Кралски работи и клюки - април 2019

  • 124 936
  • 2 315
  •   1
Отговори
# 480
  • София
  • Мнения: 7 892
Е аз пък точно в името Хенри, не виждам абсолютно нищо обидно. В последна сметка това е действителното име на Хари.

# 481
  • Мнения: 4 129
Наричам ги така, защото така се казват. Следвам принципа на другите членове от семейството, никой не се представя с второто си име или галеното такова. Не ми е кралско и затова не ги наричам с тези имена. То и на Шарлот й казват Лоти в семейството, но не и на официални места и в статии. А и още една причина да наричам Хари Хенри е, че след срещата с Рейчъл според мен е различен човек, мъжката версия на Рейчъл, нов човек под стара външност, а и си отнася доста критики затова от британците.
Но то тук каквото й да напишеш, което не е по вкуса на фенките на Рейчъл, е обидно и хейтърско .

Последна редакция: пт, 05 апр 2019, 22:18 от TinoTino

# 482
  • Бургас
  • Мнения: 7 329
Родителите на Хари, официално са обявили, че ще така ще е известен.
Тя и Кейт е Катрин, обаче скоро не съм чела да пишеш цялото и име

# 483
  • Мнения: 4 129
Родителите на Хари, официално са обявили, че ще така ще е известен.
Тя и Кейт е Катрин, обаче скоро не съм чела да пишеш цялото и име
А на Рейчъл обявили ли са? Ако са искали да е Хари, защо не е писан така в акта за раждане? Ще го наричам, както е по документи, а и е мое право да наричам всеки, с което му име поискам. Позволяваш ли ми да наричам Катрин Елизабет? Или не може?

# 484
  • Мнения: 6 884
Ами, може неприязън да е, какво от това? Нали не е обидно или расистко, какъв е проблемът?
Киселицата като прякор да не би да показва симпатия?

# 485
  • Мнения: 4 129
https://www.dailymail.co.uk/femail/article-6891847/Did-Serena-ju … -having-GIRL.html Уж и те самите не знаели, но май знаят всички. Тази Серина има доста противен характер, страшни приятелки има Рейчъл. А най-добрата й е по-зле и от чалга певица, заради хилядите интервенции.

# 486
  • Бургас
  • Мнения: 7 329
Чарлз не е знаел че Хари ще е момче. Знаела е само Даяна, но не му е казала. Той е бил разочарован от факта, че бебето не е момиче. Това казва самата Даяна във филма. Поради каква причина той не е знаел не става ясно. Пък в крайна сметка ако искат да научават, ако искат да съобщават пола на детето. То, реално няма много опции.

# 487
  • Bristol
  • Мнения: 9 366
Бащата на Елизабет се е казвал Алберт (Albert Frederick Arthur George), но си избира да го наричат Джордж. Така си и остава в историята като Джордж VI.

# 488
  • Мнения: X
Да, като станат монарси могат да си изберат официално име. Ако си млад, можеш да си избереш лесно друго и хората да го възприемат, ама като те знаят 70 години като Чарли, вероятно и това ще си останеш.

# 489
  • Мнения: 47 996
Но това не е ли когато встъпват в длъжност крал и могат да си сменят името? Докато Хенри Joy и Рейчъл Мегън не са встъпили в такава и няма и да встъпят

# 490
  • Мнения: 9 664
Да, кралете мога да си сменят името при "встъпване в длъжност", като изберат по-подходящо.
На мен винаги ми се е струвало тъпо. Те така или иначе носят силно аристократични и кралски имена. Въртят се 7-8 разновидности.

Последна редакция: сб, 06 апр 2019, 21:11 от bubanka

# 491
  • Мнения: 6 884
На мен Хенри много ми харесва за име на кралска особа, има история зад него. Хари ми е малко като за дечко. Така си бях кръстила хамстера в чест момчето, което оживя.
Сега, ако ви кажа, че имах и две котки на име Меги, като съкратено от Мегън, понеже аз като малка обожавах името, сигурно ще кажете, че се бъзикам с техни височества. Joy
Утре като ми мине изпита, почвам да гледам короната, че Тюдорите вече ги гледах пет пъти. Дано да ми хареса, макар че ми е странно хора, които да гледам съвременници, изиграни от актьори.

# 492
  • Bristol
  • Мнения: 9 366
Като ставаш монарх, дори и на 70 можеш да си смениш името 😂 🤣
И иначе можеш да си смениш името, дори да не си от кралското семейство. Те затова ги кръщават с N на брой имена и без тиренца. Не като нас с едно или две, но с тире 😜 По определени формуляри дори си има въпрос, кое име предпочиташ да се ползва и на служебните имейли не нареждат всичките ти имена, а примерно само избраното от теб име и фамилията.

Хенри и на мен по-кралско ми звучи, точно заради историята Simple Smile Ако случайно стане крал, може да се преименува от Хари на Хенри 😁

# 493
  • Истински се вижда само със сърцето.
  • Мнения: 10 297
Е то това е идеята, когато човек си е избрал как да го наричат, не виждам смисъл някой да го нарича с някое от другите му имена. Ако някоя Пенка е решила пред всички да е Пепа, няма да тръгна тенденциозно да и казвам Пенке, защото така и пише в паспорта.

# 494
  • Sydney
  • Мнения: 5 921
В западната култура е нормално да имаш повече от едно първо име, обикновено им казват на първото... в паспорта са с всичките си... примерно мен тук ако някой ми каже цялото име съм в шок, защото мн малко хора го знаят и второ почти винаги е грешно, за това като китайците - имам кратка версия, която е лесна за всички...

Общи условия

Активация на акаунт