Вредно ли е...

  • 2 087
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 326
И аз мислех, че е полезно за бебка да спи до мен, но косите ми настръхнаха, когато баба ми разказа една случка станала в нейния роден град. Та, имало една много богата и красива жена на банкер, която обожавала новороденото си момченце. Никога не откъсвала поглед от него, кърмела го, говорела му и така един следобед тя заспала до детето на леглото. Явно в съня си уморената майка го е притиснала и то починало. След смъртта му жената полудяла и банкерът я напуснал...
Голяма трагедия
След разказа на баба ми вече връщам бебка в леглото й.

# 16
  • София
  • Мнения: 7 097
Отучването е по метода - да пореве...в неговото си легълце. Ако не го отучиш докато е малко, после става все по-трудно - поне при нас е така. Сега Калина твърдо се е настанила на нашата спалня...

# 17
  • Мнения: 3 164
за бебето не е вредно, а напротив.чела съм, че бебето се чувства по-сигурно и по-защитено когато е максимално близо до майка си.дори и Синдрома на Внезапната бебешка смърт е много занижен когато бебето спи до майка си-дори е полезно за бебето да спят с майка си лице с/у лице Stop и двете ми деца спят на спалнята при мен-така ми е и на мен най удобно, а и няма сърдити Peace

Отучването е по метода - да пореве...в неговото си легълце. Ако не го отучиш докато е малко, после става все по-трудно

ей този метод никога не бих го приложила  Naughty да не би до 20г.да спи до вас Stop

# 18
  • Мнения: 326
Shoni, не съм съгласна с теб.
Напротив, доказано е, че напротив синдромът на внезапната бебешка смърт е много повешен дори, когато бебето спи с друг човек в легло /дори това да е майка му/...
Ето чети:
Това е история, която чуваме често и която е нашият най-лош кошмар – бебе спира да диша и умира, докато спи.
Всяка година в САЩ около 2,000 бебета умират в съня си.
Диагнозата на тези трагични случани обикновено е Синдром на Внезапна Детска Смърт - СВДС (Sudden Infant Death Syndrome (SIDS). Много години причината за СВДС беше неизвестна. Скорошният успех на ''Заспиване'' ( национална публична учебна кампания в САЩ) изясни, че позата, в която детето спи, може да влияе на риска от СВДС. ''Заспиване'' първа поощри идеята за слагане на децата да спят по гръб през 1994 г. Оттогава случаите на СВДС са намаляли с 40%.
Скорошно проучване на списанието ''Pediatrics'' разглежда смъртта на 119 спящи деца (под 2 години) в Сейнт Луис за четиригодишен период. Резултатите показват, че по-голямата част от децата са били намерени или спящи с лице надолу, с лица покрити от завивките или са спели в опасна среда. Всъщност само 8.4 % от тези смъртни случаи са били с деца, които са спяли правилно (т.е. сами, по гръб с открити глава и лице, на твърд матрак в сигурно легло/кошара).
В 47.1 % от детските смъртни случаи е била намесена обща повърхност за сън. Това означава, че детето е спяло в легло, диван или стол заедно с друг човек, обикновено възрастен. Често другият човек по невнимание задушава детето.
Също така повечето детски смъртни случаи в това проучване са се случили на повърхност, непригодна за деца. Дори когато спят сами в леглата на възрастните, дивани или столове, децата са изложени на риск от задушаване. Тежки спални завивки, например покривала за легло, юргани, одеала и възглавници също могат да предизвикат задушаване. В допълнение към риска от задушаване, могат да се получат наранявания, когато бебето попадне в капан между матрака на леглото на възрастен и страничната дъска или стената.
Като научаваме повече за СВДС, ние разбираме, че много от тези нещастни смъртни случаи са резултат от задушаване.
Просто помнете следните правила за безопасен сън и вашето бебе ще е наред:

Когато слагате бебето да спи, винаги го слагайте по гръб.

Слагайте спящото дете само на твърд матрак в безопасно легло/кошара; никога не го слагайте в легло на възрастен, диван, стол или някъде другаде.

Помнете, без тежки одеала, покривала за легло, юргани, възглавници или големи плюшени играчки. Тези предмети могат да попречат на бебето да диша.

Никога не разрешавайте бебето да спи с друг човек, било то дете или възрастен. Рискът от задушаване от друг човек е твърде голям.

Материалът е преведен от английски език и изпратен от boo

# 19
  • Мнения: 3 164
Анет, и аз не съм съгласна с теб Crossing Arms съжалявам, че не си спомням източника на информацията , но беше статия тук от форума.може би Бу трябва да се намеси, тя е енциклопедия в тази област Grinning а и твърде е възможно да има противоречия за /против, като при повечето дилеми.
и за спането заедно имах предвид на легло-щироко и удобно, а не на стол или диван . а за спането по гръб за пръв път го чувам Shocked навсякъде се препоръчва да е на страни Thinking

# 20
  • Мнения: 2 978
Има много мнения по този въпрос...
А ето и една тема, която беше пускана тук преди време

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=63657.0

# 21
  • Мнения: 2 885
Нека Бу утре напише подробности...

# 22
  • Мнения: 1 860
 Не мисля, че е добра идея бебо или малкото дете да спи в леглото на родителите. Аз съм го правила няколко пъти, но примерно когато само той спи, а аз съм си легнала за почивка до него. Хубаво ми е да си го гледам как примляска докато спинка. Иначе е по-добре да си знае леглото и разбира се е по-безопасно за него. Peace

# 23
  • Мнения: 326
Хей, няма да споря  smile3503. Писах вече за една трагедия. А, и не ме разбирайте погрешно  - аз съм ЗА милувките, нежностите и близостта на майката и детето. Просто да не забравяме, че нещастието става, когато най-малко очакваме... Това е. Нека всяко майче само преценява как да се грижи за пиленцето си. Това, че слагаш бебо в неговото легълце, а не в твоето нима означава, че го обичаш по-малко?!

# 24
  • Мнения: 992
мойта беба не е спала в леглото на мама и тати за тази цел си има нейно. Е два три пъти до сега съм е взимала при мен , но само за след обеден сън за час. Не мисля че е редно да се научава да спи при нас. Нашите кръстници и двете деца си научиха да спят при тях. Сега голямата е на 6, а малкия на две и продължават да спят на спалнята с мама и тати. Е това не го разбирам и също така не го одобрявам. Който иска нека ме линчува

# 25
  • Мнения: 8 917
Ами не е вредно,стига ти да го приемаш като такова.Ако смяташ,че не ви е удобно или не искаш да е така,по-добре не го свиквай.
Гери никога не е спяла в нашето легло - като дойде при нас и полудява от кеф - то не е скачане, викове и всичко друго, но не и да легне Wink

# 26
  • Мнения: 35 968
почти от раждането спя с беба и ми е много приятно Simple Smile
вярвам, че съм имала по-спокойни нощи, сравнено с честото ставане за сестра й /леглото беше под ъгъл с нашето, на практика спеше до главата ми/
мисля до около 2 годинки да я преместя в собствено легло при сестра й

# 27
  • Мнения: 208
Аз мисля че бебчо трябва да си спи в легалцето ,за да могат макар и да не се знае за колко кратко време мама и тати да си починат Peace,като никнат зъбките може Naughty Embarassed
Не мисля, че е добра идея бебо или малкото дете да спи в леглото на родителите. Аз съм го правила няколко пъти, но примерно когато само той спи, а аз съм си легнала за почивка до него. Хубаво ми е да си го гледам как примляска докато спинка. Иначе е по-добре да си знае леглото и разбира се е по-безопасно за него. Peace
newsm10 1crib

# 28
  • Мнения: 5 299
Викториа до към 6-7 м си спеше само в нейното легло. От както я подкараха зъбите, всичко се обърка - събужда се всяка нощ, и докато не я взема при мен в леглото - няма заспиване. Да не споменавам, че и към бибата се пристрасти много. ooooh! Пробвах една ве4ер по метода на "да поплаче", ама не минава номера, и не мисля да опитвам пак. Бих казала, че е по-вредно за майката да става всяка нощ по хиляда пъти, от колкото за бебето. Mr. Green

А, много ми е чудно тези, които смятат, че не е редно бебето да спи в едно легло с родителите си, и ако тяхното се буди всяка нощ и не иска да заспи ако не го вземат при тях - каква песен щяха да пеят...

# 29
  • Мнения: 4 399
Според това което съм чела спането в леглото на родителите прави съня и на детето и на родителите по-неспокоен. Има и други теории според които детето трябва да спи при родителите си. В крайна сметка е въпрос на лично решение и усещане. Ако не ти пречи на тебе и всички спите добре, можеш да оставиш детето в леглото си. Не знам как можеш да го отвикнеш. При нас се получи много естествено. В началото взимах бебка защото тя за нищо на света не искаше да остане сама в леглото си. Когато стана на около 1 месец започна да ми позволява да я оставям сама в леглото и оттогава спи там сама. Сега вече не иска да лежи в нашето легло дори и когато се опитам да я взема. Никога не съм я кърмила в леглото през нощта и мисля че това се оказа решаващо.

Общи условия

Активация на акаунт