Януарски бебета 2019! Тема 2

  • 18 342
  • 742
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 425
Или Адерма или Ureage, но мисля,че е още рано за слънцезащита.

Аз мислех ,че е рано за възраста му да го мажа. Но миналия ден беше иЗгорял по бузите 😮 не знам как се е случило, явно от количката. Имам един бебешки крем на Ла Рош за раздразнения по кожата с Пантенол и му мина след първото мазане.
Сега не знам дали да му купя слънцезащита?! Препоръчва ли се за такава възраст? Мисля ,че се препоръчва след 6 месец.

# 256
  • Мнения: 6 622
И аз имам някакъв такъв спомен. Ще потърся статии по въпроса.

# 257
  • Мнения: 1 327
Ортопедът и педиатърът ми казаха след 6 м .Колкото и да ни се струва лошо,слънчевите лъчи били важни за бебетата заради естествения синтез на  Витамин Д .А и кошовете на количките за бебета до 6 м са дълбоки и с големи сенници ,така че можем да ги предпазим от изгарения .

Последна редакция: чт, 25 апр 2019, 00:49 от shannel

# 258
  • Мнения: 68
От вас чувам, че до 6 м. не се използва слънцезащитна козметика. Има логика. Чела съм (за големи хора), че кремовете пречат за набавянето на вит. Д.  Дано успея да опазя бебка от силното слънце, че колкото и беличка.  Самата аз вчера забелязах, че челото ми е изгоряло.  Шест месеца навършва края на юли, когато ще е най-горещо. Голямо пазене ще трябва Simple Smile

# 259
  • Мнения: 3 266
Аз няма да я мажа със слънцезащитен крем. Колкото по-малко химия, толкова по-добре. Естествено я пазя от слънцето и няма да я излагам директно на силно слънце. Каката беше лятно бебе и никога не съм я мазала ей така. Само като сме на море и басейн. Винаги е била с шапчица и така.

# 260
  • София
  • Мнения: 1 635
Повече чадърчета и сянка за бебетата. Иначе има минерални слънцезащитни кремове, но малко трудно се нанасят и са скъпи. Сигурно ще взема един за морето, но като цяло нямам намерение да мажа много. Присетих се, че трябва да купя лятна шапка също. Не ползвам зимен кош и беб успява доста да се покаже на слънце. Аз направо си изгорях по лицето вчера.

# 261
  • София
  • Мнения: 418
Ще изчакам поне до 5-6 месец с мазането, ще я пазя повечко. Ако няма проблем, ще карам с Бочко. С голямата ползвах BioG две години, но го развалиха и не се разнася хубаво, седи като вар.
При майките на кърмени бебета, които правят по-голяма почивка през нощта - цедите ли, отрази ли се паузата на количествата?

# 262
  • Мнения: 6 622
През нощта я оставям да спи 6 часа, но след сутрешното кърмене цедя до капка. Не е намаляла кърмата, но аз я будя в 00:00 или 1:00 за едно нощно кърмене. Иначе не бих издържала до сутринта.

Има ли някоя мама с обилно течение след раждането? От както спряха лохиите   съм с много силно течение. Очаквах да са минимум гъбички и си пуснах разширена микробиология, но излезе напълно чиста. Чудя се дали е възможно да е от хормоните? Все още нямам менструация.

# 263
  • София
  • Мнения: 1 635
При майките на кърмени бебета, които правят по-голяма почивка през нощта - цедите ли, отрази ли се паузата на количествата?
Не и не... нищо не цедя, ако не се налага много сериозно. Беб прави една седем-осем-девет часова пауза напоследък от 20-21 ч. до 4-5-6 сутринта. Различно е всеки път, но като е по-дълга много ми се пълнят гърдите. Давам да суче от по-пълната. На следващото кърмене другата. Чак следобяд по някое време вече се налага да суче и от двете. Засега не е се отразило на количествата.

_limonche_, имам съвсем леко течение, съвсем в рамките на нормалното и много по-леко от това през бременноста. Ще ходя следващия месец на преглед и ще видим дали има нещо.

# 264
  • Мнения: 692
Ние се кърмим в 1.30 след това между 3-4 ако поиска като напоследък много малко суче тогава, след това 6.30-7.00. Първите дни се събужда направо с буци и след нейно сукване дълго изцежда над 150. Но мен изцеждането в един момент ми омръзна и спрях. След като спрях първите дни изцежда по малко само като има буци и сега съм ок. Не знам дали е намаляла, но малкото никога не изяжда всичко. Според личната си върви добре и вече не мисля толкова, просто шрегрях по едно време с цедене кърмене тегло...

Аз пък исках да ви питам как се справяте с рязането на ноктите, малкото направо ме дере, но не успявам да ги отрежда, все мърда и ме е страх да я стисна по силно ръчичката. А имам много хубава ножичка от каката още, но не стават. А вече не й се късат, твърди са Си доста.

# 265
  • Мнения: 6 622
Малката има страшен маникюр. Веднъж или два пъти в седмицата се налага рязане иначе всички сме изподрани. Слагам я в скута ми и почвам шумно и с интересен глас да и обяснявам какво правя. Незнам дали разбира какво се случва, но после много странно си гледа ръцете.😁

# 266
  • София
  • Мнения: 418
Аз с първото се бях пощурила - цедене, теглене, сега не! Само като си представя помпата и тръпки ме побиват 😁 а бебка спи по 6-7 часа, понякога, ако я оставя, и повече, та се зачудих, но няма да го мисля.
Иначе нокти режа на спящо дете

# 267
  • Мнения: 692
И аз като видя помпата зле ми става... Странното е, че сега с второто се разцедих. Не знам може и да е имало смисъл, защото тя в началото сучка ще много малко. Сега имам един пълен рафт във фризера, сигурно така ще си стои докато не му изтече срока.

Лимонче супер за ноктите., а не мърда ли докато ги режеш?

Pxoenix. Това е идея за нас, още днес ще опитам, но вечерта, защото през деня сънят и не е дълбок. Виж през нощта е друго, няма да усети мисля.

# 268
  • Мнения: 2 109
  Ноктите ги режа, докато ММ го храни. Много бързо растат и постоянно е надран.

# 269
  • Мнения: 478
Като чета какви паузи правят вашите бебчета през нощта направо се чудя дали и аз ще доживя. Тези дни бебко суче през два часа денонощно, а ако може само на гърда би седял. Наблюдавам как се променя напоследък. Вече не иска да го люлеем на люлката като е разстроен, а да го носим постоянно на ръце, чак се чудя това моето дете ли е, което като го вдигнех да го гушкам доскоро се мяташе бясно да го оставя. Започна много да говори с бебешки звуци, много е смешен. Виждам, че и ръчичките си малко по малко се учи да използва. Смее се с глас, а като плаче е от раз и се виждам в чудо.

Ще пътувате ли за празниците? Ние планирахме София-Варна, но още се чудя дали е удачно толкова път с малко бебе. Вие как мислите?

Общи условия

Активация на акаунт