Януарски бебета 2019! Тема 2

  • 18 411
  • 742
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 6 622
В момента е с кул пач. Заспа, но още не е яла. Държа я на ръце, ако я оставя пищи, а това не е типично за нея. Трябва ми нещо за по- сериозна температура ако вдигне над 38 през ноща да си имам.

# 166
  • Мнения: 396
И аз знам за свещични , но точни какви незнам може да попиташ в аптеката за да имаш и деугите старите методи с мокри чорапи студени ако е много висока . Да не е болно бебчето само температура ли има ? Попринцип след ваксината има доста случаи на разболяване , даже бебо като се разболя първо ни питаха дали наскоро е имал ваксини , ни бяха минали 25 дни и небеше от това.

# 167
  • Мнения: 3 269
В момента е с кул пач. Заспа, но още не е яла. Държа я на ръце, ако я оставя пищи, а това не е типично за нея. Трябва ми нещо за по- сериозна температура ако вдигне над 38 през ноща да си имам.
Кога й слагаха ваксината? И дали наистина е от нея? Не бих рискувала с мокри чирапи и компреси при бебе. На голямата ми дъщеря никога не съм успявала да сваля температура с панадол. Винаги с нурофен. Панадол не й действаше. Лятото й купих ефералган свещички, защото повръщаше. Но идея си нямам дали са подходящи за толкова малко бебе.

# 168
  • Мнения: 2 109
На мен лекарката ми каза, ако вдигне след ваксината, да слагам свещички Ефералган. Най-малките са подходящи от 2 месеца.

# 169
  • Мнения: 1 410
Май на еферелган бяха свещичките, потърси в интернет да видиш какви има

# 170
  • Мнения: 6 622
ММ е взел ефералган от 2-24 месеца, но се надявам да не се наложи да ги слагаме. Освен температура , липса на апетит и лошо настроение нищо и няма. Едва сега успя да хапне, успях да изцедя и бутнах шишето в просъница. От сутринта е яла само 300 мл. Имам съмнение да не е от Ротарикса или просто са и дошли много на веднъж. Иначе ваксините и ги сложиха в събота.
Следващият месец ако педиатъра се доближи до нея с ротарикс, ще го накарам той да го изпие 😠

# 171
  • Мнения: 1 326
Сещам се, че някъде назад в темата се коментираше подуването на ваксината бцж. На моето бебче се поду, зачерви и днес видях, че се е спикало мехурчето (по-скоро приличаше на пъпка) и е изтекъл жълт секрет. Утре сме на консултсция, но дотогава да питам аз на някое друго бебе да се е случило? И съответно да е консултирано с педиатър?
Явно кърмата ми намаля. Дребния къде сучешв дълго - по 30мин, е сега и те не стигат. Откарва си по 45мкн и ако не го спра не се знае дали ще спре сам. Разбира се, не суче през цялото време...доста си дремва. Мъча се да будя, но неуспешно. Пия лактогонен чай, който на мен много ми влияе, но забелязвам, че се отразява на следващото кърмене само. Гърдите ми се наливат, но после пак си е по старому.

# 172
  • Мнения: 3 269
ММ е взел ефералган от 2-24 месеца, но се надявам да не се наложи да ги слагаме. Освен температура , липса на апетит и лошо настроение нищо и няма. Едва сега успя да хапне, успях да изцедя и бутнах шишето в просъница. От сутринта е яла само 300 мл. Имам съмнение да не е от Ротарикса или просто са и дошли много на веднъж. Иначе ваксините и ги сложиха в събота.
Следващият месец ако педиатъра се доближи до нея с ротарикс, ще го накарам той да го изпие 😠
Не знам коя от двете ни сложиха против ротавирус. Каза, че ми слагат от тази с три приема. Но не я сложи заедно с останалите две, а след седмица. Минаха 5 дни и на моменти забелязвам, че се превива и я боли коремчето и изплаква. А отдавна уж минаха коликите.

# 173
  • София
  • Мнения: 9 110
Аз установих коя е най-работещата комбинация при мен за увеличаване на кърмата. По една доза от българския лактогонен чай всеки ден + чат пат по половин бира вечер и т.нар. ударното цедене сутрин и вечер по един час (когато успея).

# 174
  • Мнения: 1 229
На дъщеря ми се поду и спука БЦЖ-то, секретираше известно време. Добре е да се пази от намокряне, след къпане се почиства със спирт съвсем леко. Ако лекаря прецени ще изпише Неомицин, ние пръскахме около седмица. Възможно е да се надуе и изтича още няколко пъти, слага се стерилна марля...

# 175
  • Мнения: 948
И при малката се спука и изтече. Нищо не съм му правила. Сега е като раничка с коричка и е червено. При вас как е?

# 176
  • Мнения: 3 269
При нас беше като голяма гнойна пъпка. Нищо не съм го правила. Сега е добре. Просто е по-червено.

# 177
  • Мнения: 6 622
И при малката е подуто и доста червено.

# 178
  • Мнения: 1 410
M0n17y какъв чай пиеш
Zazu това ударно изцеждане как го правиш? По половин час на гърда ли? И моето много намаля последната седмица, преди си стоеше на гърдата а сега изсуква силната струя и рев, той и като го сложа на гърдата реве много.

# 179
  • Мнения: 1 326
Лактогонен чай на Билек. Добре ми се отразява.

Общи условия

Активация на акаунт