На море в Поморие 2019г.

  • 45 808
  • 795
  •   1
Отговори
# 570
  • Мнения: 3 589
Включвам се с въпрос: да знаете в Стария град къде плетат плитки на коса /за деца/? Също и маникюр ако сте ползвали да ми препоръчате?

Здравейте, моля за мнение за хотел "Бутик Роуз Гардънс"! ..... плажа пред него хубав ли е? Колко е далеч от центъра на града, парк или атракциите за деца?

Плажът отпред не е хубав - малък и тесен и се минава през дюни непочистени от боклуци. Далеч е от центъра и няма нищо интересно в непосредствена близост, нито за деца, нито за възрастни. В самия хотел не сме влизали, изглежда поддържан и чист. Ядохме в ресторанта му - приятно е, но скъпичко, пълно и музиката е силна /гръцко/. Наоколо местата за хранене са ограничени, и ако трябва да се храня само в този ресторант...

# 571
  • София
  • Мнения: 109
Включвам се с въпрос: да знаете в Стария град къде плетат плитки на коса /за деца/? Също и маникюр ако сте ползвали да ми препоръчате?

Здравейте, моля за мнение за хотел "Бутик Роуз Гардънс"! ..... плажа пред него хубав ли е? Колко е далеч от центъра на града, парк или атракциите за деца?

Плажът отпред не е хубав - малък и тесен и се минава през дюни непочистени от боклуци. Далеч е от центъра и няма нищо интересно в непосредствена близост, нито за деца, нито за възрастни. В самия хотел не сме влизали, изглежда поддържан и чист. Ядохме в ресторанта му - приятно е, но скъпичко, пълно и музиката е силна /гръцко/. Наоколо местата за хранене са ограничени, и ако трябва да се храня само в този ресторант...

Да, гледайки хотела на картата, на мен също ми се видя отдалечен. Понеже е до Гранд Хотела предположих, че плажа е хубав, а това е важно за нас. А какво е мнението Ви за хотел Регата? С 2 деца на 2 и 4 сме.

# 572
  • София
  • Мнения: 1 180
Ние няколко поредни години почиваме в района. Отдалечено е от центъра, но вечерта не ни е било проблем да стигнем пеш. Прибирахме се обикновено с влакчетата. Така и децата се забавляваха. Плажчетата са малки, но плитки и подходящи за малки деца. Особеното е, че следобед обикновено духа много и почти не става за плаж. Пресичаш улица Крайбрежна и си на плажа. За хранене има малки ресторантчета или места от където да си вземеш за вкъщи. Ако работят тази година. В хотел Регата сме били преди две години. Стаите са удобни и е буквално на плажа. Не ни хареса обслужването в ресторанта - евтина храна за закуска и безкрайно чакане за поръчките. Но това е субективно и дано да се е променило към по-добро. Предимство е, че имаше обедно меню. Недостатък, е че е буквално на улицата и децата няма къде да си играят. Все трябва да внимаваш за коли. От всички места където сме отсядали най съм доволна от Гардения палас, но е доста отдалечено и с малки деца си ползвахме колата постоянно.

# 573
  • Мнения: 3 589
На почиващите с деца в момента: сънсет аквапаркът е на половин цена /20 лв./ до този петък вкл., а от събота е на 25 лева с ваучер от грабо. Това са цените за пълен билет /над 130 см/. Празно е, два дни го гледам има единица хора, досега не ни се е случвало да се пускаме по слайдове без опашка, утре ще усетим какво е чувството 😃
Понеже е до Гранд Хотела предположих, че плажа е хубав, а това е важно за нас.
Да, действително, вариант е да ползвате плаж пред гранд хотела, като повървите малко. Иначе отпред плажът изглежда така.


Пред Регата е по-оживено, има и заведения, и първа линия си е първа линия Simple Smile

Последна редакция: чт, 09 юли 2020, 00:03 от Doro

# 574
  • Асеновград
  • Мнения: 1 371
Аз за Роуз Гардънс да кажа, преди две три години ходихме и щяхме да отсядаме там но бяхме много хора и не всички бяха съгласни, но ни разведоха вътре по няколко апартамента, хубаво, луксозно, чисто. Самия хотел мисля че е супер, но е една идея по отдалечен, на 10-15 мин е пеша от центъра, не е толкова много. Плажа пред хотела преди години много ходихме там, но сега от няколко години ходим на плажа пред Гранд Хотела на шезлонзи, и е по- хубав и е близко, където ви харесва може да ходите, на две крачки е. А на центъра има атракции за децата, бънджи, блъскащи колички, батути, влакчета и т.н. По спомен има и един батут и бънджи по пътя от роуз гардънс към центъра.

# 575
  • Мнения: 4 602
В Поморие има доста хора в момента /който се притеснява от Ковид, мисля че не е много подходящо/. Ние сме за втори път тази година /и през юни бяхме 10дни/, тогава нямаше никой, сега е пълно. Вчера отидохме на крайбрежната да се разходим - пълно с хора обикалят, всички заведения, кръчми също пълни, пешеходната зона на центъра гъмжи от народ.... Влакчето не работи, само едното корабче видях че работи. Иначе по магазините  и аптеките, всички мерки се спазват, даже повече отколкото в големите градове. Но рисковите места по центъра и заведенията са си факт, също и на плажа има доста хора, общо взето там всеки глада да спази някаква дистанция, но са си доста хората.

# 576
  • Мнения: 3 589
Влакчето работи, така де, и двете влакчета по линията са в активно движение.

# 577
  • Точно където трябва
  • Мнения: 4 751
Това, че вече доста е тъпкано малко ме притесни и разочарова.
Каква е цената на влакчето?

# 578
  • Мнения: 3 589
3 лв. е влакчето.
Тъпкано не е. Туристите са малко, дългосрочните или чуждите пък съвсем.. Местните употребяват думата "празно", но и това не е така. В четвъртък се раздвижва, от петък до неделя има много хора, за по нощувка-две, понеделник-сряда е мнооого спокойно. Центърът си е център, нормално е да е оживено, но чак тъпкано не мисля, поне извън уикенда - празнее.

# 579
  • Мнения: 886
Нашата почивка в Поморие приключи и сме повече от доволни.
Гранд хотел Поморие оправда очакванията ни на 100%

# 580
  • Sofia
  • Мнения: 2 869
Здравейте!
Какви са цените по заведенията в Поморие?
Чух от познати, че било много скъпо.

# 581
  • Варна
  • Мнения: 161
Здравейте!
Какви са цените по заведенията в Поморие?
Чух от познати, че било много скъпо.

Ние бяхме миналата седмица в Поморие. Очаквахме да е скъпо, но навсякъде цените бяха напълно нормални (поне за нас), хранихме се само по ресторанти.

# 582
  • Sofia
  • Мнения: 2 869
Благодаря за бързия отговор.

# 583
  • Мнения: 3 589
Намирам цените за твърде надути за нивото на заведенията и на курорта. 20 лв. на човек не стигат, без твърд алкохол, а повечето заведения са си...доста демо, ниво кръчме /бистро / плажно. Решили са да ударат кьоравото и да наваксат сезона за два месеца, не знам дали не си правят лоша услуга. Ние също ядем само навън,  освен Омар-а, друго местно заведение не мога да похваля засега като качество - цена. Знам, че Св. Георги има много фенове, но менюто им е супер ограничено, грамажите са малки, не съм впечатлена изобщо. Затова като ходим извън Поморие през деня, направо вечеряме, където сме и тогава се прибираме. Но всички обслужващи тук са любезни, поне това 😀  Не сме пробвали Кораба.

Последна редакция: сб, 11 юли 2020, 01:03 от Doro

# 584
  • Варна
  • Мнения: 161
Явно всеки си има различни разбирания за високи цени, но за обслужването и на нас ни направи впечатление колко са любезни навсякъде.

Общи условия

Активация на акаунт