Аджибадем Сити Клиник - Болница Токуда - тема 29

  • 48 355
  • 756
  •   1
Отговори
# 735
  • София
  • Мнения: 626
Здравейте, момичета! Имам един въпрос по отношение на ВИП стаите в Токуда. Понеже няма да мога да отида в деня на отворените варти (няма свободни места повече), можете ли да ми кажете, на какъв етап можете да поискате да бъдете настанена в индивидуална или двойна стая? Разбирам, че могат да настанят според заетостта, но кога и на кого казвате каква стая искате?

Няма ВИП стаи. Стаите са два вида: самостоятелни и двойни. Битовите условия са абсолютно еднакви и в двата вида, като разликата е само в това, че в едната си сама, а в другата сте две. Двойната също е достатъчно просторна, така че да не си навлизате съвсем в личното пространство, но все пак помещението е едно. Това видях на отворените врати миналия месец. Нямаше проверка по списъка, така че ако държите предполагам че няма да ви върнат и без да сте се записали.

# 736
  • Мнения: 452
Двойната е хубава и просторна, условията са супер, но аз предпочетох да съм в единична, за да мога спокойно да се къпя, оправям, да не ми се надува главата от телефонни разговори и да слушам проблемите на други, както и е кофти едното бебе да спи, другото са плаче. За стаята им казах при приемането и в реанимацията. От двойна могат да те преместят в единична, ако се освободи, обратното не съм наясно дали става. В единичната могат да ви идват на посещение майки, бащи, мъжете да ви помагат.

# 737
  • Мнения: 1 554
Кенди, я кажи колко плати общо в крайна сметка. За секцио и естествено цената е една и съща, доколкото знам, така че това не би трябвало да е фактор.

# 738
  • Мнения: 775
Аз държах много на единична стая, за да не се налага да се съобразявам  или пък да карам другата мама да се съобразява с мен. Честно казано, ако бях в двойна стая и исках да спя нямаше да ми е удобно да помоля другата жена да си остави бебчето.
Още от начало задължително исках детето ми да е с мен 24 часа, но раждането не беше леко и през нощта го оставих на сестрите, защото не бях  адекватна, другите вечери направих същото, но не значи, че не съм искала да е при мен, все пак ми трябваха и сили, от тогава сме постоянно заедно, не сме се разделяли и за няколко часа дори, без баби наблизо, които да идват да помагат, та не ми звучи добре да се вменява вина на тези майки, които са решили да оставят децата си при сестрите за няколко часа ....тези, които са минали през започнало нормално раждане завършило със секцио знаят, че дните след това не са никак леки. Подкрепям, че най-важното за едно бебче е майката да е спокойна и щастлива, за да бъде щастливо и то!
Би трябвало болницата да има правила относно това дали бебчетата да бъдат при майките през нощта, а не да поставят майките в ситуация, която би създала напрежение в този неповторим момент. От там всеки да решава за себе си в каква стая би искал да бъде.

Последна редакция: чт, 22 авг 2019, 23:25 от pipi221

# 739
  • Мнения: 452
Кенди, я кажи колко плати общо в крайна сметка. За секцио и естествено цената е една и съща, доколкото знам, така че това не би трябвало да е фактор.
3180 лв. , като един път таткото гледа банята на бебето.

# 740
  • Мнения: 610
А каква е цената само таткото да гледа тоалета, тъй като не споменаха на отворените врати, че се доплаща за това.
Кенди, я кажи колко плати общо в крайна сметка. За секцио и естествено цената е една и съща, доколкото знам, така че това не би трябвало да е фактор.
3180 лв. , като един път таткото гледа банята на бебето.

# 741
  • Мнения: 16 872
50 лв. мисля бяха писали назад.

# 742
  • Мнения: 1 501
А ако си в самостоятелна стая секцио тоест 5 нощувки това ли е цената 3180 лв. ?

# 743
  • Мнения: 3 949
Доколкото знам няма значение дали си секцио или не - винаги се плащат по 3 нощувки - 100 лв за двойна стая и 200 лв за единична.

# 744
  • Мнения: 510
Кенди, я кажи колко плати общо в крайна сметка. За секцио и естествено цената е една и съща, доколкото знам, така че това не би трябвало да е фактор.
3180 лв. , като един път таткото гледа банята на бебето.
Моля те, дай разбивка.
1600лв - раждане
700лв - пакет за бебето
600лв - нощувки
50лв - таткото да гледа тоалета на бебето
Дотук 2950лв
Какво друго се плаща, че ти е излязло 3180лв?

# 745
  • Мнения: 138
Има някаква административна такса 85лв мисля

# 746
  • Мнения: 510
Има някаква административна такса 85лв мисля
И нея да я добавим пак не стават 3180лв. 🤔🤔🤔

# 747
  • Мнения: 3 949
Има и такса за припознаване на бебето от таткото, ако нямате сключен брак. Мисля, че беше и тя 50 лв. Също така се плащат и нощувки на таткото, ако е оставал да пренощува в болницата.

# 748
  • Мнения: 138
Ако е имала придружител, който е оставал вечер да спи при нея  е плащала още 50лв на вечер за него. Нямам представа, но знам че това са цените

# 749
  • Мнения: 452
Не знам точната разбивка, мъжът ми ходи да се оправя с плащането, но да, плаща се и за придружителя, ако е спал при теб.

Общи условия

Активация на акаунт