Януарски бебета 2019! Тема 2

  • 18 378
  • 742
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 9 110
aya_2012, кои са тези хора, които ти казват колко често да се храниш бебето и не можеш да го гушкаш от тях? Ти си знаеш, но аз не бих позволила нещо подобно. То аз съм си много директна де. Каквото ми е на сърцето... Но ако не искаш да се конфронтираш, не е нужно да се обясняваш. Просто ги пускай по пързалката. На тази възраст бебетата са скачени съдове с майка си най-вече, не толкова с татковците, а да не говорим за баби и т.н.

# 61
  • Мнения: 1 410
Двете баби и роднините де. Но както и да е, ще му дам на 2-2,5ч да суче. Днес в 5ч го кърмих и до 9ч не искаше, нервничи, рита с крачетата и Т.н. Много го разглезиха.
След имунизациите вашите бебоци вдигнаха ли температура? Утре или в четвъртък ще го водя и се чудя дали да му дам панадол предварително Thinking

# 62
  • Мнения: 3 267
Не знам дали вдигна температура. Не я мерих, но главицата й ми се стори леко топла 2 дни. Нищо не съм й давала. Моята лекарка изписа шуслерови соли 2,3 и 4. Дават се 2,3 дни преди ваксината и 2,3 дни след. 3 пъти дневно каза да й давам. За да се приеме по-лесно ваксината. Купих ги, но не й  давах. По принцип много харесвам шуслеровите соли.

# 63
  • Мнения: 4 959
И на нас ни предписаха шуслерови соли, но той не ги иска и плюе...
Всъщност от събота насам имаме проблем с храненето. На смесено хранене е и първо го слагам на гърда, а после го дохранвам с шише. В събота яде сутринта, а после отказа да яде цял ден. И просължава така.Забелязох че, ако го сложа да суче, после не иска шишето. Яде от него само ако започне от началото да си се храни от него. Не му стига яденето от гърдата, защото е свалил...пробвах да сменя бибероните, пробвах да го разсейвам, но не и не...не го иска биберона, а стои гладен.

# 64
  • Мнения: 1 410
Tiramisu и ние имаме проблем от няколко дена с яденето. Не иска да сучи,  нервничи като го сложа, всичко наоколо му е интересно. Чудя се какво да го правя

# 65
  • София
  • Мнения: 9 110
Tiramisu и ние имаме проблем от няколко дена с яденето. Не иска да сучи,  нервничи като го сложа, всичко наоколо му е интересно. Чудя се какво да го правя
И при нас е така. Единият вариант е да кърмиш на тъмно и тихо - например в тоалетната, стига да можеш да се справиш там - на леко открехната врата примерно, за да влиза някаква лека светлина. И бебчо от няколко дни е така. Нощно време си суче добре, но през деня е голямо оглеждане и гукане на стени, шкафове, възглавници и каквото види наоколо.
А за бабите и роднините - явно ти си по-благ човек и ти се качват на главата. Не се опитвай да се съобразяваш чак толкова. Понякога човек трябва да скръцва със зъби, за да се усещат другите.

# 66
  • Мнения: 4 959
Той пищи и реве от биберона...Дано е период само или скок в растежа...

# 67
  • Мнения: 478
И моят бебко нервничи повече напоседък като се храни, личи си, че е от червата, мъчи се да пръцка. При нас помага да го кърмя права, успокоява се и успявам да го нахраня. Като започне да се оглежда и да се разсейва повече, просто му давам повече време. Стандартно за 10тина минути се храни, но в такива моменти е двойно-тройно. Иначе според мен повръщането си е нещо нормално, защото храносмилателната им система още не е напълно развита. Забелязвам, че го прави като нещо се забъкне и знам, че не е от преяждане, защото като не е гладен не яде и да му предлагам, и щом се нахрани сам спира, дори и да има много мляко в гърдите.

# 68
  • София
  • Мнения: 287
Здравейте и от нас, Сашо днес беше на ваксина, сложихме и първи прием на рота вирусната, много плака милия😞станал е 6.3кг и 60см,роди се 3.200 и 49см, сега е на 2м25дни.За забелване то мисля че сме готови, яденето си разреди сам през ноща, тая нощ яде към 24ч и после чак в 8 сутринта, изцяло на кърма е. Количката не му е любима, спи в нея, като се събуди и иска да го дигам, затова винаги в нас е слинга, много го обича, от 2м е само в него и само там се успокоява, но гърба си ме наболва, като е по дълго. Иначе се смее много, говори, вика, заглежда се, абе голям сладур(нали си е мой), 😂😋

# 69
  • Мнения: 1 410
Браво на Сашо, много е пораснал Blush . Тази ротавирусна кога се слага? С 1вите ваксини или с 2рите, или отделно от тях?

# 70
  • София
  • Мнения: 1 635
На мен педиатърката ми каза, че ще я сложи заедно с другите две на три месеца. Т.е. при нас се пада на следващото посещение. Може да отложим всичко обаче, защото вчера сестра ми се обади, че племенника ми е с варицела. Бяхме заедно навън два дни преди това и не е много вероятно да се е прехвърлило нещо, но може би ще е по-добре да отложим ваксините за малко.

Кърменето в момента се намести на 2,30-3 часа през деня, с една голяма нощна пауза от около 6 до 8 часа и една от 4, обкновено рано сутрин. Обаче, много повръща това дете. Тези дни се засили. Чудя се дали наистина не му идва в повече. Една нощ яде малко по-малко и реших да доизцедя, за да не се получи запушване - 130 мл. излязоха. Вчера го мерих на домашния кантар (т.е. не е супер точно) и излезе 7200.

За оригването - гледам колкото може повече, но супер внимателно, че връща. Ако е солидно заспал го вдигам, но ако спи по-леко - направо го мятам в леглото, защото иначе се ококорва и започва да зяпа. Изнервя се, че му се спи и... ясно ви е.

Моят проблем пък е, че между хранене, повръщане, спане и разходки, не остава време да го слагам по корем. Виждам, че заяква, но никакви опити да се завърти от корем по гръб. Кога беше време да го правят?

# 71
  • Мнения: 693
Точно щях да ви питам за времето.. 🙄 Аз нещо не мога да правя масажа всеки ден. Обикновено сутрин го правим ако се вместя. Вие успяват ли?

За по корем я слагам за малко като сменям памперс, вдига главичка и се оттласква с крачета от преградата на повивалника. Но не й е приятно май, много скоро започва да мърка и прекратявам.

За ротавирусната и на нас ще ни я дадат следващия път заедно със задължителната. Някой ако вече е слагал ротавирусната заедно със задължителна, да сподели как се е отразило на бебето. При нас гледат да слагат само по една, но понеже си поисках ротавирусна май няма как и нея отделно. Освен да не помоля с 2 седмици да се отложи например 🙄

# 72
  • Мнения: 478
Момичета,  а какво правите като бебетата направят по-дълга пауза през нощта? Онази нощ беб проспа 6-7 часа! и аз с него, и като се събудих гърдите ми бяха на камък. Трябва ли да си навивам аларма, за да се цедя или ако бебето започне да спи повече през нощта, кърмата сама си се регулира?
Ротавирусната не е ли на два приема през 2 седмици? Така съм чувала и се чудя как да планираме приема й.

# 73
  • Мнения: 307
Ние сложихме ротарикс заедно с другите задължителни за 2месец. Следващия прием предполагам че ще е с другите ваксини. Нямаше реакция видима освен че си поплака като й биха ваксините. Сви ми се сърцето.
Аз слагам бебка по корем всеки ден за малко, но въобще не й е приятно и приключваме много бързо. Иначе като я сложа и си вдига дупето. И вашите ли правят така?

# 74
  • Мнения: 3 267
На нас по-късно ни сложиха първите ваксини. И каза, че понеже са първи, няма да сложи роравирусната заедно с тях. Затова след 1 седмица ще ходим само за ротавирусната. Иначе никакви гимнастики и масажи не правя. И тя повръща и се нерви като я сложа по корем. Моята прави паузи най-често по 6 часа. Но онази вечер направи 10 часа. Добре ми бяха гърдите. Не бяха на камък. Julian, много е пораснал юнакът. Той цял месец е по-малък от нас, а е с 1 кг и половина повече. Ще бъде голям мъж.

Общи условия

Активация на акаунт