Януарски бебета 2019! Тема 2

  • 18 463
  • 742
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 1 327
Ушичките им още растат и има вероятност да се измести дупката.Затова мисля ,че е още мнооого рано.

# 136
  • Мнения: 697
Не смятам да дупча, знам , че преди навършване на 2 г. не трябва да се дупчат.Освен това толкова са нежни ушенцата , че само биха били пречили. Да не говорим , че може да ги дръпне и да лапне и т. н.

# 137
  • Мнения: 3 272
На моята бебка започнаха да й стърчат ушите в горната част. Това доста ме притеснява. Сега й купих лента за коса. Има и лепило за уши, но ме е страх да не й причиня болка. Писах имейл на д-р Ильо Стоянов с молба да ме посъветва има ли възможност за корекция с ленти и лепила.

# 138
  • Мнения: 1 326
Нашето забавление се свежда до игра в кошарите (една по-голяма и по-малко кошче), като задължително някий трябва да го занимава. Говоря му, размятам играчки, пея песни и така. Оставя ли го сам много бързо от смях и бърборене обръща другия край. Никога не искарва обаче в добро настроение целия интервал между 2 хранения. Ревът е задължителен и тогава го приспивам или поне опитвам. Понякога времето минава в опити. Храня го на режим, защото той реве мнооого, така че не мога да разбера кога е гладен. Когато и да му предложа мляко - дали ам или кърма, никога няма да откаже ако ще да повръща после. А относно другите забавления като люлки, шезлонзи и гимнастики - за огромно мое съжаление не се тачат при нас. Почва един рев, където и да го сложа. Много иска да се обръща сам и все се опитва. Започна да се радва да го обръщам по корем, но лошото е, че иска все след ядене. Тогава му е настроението и понякога повръща след това. Преди ядене няма никакъв шанс да се случи това.

# 139
  • Мнения: 1 414
Браво на вас, голям напредък имате с това обръщане.
Моето пък много взе да се дърпа не иска да се храни, все реве, удря, хапе, нервничи. Не мога да разбера какво му има. Преди когато и да предложа не отказваше и да повръща после, но сега не мога да разбера дали е много гладен или не е. Като го сложа на гърдата реве, ако го вдигна пак рев Cry

# 140
  • Мнения: 4 966
Aya, беше така при нас до скоро...оказа се период, предполагам и при вас ще отмине.

# 141
  • Мнения: 697
И ние сме така и ако е период дано по- бързо да отмине , че се изнервям и притеснявам и аз така с това не ядене .

Последна редакция: вт, 16 апр 2019, 22:00 от catwomann

# 142
  • Мнения: 1 326
От няколко дни и при нас е така. От шише яде без проблем, а на гърдата се дърпа много силно назад и реве. Като го вдигна пак реве. Но не го прави всеки път. И повечето пъти, когато го направи, после се изаква. Та си мисля, че нещо го мъчат газове или нещо такова.

# 143
  • Мнения: 478
Опитвали ли сте прави като съвсем леко полюшвате? При нас това работи като е нервен, разхождам се от стая в стая с него на ръце. При нас е все още заради колики, даже е малко смешно, тъкмо се успокои и започне да яде, пръцка изведнъж и айде пак рев, но аз бутвам цицата обратно и се успокоява Smile

# 144
  • Мнения: 307
Момичета, бебоците ви почнаха ли да се интересуват от играчки? Предполагам на моята играчки,но тя не изпитва желание да ги хване, са протегне ръка. Гледа ги, радва се на някои, говори им, но не посяга са ги хване. На 3месеца и 10дни сме вече. Добре държи главата според мен. Опитва се да се набира като й дам ръце, даже и без ръце понякога. Следи ме къде съм, търси ме с поглед, обаче това е не посяга да хване нещо освен биберона,за да си го изкара от устата ме притеснява...

# 145
  • Мнения: 1 414
Благодаря ви момичета, така ме успокоихте, дано бързо мине този период на дърпане и неядене, че много се притеснявам. Май това, ще е кърмаческа та стачка.
Моето също не протягс още, но е малко де, на 2м и 11дни

# 146
  • Мнения: 425
Ами нашия вече много играе с играчки. Удря ги, хваща ги и ги бута в устата.

# 147
  • Мнения: 6 622
И моята много си харесва играчките. Онзи ден умрях от смях ,а баща и от ужас, като си набута една дрънкалка до устата и я близа половин час.
Иначе не се храни никак добре, този месец качи само 550 гр, но вече съм се предала.

# 148
  • Мнения: 3 272
Моята дъщеря е на 3 месеца и половина, но не хваща още играчки. Иначе много им се радва и им говори. Мисля, че кака й започна много рано са хваща играчките над шезлонга и въртележката. Може би още на 2 месеца.

# 149
  • Мнения: 396
Бебчо е на 3м и 13 дни от 3 тия месец започна да проявява интерес и да св опитва да ги хваща , вече си играе доста на гимнастиката хваща ги , дърпа ги радва им се лапа ги понякофа чак се ядосва когато неможе да ги напъха в устата. Обръща се понякога надтрани когато иска иначе още от 2 месец си вдига главата както е по гръб , а сега даже когато е на по висока възглавница толкова се вдига че имам чувството че още малко и ще седне 😀 много е смешен .
Забелязах че през ноща понякога му се запушва нослето или на мен така ми се струва , дали при някои се е случвало и на какво може да се дължи ? Понякога чувам че има сополки дърпам ги с аспиратора и се чувства по добре , така е само през ноща а не е болен . 💙

Общи условия

Активация на акаунт