Януарски бебета 2019! Тема 2

  • 18 476
  • 742
  •   1
Отговори
# 615
  • Мнения: 425
Момичета, днес бебо се обърна 2 пъти от гръб по корем.
Да ви питам, веднъж/ два пъти на ден памперса минпропуска когато се наака. Акото излиза от отгоре на памперса- на гърба. Не знам защо така се получава. И в легнало положение и като е прав ,пак е същото. Далинне слагам памперса както трябва или много силно ги изстрелва не знам 😂

# 616
  • Мнения: 949
Със замах действат в памперса 😂 браво на вас. Аз изостанах с гимнастиката, че синфлорикса тежко я приема и я щадя последните дни. Отделно и повръщането се засили, та не е до активности.
Чудя се дали вече става за летен кош, ок ли е за гърба под наклон по-дълго време. С баткото след 6 м. Го изведох.

# 617
  • Мнения: 1 415
Ние сме от няколко ден с летния кош, в положение полулегнало и понякога в седнало, като реве много

# 618
  • Мнения: 4 713
Момичета, днес бебо се обърна 2 пъти от гръб по корем.
Да ви питам, веднъж/ два пъти на ден памперса минпропуска когато се наака. Акото излиза от отгоре на памперса- на гърба. Не знам защо така се получава. И в легнало положение и като е прав ,пак е същото. Далинне слагам памперса както трябва или много силно ги изстрелва не знам 😂
правилото за памперса е, че е малък, когато пропуска на гръбчето (значи трябва да вземете следващия размер) и голям, когато пропуска при крачетата (евентуално да смените с по-малкия размер) Simple Smile
Този месец е наддала на минимума, притеснявам се, че не й стига. Вашите бебчета по колко наддадоха последния месец? Отделно нещо май я почва задна хрема, а другата седмица имаме ваксина.
Спането е мисия невъзможна, лягам в 3-4 посред нощ, като преди това тя дреме в ръцете ми, и сутрин ставаме 7.30-8 часа.
Има моменти като легна през нощта и сутринта не я чувам от недоспиване и преумора. Така миналата сутрин се събуждам, ММ я държи, тя се дере. Викам "какво правите", а той "ами не можем да те събудим" Flushed а всяка нощ приготвям помпата да се цедя, да увелича малко лактацията, ами не става, сърцето спи Grinning
Какво коментирахте друго да взема и аз участие Grinning , ама не помня.
Ааааа, получих раничката, Тулата, страхотна е, но още ни е голяма. Ще трябва да почакаме да се носим в нея. Мислех дотогава да взема някоя под наем, но се чудя как ли е от хигиенна гледна точка, дали ги перат преди да ги изпратят на друг..... ? Аз съм гнуслива, кой знае кой я е носил и как я е ползвал....Stuck Out Tongue Winking Eye

# 619
  • София
  • Мнения: 418
Имах такива случаи с голямата, тогава не спях и аз, една нощ се дере горкото, половинката ме буди, а аз сънувам, че я кърмя и му викам да ме остави на мира, че съм я хранила тъкмо Joy
aDream опитай да поспиш, може ли да дреме в ръцете на тати до 3-4?
Слинг не взех под наем, а си купих точно от такива съображения, перат при нужда.. новородено не бих омотала в нещо носено, дори от друго бебе. И моята е малка за раничката, а в слинга провисва вече, ще пробвам с тъкан, ама хич не съм про Sad
Иначе за памперсоте о аз така знам - ако пропуска отгоре - малък е, ако пропуска при крачетата - голям е.
Иначе бебка се върти яко, лошото е, че изобщо не иска да лежи по гръб и повръщането се увеличи бая. Да не говорим, че нощем ако се разбуди, пак се обръща и после няма заспиване... 

# 620
  • Мнения: 1 333
Аз пък толкова привикнах на безсънието, че имам чувството, че вече и да мога да спя повече, пак ще се будя на 2ч. За нощ спя около 4ч разпокъсано, през деня е невъзможно. Моето човече става все по-инато, иска да е само на ръце, не само, когато заспива и спи, ами и в будно състояние. Май повечето ревове са от характер, а не някакъв проблем. Лошото е, че не стига просто да е на ръце, аз трябва да скачам, друсам, да пея и дори така му писва адски бързо. Гимнастики, люлки и т.н. продължават да са категорично отказвани, а когато омалея тотално и реша да го сложа в кошарата започва един рев...страшен терорист е!
По темата за дрехите, хич не знам как да го обличам, хем ме е страх да не настине, хем все го мисля дали не му е топло. Все още е по боди с дълъг ръкав. А как разбирате, че зъбите са започнали? Тъй като ние сме от вечно ревливите ще ми е трудно май да разбера. Венците му се белеят, ръцете нон-стоп са в устата, а лигите текат ли текат, но знам ли.
И последно. По колко време спят бебчетата ви? Наясно съм, че всяко е различно, но все има някакъв ориентир. Аз го приспивам (с голям зор) между всяко хранене, рядко пропуска. Бунтува се, криви се, но ако го оставя буден винаги около час преди следващото хранене се вкисва и почва да реве. И или трябва 1ч да реве или да го приспя. Не знам обаче дали вече не трябва да го оставям буден за по-дълго. При нас си е направо режим. Яде, играем, което в нашия случай значи аз се правя на маймуна, а той е на ръба да ревне Joy и после сън. Не искам аз да го налагам, но просто не ми оставя избор. Разбира се, в този 1ч често повечето време е самото приспиване отколкото съня.

# 621
  • Мнения: 425
Пампетсите са до 9 кг уж, а моя още 7 няма. Хм, но може да пробвам 1 размер по-голям за всеки случай.
Моят си спинка в коша за новородено, не бих го сложила в стол или нещо с полулегнало положение. Много е рано още. Даже не използвам и във ваничката подложката която има, понеже е в леко седнало.
Иначе моята седалка за след 6месеца е с легнало положение ,но защо да трябва да го овързвм в колани да спи , като сега си му е комфортно така.
Аз все още го обличам с боди с къс ръкав и дълга блузка. Страх ме е дори да го оставя само по боди с дълъг ръкав, да не би да му е студено на гърдичките. 😂

# 622
  • Мнения: 2 109
 А не ти ли се налага да го возиш в кола? Нашият от изписването почти няма ден да не е в кошницата.

# 623
  • Мнения: 425
А не ти ли се налага да го возиш в кола? Нашият от изписването почти няма ден да не е в кошницата.

Ами от малък град съм и не ми се налага. Чак сега ще му купувам столче. 🙂 имам и една люлка на Fisher Price която се води 0+ ама си е направо със огромна чупкаи чакам да започне да сяда за да я използвам. Притеснено ми е.
Но да, ако ми се налагаше щеше да използвам кошница... няма как

# 624
  • Мнения: 396
Здравейте мамчета , чета ви но сега чак имам време да се включа .
Относно съня спи на ден по 3-4 пъти всеки ден е различен , ако стане в 6 спи към 8-9 после към 11 , но малко най много за 30 мин на обед след яденето спи по 2 часа понякога , но рядко и 3 след това към 5 има пак една дрямка и след това към 9-10. Понякога и 8.30 ако не е спал след обедния сън . Спинкаси вечер само се събужда да яде и пак спи , немога да се оплача 😀 засега сме в добър период.
Много обича пюрета , на някои доста им се мръщи , но пак ги яде.
Постоянно си лапа ръчичките , вече каквото види го хваща , протяга ръце и като го хване и го лапа , много е смешен . 💙
Возим го в кошчето за кола от новородено в началото му слагах възглавничка под кръста но вече е огромен и е без възглавница и кошчето му е малко а уж е до 6м. , то и легналия кош за количката му е точен даже му опират краката . Мисля да му купим столче за кола което става и легнало за сега и после седнало, но незнам дали са удобни и хубави , ако някои е ползвал да пише. Иначе гледам че са 0-25 кг .

Последна редакция: чт, 23 май 2019, 21:35 от Rozi29

# 625
  • Мнения: 1 259
Мони, защо не опитате боуен терапия? Аз водя дъщеря ми в момента за друг проблем, който макар и бавно се повлиява положително.

# 626
  • София
  • Мнения: 1 635
Рози, малките бебета е по-добре да са обратно на движението колкото се може по-дълго, заради камшичния удар, който се получава при сблъсък. Струва ми се рано за такъв стол.

Сбъркала съм крема за лице .. бил е на Биодерма, да не го търсите като мен по аптеките. Взех си да пробвам, ще пиша после как е.

# 627
  • Мнения: 2 109
  И ние сме в малък град, но аз съм мързел и без кола не мърдам. Grinning
  Нашата кошница е до 13 кг, надявам се да изкара възможно най-дълго, но не вярвам да се събира до годинката. Ще оглеждам и аз тепърва столчетата.

# 628
  • Мнения: 21
Момичета,вашите бебчета на възглавница ли спят или диретно на матрака? Четох по статии,че бебето не трябвало да спи на възглавница до 2год. възраст бля-бля,но аз въпреки това му подлагам една рънка пелена под главичката.До сега нямахме проблем с изпотяването,но от както се стопли времето взе да му се поти главичката,аа има и косичка и така още повече се изпотява...Кажете ми какво да правя,има ли нещо като възглавница против изпотяване,вашите бебчета как спят със или без възглавница?

# 629
  • Мнения: 425
Моето спи без. Слагам под главичката просто пелена за да не повърне , а и си е сменям така всеки ден. Но вече и пелената я махам понеже я вдига с ръчичката върху лицето и диша трудно.

Общи условия

Активация на акаунт