Уморена съм ..........

  • 3 626
  • 37
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7 716
Не е добре, че фоликула се е спукал, защото изпуснах момента да го премерят преди това и да ми изследват хормоните, за да се види дали има качествена яйцеклетка.
Аз усетих, че се спука, ама... се надявах, но вчера нямах възможност да отида.
Утре предполагам, че температурата ми ще е 37,3. Ще видим.
По натам като я питах в по дългосрочен план /след фоликуметрията/ каза че трябва да ми се продухат тръбите, да няма евентуални слепвания, които биха се отстранили по този начин. Мисли, че няма нужда от цветна снимка. Аз имам едно дете, не съм боледувала след това, имах закъснение от 12 дни и положителен тест така, че предполага, че тръбите са пропускливи.

Изпитвам вина. Спермограмата на мъжът ми е много добре. Причината е в мен и това ме разтройва много. Като се размисля разходи, емоционални сривове...

# 16
  • Мнения: 4 324
Цитат на: Lali
Изпитвам вина. Спермограмата на мъжът ми е много добре. Причината е в мен и това ме разтройва много. Като се размисля разходи, емоционални сривове...


Причината може да е у теб, но вина нямаш, нито ти нито пък съпруга ти  Sign Exclamation  Sign Exclamation  Sign Exclamation  Sign Exclamation  Sign Exclamation Не го забравяй  Sign Exclamation  Sign Exclamation  Sign Exclamation  Sign Exclamation

Едва ли си искал или пък си направила нещо за да се стигне до тук  Sign Exclamation Виновни в нашите ситуации няма  Sign Exclamation Моля те не се самообвинявай - нито ще ти стане по-леко, нито пък ще промениш нещо, ще постигнеш единственно депресия  Sign Exclamation

# 17
  • Мнения: 4 324
Цитат на: Lali
Не е добре, че фоликула се е спукал


А обясниха ли ти защо по-рано се е пукнал фоликула  Embarassed

# 18
  • Мнения: 7 716
Не, но питах защо ме боли понякога по време на овулацията и М и тя не можа да ми отговори.
Моят отговор е, че се получава оплождане, но не се имплантира - поради тънката лигавица и некачествените яйцеклетки, заради възрастта ми. И тя се съгласи. А може и заради дуфастона да е. Имам още няколко фоликулчета и аз си мисля, че може би им влиае и затова се пукат по-рано.

# 19
  • София
  • Мнения: 3 648
Чакай и аз не съм първа младост!
 #2gunfire
Но защо трябва да ти проверяват фоликулите за годност - толкова ли е вероятно да е негоден?

# 20
  • Мнения: 7 716
На всеки му се случват да има негодни яйцеклетки или празни фоликули. С течение на годините броят им се увеличава и това прави забременяването по трудно, но аз съм се примирила. Laughing

# 21
  • Мнения: 508
Лали,мила,не се тревожи,не си внушавай че си виновна. Sign Exclamation И а3 сьм стара,и а3 имам дете,и а3 не сьм боледувала...........Така плаках след ре3ултата от лапароскопията Sad  Sad  Sad Мислих че сьм абсолютно 3драва като нямам болки. Sad Мьжьт ми ка3ва че ние хората не сме машини,важното е че не сме на легло и сме живи и се обичаме. Heart Eyes Обичайте се пак днес luvbed Може да не е кьсно Stuck Out Tongue А 3а хидротубацията........не 3нам 3ащо тук я отричат и ка3ват ,че е остарял метод  33uu

# 22
  • София
  • Мнения: 3 648
Ако не е тайна, на колко сте години?

# 23
  • Мнения: 508
Имаше анкета на колко сме години Sunglasses Прочети там Simple Smile

# 24
  • Враца
  • Мнения: 5 204
Лали, недей така!
досега беше изпълнене с позитивизъм, недей да говориш така за вина. А и според мен това няма да те доведе до нищо, освен да стигнеш до онова дъно.
Според мен трябва да се разбереш с лекарката следващия месец да идеш по-рано на фоликулометрия, защото явно си имаш ранна овулация, а какво ще кажеш за някъде четох изследване на яйчниковия резерв?
Само недей така да потъваш Sign Exclamation  Sign Exclamation  Sign Exclamation  Sign Exclamation  Sign Exclamation  Sign Exclamation

# 25
  • София
  • Мнения: 3 648
Аз четох там, но Лали, например не си е признала Laughing

# 26
  • Мнения: 4 399
То това с пазенето на матриaла хубаво, ама за кога? Щом фоликула се е спyкaл, с повече или с по-малко материал, единственото което можете да направите е да се гушкате. Яйцеклетката живее 24 часа, от тях първите 12 са най-добри за оплождане. А напоследък и това го скъсяват и пишат за първите 3-6 часа, тъй че причакай мъжа и бързайте.

А това с хидротубацията и аз много не го разбрах. Нали смята че тръбите ти са пропускливи, какъв е смисълът тогава? Пък и мислех че това е диагностичен метод, но за това не съм сигурна. Ва-Ва е права, защо не говориш с тях за изследване на ячниковия резерв, това е много важна информация. Как е ендометрuyма този месец?

# 27
  • Мнения: 7 716
Вяра, какво означава яйчников резерв? Имах няколко фоликулчета - показа ми ги. Това ли е? Лигавицата е 8 мм. Пак малко. На петия ден ще изследвам прогестерона. Дуфастона, който пия бил микронизиран и циркулирал в кръвта, а другия бил - ендогенен/?/.

# 28
  • Мнения: 4 324
Lali за яйчниковия резерв прочети в зачатие. Мисля че статията е на първа страница

Намерих я  http://www.zachatie.org/modules.php?name=News&file=article&sid=194

# 29

Общи условия

Активация на акаунт