4 път.

# 927
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 15 962
Аз вече се отчаях. Освен 32-та часа, включени в курса, взех почти 80 допълнителни! И ще се явявам за 4 път.
И кое точно те мъчи при шофирането?

# 928
  • Мнения: 271
Здравейте, включвам се в темата с 2 скъсвания на кормуване. Листовките си взех с 96 т. от първи път. Но... първият ми изпит по кормуване направих грешка в 23 минута, навлязох в насреща лента. Маркировка нямаше, беше като отмита от дъжда. Не съобразих да разделя мислено платното на две и така сгреших. Тъкмо го по преживях и втория път ме скъса на 10 минута, защото не му хареса как съм паркирала. Да поясня паркирах, показах владеене на техниката, но изпитващия държеше да е перфектно. Реши, че няма да ми отнеме 3 т. и да продължа или ме накара да паркиран на друго място. Държеше на това и така аз не успях да се коригирам, вече ме обхвана и паниката, и бях скъсана.
Карам, не съм имала лошо паркиране досега, не съм навлизала и в насрещното платно, но какво ми става на изпит. Чувствам се ужасно. И честно казано за първото скъсване ме е яд повече, приемам напълно грешката си. Но вторият път си мисля, че искаше да си ме скъса.

# 929
  • София
  • Мнения: 5 334
Аз вече се отчаях. Освен 32-та часа, включени в курса, взех почти 80 допълнителни! И ще се явявам за 4 път.
И кое точно те мъчи при шофирането?
Подкрепям въпроса - при над 100 часа кормуване би трябвало да си свикнала с автомобила. Не съвършено, разбира се, то това се постига след много години, на личния автомобил, но горе-долу да си привикнала с най-основните неща и да са ти станали механичен навик.
Кое те затруднява? Може пък да се опитаме поне да помогнем тук, ако не друго. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт