Януарски бебета 2019! Тема 2

  • 18 427
  • 742
  •   1
Отговори
# 450
  • Мнения: 3 269
И моята дъщеря повръща след всякп хранене. Веднъж повече, веднъж по-малко. На ден по няколко пъти я преобличаме, както и себе си.

# 451
  • София
  • Мнения: 1 635
И при нас има проблем с повръщането. Даже този месец се засили. Ще го чакам до консултацията на 27-ми и ако се налага ще посетим гастро. На домашния кантар излиза, че не е качил нищо за последните три седмици, което ме ошашка, но може би просто кантарите показват различно. Ще видим. Спрях да пия мляко и кафе, за да видя дали не е свързано, но засега не изглежда така.

Но определено нямаме такива проблеми като M0n17y и не знам как да помогна. Имате нужда от още една консултация. То милото бебе не може да се наспи така.

# 452
  • Мнения: 948
Рефлуксът и при нас още го има. Някои дни е много силен, друг път по-слаб. Пие по 40 минути насила все едно. И при мен за 11 дни везната вкъщи показа, че е качила само 100 грама. Но тя и слабо се храни напоследък. Леглото е повдигнато и след хранене я държа или на шезлонга да слегне и пак...
Иначе, все едно чета поста на една майка от майчинството с баткото, . M0n17y, все на гърда беше детето със слинг вкъщи постоянно, защото не можеше да се отдели от нея. Не спешее.. после се нормализираха нещата. Явно е продължителен период. Направете още една консултация. Ще мине. Търпение...

Последна редакция: пн, 13 май 2019, 18:00 от Maria_Mia

# 453
  • Мнения: 1 410
Между нашият (бебешки) и на Педиатърката кантара има точно 50гр разлика, днес го теглих преди да тръгна и така разбрах. Иначе преди месец и моят беше така за 10 дни беше качил само 50-60гр, всеки ден го теглих и така бях се притеснила, но после за 1 ден качи 100 гр. и се успокоих. Явно имат си такива периоди

# 454
  • Мнения: 4 671
Ая, колко е наддал? Simple Smile
И при нас има разлика, но аз отдавна не меря, защото постоянно дава разлики. На моя все едно нищо не е качила, а повече от месец не е мерена на консултация, дано излишно се притеснявам.
Мониту, много неприятно, дано бързо откриете причината за неразположенията при бебчо, че всички се тормозите.

# 455
  • Мнения: 1 410
500 гр е наддал, но мисля че е нормално. Каката след 2рия месец качваше по малко и най много 500-600 гр. Стават по активни, въпреки че тя се обръщаше вече на 3м, той пък от по мързеливите се пада. Даже не прави и опити, но и няма как като цял ден е на ръце

# 456
  • Мнения: 697
Аз пък започвам да се притеснявам колики ли са, да не е нещо друго. Изследвахме някаква Бактерия, която се получава при даване на антибиотик, понеже в родилното и дадоха два приема, отрицателен. Иска ми се да намеря добър гастроентеролог. Ходихме при една, Елени Пападополу, но хич не съм доволна. Ако сте чули за добър гастро за бебета в София, кажете моля.

Свива се и след това се опъва силно, понякога даже назад като дъга. И също има като спазми понякога, както си седи нещо и рязко се изкриви за 1 - 2 мин, след това понякога следва пръдка понякога не.

Какво друго може да е с тези симптоми. Коликите трябваше да ги е израсттнала, на 29 май става на 4 м.

Иначе е голяма игрушка, вече с играчките си играе повече, със шушкащите най вече. А най се радва като й дам един пиик Ина почва да го мачка. И разбира се, всичко минава през устата да опита. По коремче вече успявам малконпондългонда я задържа, на гимнастиката, защото гледа картинишките на Килимче то и нещо си говори с тях Simple Smile

# 457
  • Мнения: 3 269
За съжаление не знам добър гастроентеролог в София. Чувала съм, че при някои коликите продължават до 6,7м.  Ние днес сме на ваксина и доста се притеснявам, както винаги. Вече е на 4м и половина, но това са едва вторите ваксини, а виждам, че при някои от вас приключиха. Продължавам да се тъпча и платих доста пари за режим и тренировки, за да не загрубеят съвсем нещата. Имам 5кг отгоре, но съм дребна и се чувствам като кюфтак Simple Smile, който прелива от дънките си.

# 458
  • Мнения: 128
Аз пък започвам да се притеснявам колики ли са, да не е нещо друго. Изследвахме някаква Бактерия, която се получава при даване на антибиотик, понеже в родилното и дадоха два приема, отрицателен. Иска ми се да намеря добър гастроентеролог. Ходихме при една, Елени Пападополу, но хич не съм доволна. Ако сте чули за добър гастро за бебета в София, кажете моля.

Свива се и след това се опъва силно, понякога даже назад като дъга. И също има като спазми понякога, както си седи нещо и рязко се изкриви за 1 - 2 мин, след това понякога следва пръдка понякога не.

Какво друго може да е с тези симптоми. Коликите трябваше да ги е израсттнала, на 29 май става на 4 м.

Иначе е голяма игрушка, вече с играчките си играе повече, със шушкащите най вече. А най се радва като й дам един пиик Ина почва да го мачка. И разбира се, всичко минава през устата да опита. По коремче вече успявам малконпондългонда я задържа, на гимнастиката, защото гледа картинишките на Килимче то и нещо си говори с тях Simple Smile
Ако сте от София, горещо препоръчвам д-р Мила Байчева.Преглежда в Надежда.60 лв. е прегледа.Абсолютен диагностик.Уж имахме рефлукс, нищо подобно.Добре, че беше тя, иначе щяхме напразно да взимаме лекарства.

# 459
  • Мнения: 4 964
Неви, ние ще слагаме вторите ваксини другия месец, т.е на 5 месеца. Ротарикс, педиатърката отказа да слага, каза че е късно вече. Забавихме ги, защото беше болен.

# 460
  • Мнения: 948
Няма проблем с по-късните ваксини. Напротив. По-добре даже. Нашите също се проточват, защото ги разделяме. По една и интервал между тях. Третата порция ще е по-нататък, тъй като педиатърката излиза в отпуск.
Колики има малката, вече бях писала. Тежки са от началото. Наскоро пробвах да спра капките плавно и стана страшно.
Аз се чудя какво да правя с нощното заспиване. Вчера хапна в 0.30 и заспа. О, чудо. И в 1 се събуди...игри, веселба...и почна ревът. Та пак до 3.30 на ръце. Няма заспиване... 😐

# 461
  • Мнения: 2 109
  Ние ще слагаме последните ваксини след 2 седмици. После на годинката сигурно ще е голяма драма.
  И при нас коликите се върнаха от няколко дни, а тъкмо се бях успокоила.
 

# 462
  • Мнения: 6 622
При нас минаха вече последните ваксини, но беше ужасно. Човечето явно  помни предишните ваксини и щом влязохме в медицинския център започна страшен рев и така докато не си тръгнахме. Като си спомня каката как налагаше медицинската сестра по главата и пищеше докато и бият ваксините, а май същото ни чака 😁

# 463
  • Мнения: 1 410
При вас след ваксините бебешоците  ядяха ли по малко? Както си ядеше вече на 2ч максимум, почна на 3-3,5часа и аз му предлагам той иначе не иска

# 464
  • Мнения: 2 109
При вас след ваксините бебешоците  ядяха ли по малко? Както си ядеше вече на 2ч максимум, почна на 3-3,5часа и аз му предлагам той иначе не иска
  Не мисля, че е от ваксините. Порастват и нещата се сменят бързо. ММ беше чел за скоковете в растежа.
  Филип също от една седмица яде по-малко. Поне 2 пъти оставя половината мляко, а преди изяждаше всичко.
  Общо взето вече гледам да не свиквам с нищо, защото всичко е за седмица.

Общи условия

Активация на акаунт