За положителните неща или зелени светлини в нашия живот :)

  • 7 082
  • 85
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 220
Напоследък малко е ядосва мъжът ми, но тази тема ми дава поле да се замисля и да оценя положителните му качества. Мъжкар, никога не съм го чула да мрънка за нещо. Имаме много проблеми в момента, но стоически понася всичко, включително и моите мрънканици 😁 Грижовен баща е, гледа малчо наравно с мен, той става нощем при нужда. Чисти и готви наравно с мен. Уйдисва ми на акъла за всичко, включително и за абсолютни простотии. По-умен е от мен. Здраво стъпил е на земята, не лети в облаците. Точен е, никога не закъснява. Има здрава връзка с майка си, която е страхотна жена, без да е мамино синче. По-млад е от мен с 6.5 г., но е доста по-зрял в много отношения. И последно-направи ми най-готиното бебе 😂 Абе обичам го 😍

# 31
  • Мнения: 18 530
Браво, момичета, все така да сте си с мъжете Simple Smile

Моя го избрах, защото ме разсмиваше. Постоянно се смеехме заедно, освен това е музикант, повече какво да искам.

# 32
  • Мнения: 12 473
Ние сме от скоро и за това още виждам основно зелените светлини..)
1. На първата среща ме хвана под ръка и тръгнахме заедно да се разхождаме и да си говорим. Всичко беше с такава лекота.. аз на токчета, а извървяхме 6-7 км. После вечеряхме и пихме малко вино, а после каза, че ще кара след мен до нас, за да е сигурен, че ще всичко на ред по пътя и да си нямам проблеми
2. На втората среща го качих на Витоша и се оказа наистина в супер форма. Освен това беше взел вода и храна за мен, както и фланелка за да ме преоблече
3. Супер точен е на думи и действия
4. Винаги усмихнат и с чувство за хумор
5. Веднъж му споделих как не съм харесала една негова реакция и на следващия подобен случай - реагира адекватно и каза, че се старае да не ме стресира.
6. На 3-та среща каза, че сме себеподобни и че е истинско  удоволствие да общува с мен.. а ние наистина харесваме едни и същи неща и имаме еднакви разбирания за живота и начина хранене и движение.
Далеч е от моите йога и тн интереси, но не ги отрича, казва че заради мен би опитал и ме слуша с интерес..)
7. Прави общи планове за напред и е абсолютно убеден, че ще заживеем заедно и ще ни се получи..
8. Грижи се за себе си - за хранене, движение, и за мислите си вече..)
9. Абсолютен кавалер е. Взима ме от нас винаги, отваря ми вратата на колата или заведението, поставя не на стола, в планината винаги е пред мен и ми подава ръка и тн.
10. Събира си всяко отпадъче в планината в пликче и предпочита да се качим с лифта, за да не замърсяваме околната среда.

Но най-вече лекотата, с която се случва всичко. Без натиск, бързане и с уважение към всяко мое желание. И страст има голяма, заради която омеквам, че иначе е малко мрънкащ и всезнайко..)))

Последна редакция: сб, 06 апр 2019, 14:02 от Angel_wing

# 33
  • Мнения: X
Четейки мненията ви в темата, все повече си мисля, че нагативните неща са повече от положителните. Самo три страници за хубавата страна на живота и повече от 33 за тъжната....

Последна редакция: чт, 11 апр 2019, 13:53 от Анонимен

# 34
  • Мнения: 30 802
Разбира се, че е така. Само че след време се научаваш по-селективно да запазваш хубавото и бързо да се отърваваш от лошото. Или да знаеш, че всред лошото ще има пробив и ще има хубав момент. Общо взето си играеш своята игра и идва някакъв пробив от време на време. Но ако го търсиш съзнателно, няма да дойде.

# 35
  • София
  • Мнения: 6 798
В другата тема имаше много дискусии, донякъде това доведе до набъбването на страниците. Тук няма какво да се коментира де факто.

# 36
  • София
  • Мнения: 19 249
От прочетеното съм с резерви към изрядната кола. Може би защото съм попаднала на човек, който е близко до това да се поболее заради колата си.

# 37
  • Мнения: 261
Е и батко ви да се намеси - сякаш все за мен чета но момичета стига с това че мъжът е длъжен - да длъжен е на родители , деца но длъжен неее какво вие правите Simple Smile това е взаимност другото е използвачество Simple Smile любов семейство не магазин на кантара хубаво е Дорде Simple Smile всеки се стреми да   покаже уважение към другият

# 38
  • Мнения: 12 473
Е ти защо реши, че не показваме уважение към другия?
Все пак изреждаме неговите хубави качества? Нашите - той да го прави..))

# 39
  • Мнения: 1 174
Ами, че какво да кажа, като се запознахме ситуацията беше плачевно червена - кара мотор и обкръжението такова, на 30 живее в къщата на мама и тати, заедно със семейството на брат си. С кредит за мотора и работа като механик в една фирма, дето им бавеха заплатите 😂😂😂
Ама хубав и с готина усмивка, мълчалив, обаче аз такива харесвам - мълчаливи, със силни ръце.
В началото си казах приключение ей така, нищо сериозно, обаче той не е мислел така явно. Настоявах да се прибирам да спя вкъщи, той настояваше да ме изпраща, примерно 2 през нощта ме изпраща, колко спи не знам, но отива първа смяна в 5 на работа.
1. Зелен сигнал - обещано, значи изпълнено. Аз съм завеяна, това ми направи супер впечатление.
2. Не го мързи, да помогне на приятел, на мен, на някого по моя молба няма проблем. От хората, които спират ако видят закъсал на пътя.
3. Обича животни като мен, истински.
4. Децата го харесват, някак му се лепят от само себе си.
5. Даваше си сметка за положението, в което се намира и не се опитваше да излезе с номера: аз не съм виновен, то парите не стигат, шефа да му е виновен, държавата и т.н. Напротив - имаше ясни и реалистични планове как да промени нещата. Аз му се доверих и двамата наистина променихме нещата.
Та така 😂

# 40
  • Мнения: 1 752
Прекрасна тема! Усмихвам се , докато чета😀
- държи се мило, възпитано и джентълменски, и не е сервилно-престорено, а супер естествено;
-със страхотно чувство за хумор-огромна зелена лампа!!!!! Кара ме да се смея постоянно, даже когато има проблем. Например, нарича ме папагал пернат, зелено пъпешче, пиленце сладко... Разказва готини вицове и умее да иронизира всяка ситуация;
-помага ми в служебен план-изслушва ми проблемите, спокойно, без да взема страна и предлага ВИНАГИ адекватно решение;
-когато се бях скарала с приятелка от детските ми години, защото тя ме беше нагрубила, беше отишъл да говори с нея и така се сдобрихме.
-преди всичко следи за моя комфорт-прибира се по-рано, за да пусне печката и бойлера, че като се върна да ми е затоплено;
-знае какво обичам и ме изненадва с дребни жестове-цветя, шоколад, плодове.  
За един празник ме заведе в приют за кучета, беше им купил храна, милвахме ги, разхождахме, после той ходи да чисти и прави къщички за тях;
-много добър син и внук: гледа болната си баба с любов, има здравословни отношения с родителите си и с моите;
-има много и искрени приятели, проверени с годините;
-загрижен е за здравето ми и семейството ми;
-помага в домакинството;
-винаги ме изпраща до вкъщи и чака да вляза във входа, чак тогава тръгва;
- много е умен и чете книги!!!! С него може да се говори с часове по всякакви теми!!!
-спортува, държи на вида си и поддържа хигиена.
- Никога не ми е правил забележки колко ям. 😆😆😆, За разлика от някои други.
- в негова присъствие се чувствам изцяло себе си, без преструвки и притеснения. Мога да му споделя, че имам запек😂😂😂без да ме е срам;
-винаги, поглеждайки в очите му, се чувствам красива;
- пие умерено алкохол;
-запазва хладнокръвие в критични ситуации;
-не се обижда, надскочил е егото си;
-Пее като славейче, много хубаво, и в къщи и умее да се забавлява!!! Това ми е важно, защото така е весело и леко в ежедневието. Например, като се хване да глади пуска готина музика и той пее, аз припявам и става весело 😀😀😀
-отзовава се на молби на приятели, държи си на думата  и има връзки навсякъде!!!

Последна редакция: пт, 12 апр 2019, 12:50 от Ani888

# 41
  • Мнения: 191
Много хубава тема, мерси на авторката .Всичко прочетох до тук , не спрях да се усмихвам и ми е много ,ама много приятно .Разпознах доста положителни черти от тук споделените , у моята половинка.Спечели ме с чувството си за хумор, винаги позитивен - съвпада с моето . Държи на думата си , не е имало до сега фал , макар да сме заедно само  от година и половина. Прие децата ми като свои , със собствените се държи и разбира страхотно. Уважава  родителите си , както и моите .Прие ме с домашните ми любимци , привърза се към тях . Психически страхотно издръжлив , упора ми е , защото аз съм прекалено емоционална. Не на последно място  , а може би и най-важното важното - страхотно си пасваме сексуално. Много отговорен , упорит , поделяме си домакинската работа. Да не пропусна да споделя с какво ме впечатли  първоначално - не употребява алкохол .Това за мен е абсолютно задължително ! Имам приключил брак именно заради злоупотреба с  алкохол ( основно).Дай  Боже все така  да  е !

Последна редакция: пт, 12 апр 2019, 17:50 от котана

# 42
  • Мнения: 1 452
Положителните неща в моя човек:
- Спокоен е, дори на моменти се плаша, че е прекалено спокоен. Труно нещо може да го изкара извън релси, а аз съм обратно на него - паля от раз.
- Любвеобилен и романтичен е - въпреки, че сме заедно от повече от 9 години вече, сутрин не тръгва на работа без да ме е целунал и да ми е казал, че ме обича. Подарява ми цветя често и без повод ( обичам цветя и той го знае )
- Звъни ми на всяка почивка, за да види какво правя, как съм и да ми каже, че му липсвам.
- Не ми затваря телефона първи НИКОГА ( знае, че много мразя да ми затварят телефона, все аз искам да кажа чао, обичам те и т.н последна Joy )
- Умее да ме изслушва и да ме разбира - аз самата понякога не се разбирам и незная какво искам, а той го прави.
- Можем да говорим с часове по различни теми, но също така добре ни е просто да седим гушнати на дивана заедно
- Не пуши
- Не пие
- Не обича нощния живот и партитата - домушар човек е, като мен
- Дисциплиниран е и си държи на думата - той е спортист и спорта го е изградил като личност. Като каже, че ще направи нещо - го прави. Не се извинява и не се измъква от дадената дума.
- Обича животните - често сме спасявали заедно животинки от улицата, които са имали нужда от помощ. За нашето куче се грижи добре, тя го обожава, както и той нея.
- Обича децата и още в много начален етап на нашата връзка ми е казал, че иска деца от мен ( а аз тогава бях на 16 - 17 г ).
- Грижовен е - помага на родителите си, когато си ходим в родния град,  mомага на моите родители, помага на възрастни хора на улицата, които имат нужда от помощ.
Когато не се чувствам добре не спи по цяла нощ, докато не му кажа, че съм добре. Или ако се унесе да заспи само да измънкам нещо е скочил от леглото и ме пита добре ли съм, какво ми е.

Най - вероятно има още неща, но за момента се сещам за тези Simple Smile

# 43
  • Мнения: 3 121
- Обича децата и още в много начален етап на нашата връзка ми е казал, че иска деца от мен ( а аз тогава бях на 16 - 17 г ).
Това го споменаха за червена лампа в другата тема. Съвсем се забърках.

# 44
  • Мнения: 1 452
Ами, според мен всеки го приема по различен начин. За мен е зелена лампа, защото и аз съм искала, но естествено към онзи момент това нямаше как да стане, все пак разсъждаваме адекватно.
Но сега, когато съм на 24 нещата се наредиха и чакаме, още малко остана.

Общи условия

Активация на акаунт