Смени жената 2019

  • 40 189
  • 720
  •   1
Отговори
# 420
  • Мнения: 35 112
Аз съм на размяната на правилата. Но девойката има много да учи за живота с децата. Хубав е епизода , интелигентни хора.

# 421
  • Мнения: 211
Здравейте! Някой може ли да направи нова тема за Смени жената 2020? Blush

# 422
# 423
  • На острова
  • Мнения: 1 275
Не е късно да се промени. Много е млада. Не завършила образование. Не е чела. Не е видяла. Аз нейните години прекарах в учене в университет, работа, алкохолно опиянение, пътувания, приятели, купони..(Венци по онова време беше сингъл и си падаше по сестра ми 😀). А и като се заровиш в телефона, какво да очакваш. Не случайно на телефона съм изтрила иконите и на Фейсбук, и на Инстаграм. Ограбват ми ценно време, което мога да прекарам с децата.
Люба е по-зряла, нормално е. Мисля и действам като нея, но сега на тези си години 35 +. Не знам в днешно време на 19-20 г. с две деца дали няма да се чустваш ограбена и без цел.. Хареса ми как в крайна сметка не промени правилата. Аз гледам децата си по модела на Люба, е, с повече супи и повече чистене.
Много приятен епизод.

Последна редакция: ср, 26 фев 2020, 23:05 от ~Миа~

# 424
  • Мнения: 35 112
Тези са заедно от 3 години. Какво са разбрали за това време? Нищо. Л се появяват две деца, които вземат цялото им внимание и съвсем се отдалечават.

# 425
  • Мнения: 1 925
Отдалеч се личи, колко нещастна и недоволна от живота си е Мария. Жалко, че това засяга и децата, много ще съжалява. А като ги гледам двамата, май няма да я откарат много дълго..

# 426
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 087
Няма да пускам нова тема, защото няма смисъл. Нека изпишем тази, че вървят бавно.
Хареса ми днешния епизод,беше много интересен. Не ми харесва едно нещо обаче - винаги представят едната двойка като прошляци едва ли не, в супер негативна светлина, а другите като еди си кой,работещ на висока позиция,заемащ висока длъжност и т.н. схващате ми мисълта. Тенденциозно е и не е обективно.
И не го казвам с цел да оправдая някого, но всеки си има схващания и виждания за нещата.Аз пък не харесах и тези с трите деца - сухари и скучни ми се видяха. И все едно перфектната фасада, пък кой ги знае какво е зад нея. А защо Люба ходи на психолог, не разбрахме? Ако беше жената от другото семейство щяха да я разкостят - ама как, ама защо.

Последна редакция: чт, 27 фев 2020, 00:43 от Pupitka

# 427
  • София
  • Мнения: 1 621
От темата разбрах за новия сезон!
Мария е много млада и се е поизнервила с двете малки деца вкъщи. Като поотраснат и тръгнат по градини, а тя на работа бързо ще се освести и ще се оправят нещата при тях. Има нужда спешно от занимание извън семейството. Ако се отпусне и командва по-незабележимо, но намери сили за усмивка към мъжа и децата и на нея ще и е по-леко.
Люба ми се видя малко пренавита и назидателна, какви физиономии правеше само...А и е поне 2 пъти по-възрастна, нормално е да е по-запозната с много неща. Идеята всички да са на масата е до време и никак не е задължително за щастието в семейството. Като пораснат децата ще види как може и иначе. А и това за бабите, дето на всяка цена трябва да гледат внуци, ами не е така, не са длъжни.

# 428
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 087
И аз това с всички на масата не го намирам за правило. В край на сметка всеки си има привички, нещата далеч не са толкова черни, колкото се опитаха да ги изкарат. И защо детето заспивало на тъмно.. Ами и нашето дете откакто е бебе заспива и спи на тъмно. 🙄 Какво лошо има в това да не го е страх от тъмното? Това не е било изобщо въпрос. За приказките съм съгласна, но останалите неща ми се видяха преувеличени.И кварталът в Бургас постоянно като някое село си го наричаха.. Все едно вижте едните от София град, а другите .. Абе тенденциозно си беше представено семейството на Мария и Димитър, а на мен не ми се видяха хич лоши. А назидателната тирада на Люба при срещата, направо ме потресе. И тя явно като някой психолог се изживява - справка изречението, започващо с  "Мога да заключа, че.." 😆

Последна редакция: чт, 27 фев 2020, 02:02 от Pupitka

# 429
  • София
  • Мнения: 4 429

 Люба Ганева (35 г.) и Мария Минева (22 г.)
ЕПИЗОД 1




# 430
  • Мнения: 35 112
Мария ( дано не греша името) просто не  си е пожияла..преди децата и след първото. Среща мъж, получава се детето, къде сучайно, къде, за да задържи мъжът си и просто не са се нарадвали един на друг, не са си поживели, не са се опознали и почват да се грижат за дете , което си иска внимание и време. И тъкмо им е просветнало и се е появило второто дете. Но това нейно размятване на пръст отначало...странна работа

# 431
  • На морето!
  • Мнения: 5 756
Кварталът на Бургас си е село, което е квартал от няколко години.
Наистина тенденциозно бяха представени двете семейства. Люба можеше да бъде показана и като жена, която не работи, но и не се грижи за дома си, прекарва времето си в спорт, психолог и самоусъвършестване, докато децата карат на сандвичи и по приятели, вечерят заедно, но не ценят труда на хората, които са се постарали да направят вечерята. Разбира се, тази гледна точка е силно преувеличена, на степента, в която преувеличиха и слабите места при Мария.

# 432
  • Мнения: 14 081
И на мен ми направи неприятно впечатление, че се опитаха да вменят вина на Мария, че не оставя децата на бабите, а си ги гледа тя. И то казано с тон, сякаш на бабите това им е задължение, няма искам, няма не искам.

# 433
  • Мнения: 4 402
Точно такова впечатление оставиха и в мен. Мария е започнала да залита в крайност. Някакво вманиачаване на 22 г. за чистота и подредба, но пък е грижовна - чисти, готви на децата, не желае да натоварва баби, защото децата са си техни и предимно тяхна отговорност. Бабата идва и явно й помага, просто не желае да ги оставя за по-дълъг престой, явно. Не ми хареса, че е дистанцирана от децата си, но според мен когато поотраснат още малко и започнат да комуникират по-пълноценно, нещата ще се нагласят.  Има хора, които просто не умеят да общуват с толкова малки деца. Люба беше представена като модел за подражание. Вярно е, че по-добре да се занимаваш с децата, да им четеш, да играеш с тях, отколкото да чистиш и лъскаш, но нейните ходят вече на градина и училище. Т.е. тя има доста повече време за себе си от Мария с две породени на възраст 1, 3. Лесно е от тази позиция да даваш съвети за време за себе си. Интересно ми е когато са били по-малки, особено момиченцата,  дали също така активно е спортувала и ходила на курсове и психолози. Едва ли. Всяко нещо с времето си. Когато и на Мария ръцете се поосвободят, мисля, че и тя ще намери баланса.

# 434
  • Мнения: 4 745
Тази Люба не бачка ли нещо или само хипстърее?

Общи условия

Активация на акаунт