Попечителство на дете в Англия

  • 1 125
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 788
Здравейте! Ситуацията е следната...
Мъжът ми има дете от предишна връзка (без брак) което живее с майка си тук в Англия. Мъжът ми взима детето почти всеки уикенд от петък до неделя. Те двамата с бившата му не са се съдили за права над детето, договорили са се за издръжка (консултирано с адвокат) и за това мъжа ми да взима детето всеки уикенд. Проблема е, че жената е адски неразбрана и не спира да прави проблеми. Последно този уикенд детето беше при нас и баща му трябваше да го закара при нея в неделя през деня, сутринта още се разбраха да го закара в определен час, но няколко часа по-късно госпожата реши, че този час не и е удобен и да го закарал по-късно вечерта, мъжа ми се опита да и обясни, че не е удобно толкова късно и да си сменя решението през 2 часа и отсреща се започнаха невероятни обиди. Както и да е закарахме детето в желания час от майка му, но тя блокира номера на мъжа ми и му заяви, че повече няма да контактува с него, интересно как при положение, че имат общо дете...
Притеснявам се, че ще продължи с цирковете и няма да му даде детенцето другата седмица.
Изпраща му посредством трето лице документи които да подпишел, в тях пише, че ще продължава да плаща същата издръжка като до момента до като детето навърши пълнолетие. Предполагам вече знаейки, че нашата връзка е сериозна се е досетила, че ако ние имаме дете/деца издръжката ще намалее , защото наистина не е никак малка.
Въпроса ми е има ли потребители попадали в такава ситуация, приемам всякакви съвети.
Можем ли да водим дело в България при положение,че и тримата не живеят там?
Благодаря?

# 1
  • Мнения: 133
Абсолютно съм зад бившата да иска документ, че бащата ще продължи да плаща същата издръжка. Често, заради другата фуста и следващо дете от нея, бащата тотално се развежда и с детето от първия брак и забравя, че това дете трябва да се храни, облича и развива. Така че, нямаш моята симпатия.

Един ден, като станеш майка, и ти ще си на същото мнение. А дотогава, въздържай се от месене в техните отношения по възможност.

# 2
  • Мнения: 788
Абсолютно съм зад бившата да иска документ, че бащата ще продължи да плаща същата издръжка. Често, заради другата фуста и следващо дете от нея, бащата тотално се развежда и с детето от първия брак и забравя, че това дете трябва да се храни, облича и развива. Така че, нямаш моята симпатия.

Един ден, като станеш майка, и ти ще си на същото мнение. А дотогава, въздържай се от месене в техните отношения по възможност.
Никой не иска да не се плаща издръжка, тя винаги ще се плаща, особено тук където дори да спреш да плащаш в един момент ще трябва да платиш всичко на куп.
Основния ми въпрос не е за издръжката. Дали на теб , на мен или на нея ни харесва или не тя ще е такава каквато определят институциите.
Исках да попитам дали някой е наясно може ли по съдебен път в България да се разреши проблема със спирането на детето да се вижда с баща си.
Мен не ме интересува каква издръжка ще плаща мъжа ми за детето си, по-точно интересува ме, но не е моя работа да се меся. Интересува ме мъжа ми да не страда от факта, че не вижда детето си, както и живи и здрави в бъдеще искам моите деца да познават своето братче.

# 3
  • Мнения: 2 352
Аз лично не виждам как ще осъществите изпълнение на съдебно решение или спогодба извън пределите на страната в която е постановено. То в Бг е трудно да накараш някой от родителите да даде детето на другия изпълнявайки съдебно решение, камо ли да занесеш решението в друга държава и да се надяваш инситуциите да го защитават.

# 4
  • Мнения: 133
Ако и двамата родители са българи и детето има българско гражданство, да, възможно е да се решат нещата в България, при съгласие от двете страни. Далеч по вероятно е, обаче, съдът да постанови, че делото трябва да се гледа по местоживеене на детето.

Майката трябва да е луда, за да дойде да решава въпроса за издръжката в България - в Англия ще определят много по-изгодни за нея условия. И за да се "успокоиш" - никой съд, в която и да е държава, няма да лиши бащата от виждане с детето, особено пък в Англия. Ако родителите не предложат режим за виждане, съдът ще определи такъв.

Последна редакция: чт, 04 апр 2019, 08:51 от mihailena

# 5
  • Буркина Фасо
  • Мнения: 13 001
ами щом нямат съд.решение относно детето какъв е проблема бащата да вземе детето и майката да плаща издръжка ? все пак са с равни права.

# 6
  • Мнения: 788
ами щом нямат съд.решение относно детето какъв е проблема бащата да вземе детето и майката да плаща издръжка ? все пак са с равни права.
Проблема е,че с нея няма как да се разговаря нормално и да се стигне до решение. Не веднъж мъжа ми и предложи той да гледа детето без тя дори да му плаща издръжка. Иначе как да вземе детето ако тя доброволно не му го дава, циркове и караници пред детето просто няма как.

# 7
  • Буркина Фасо
  • Мнения: 13 001
ако майката не иска да има церемонии и циркове доброволно ще даде детето и на баща му.
очевидно е , че майката не желае това. няма законово основание да не дава детето.

Общи условия

Активация на акаунт