Януарски бебета 2019! Тема 2

  • 18 380
  • 742
  •   1
Отговори
# 465
  • Мнения: 948
След ваксини винаги по-малко се храни няколко дни. Ая, не  е ли често на 2 часа?

# 466
  • Мнения: 3 267
Оф, с тези ваксини. Сложиха и двете в крачетата плмс втори прием на ротавирусната. Бяхме с татко й, лекарката ме помоли да изляза докато й слагат ваксините, защото много се притеснявам. Допреди малко ми беше лошо от стрес Simple Smile. Едно време като ученичка припаднах от страх след една ваксина. Смях в залата. Просто не знам как родих 2 пъти без упойка и без гък да кажа Simple Smile. Майка ми, познавайки ме каза, че се майтапя, че съм родила и не ми повярва Simple Smile Иначе бебка е 6700 и 60 см. Изобщо не засичам кога яде. Понякога през час, понякога през 4 часа, когато иска.

# 467
  • Мнения: 2 109
неви86, последния път и и на мен ми беше много гадно, все едно мен ще бодат. То страха от игли си е друго. Есента, като ходех за противогрипната, голямо дърпане и стискане на очи беше, то се оказа, че не се усеща. Grinning
  Нашата ЛЛ ги слага през 3-4 дни. Не си представям да го бодат и в двата крака на веднъж. Поне бързо му минава, реве 2-3 минути и после се смее.

# 468
  • Мнения: 4 959
Да, бях писала след първите ваксини, последва едно безапетитие няколко дена- хранеше се само сутрин и от обяд едвам хапваше по 50-60 мл. Вечер отказваше да яде и памперсите му сутрин след сън бяха напълно сухи. Мина, де...сега си яде нормално, кога повече, кога по- малко.

# 469
  • Мнения: 1 410
След ваксини винаги по-малко се храни няколко дни. Ая, не  е ли често на 2 часа?

Ами не знам на често или не но ние от самото раждане нямаме режим.

# 470
  • Мнения: 6 622
Моята девойка яде на 1-1:30 часа.

# 471
  • Мнения: 1 410
То и ние бяхме така до преди седмица може да се каже, по някога увеличаваше на 2 часа, сега пък на 3-3,30часа, даже сега пък поиска на 4часа.
Вие как кърмите от двете гърди или ги редувате, до преди седмица сучеше и от двете но от няколко дена втората не я иска, наяжда се с едната и повръща малко след това. Ами както казвате май са на периоди пък да видим как ще е след седмица. Но тия дълги паузи нормални ли са, не съм свикнала така. Предполагам че не е гладно защото предлагам но не иска

# 472
  • Мнения: 425
То и ние бяхме така до преди седмица може да се каже, по някога увеличаваше на 2 часа, сега пък на 3-3,30часа, даже сега пък поиска на 4часа.
Вие как кърмите от двете гърди или ги редувате, до преди седмица сучеше и от двете но от няколко дена втората не я иска, наяжда се с едната и повръща малко след това. Ами както казвате май са на периоди пък да видим как ще е след седмица. Но тия дълги паузи нормални ли са, не съм свикнала така. Предполагам че не е гладно защото предлагам но не иска

Аз кърмя повечето пъри от двете гърди. Но понякога например вечер предлагам само една и заспива. Но и орез деня понякога не иска от втората.
Може да ти се и увеличила кърмата. Или да е хапвал по по-малко на по-често преди, но сега да прави сам промяна да яде повече на по-голям интервал.
Моят пък снощи за пръя път направи пауза от около 9 часа без да яде. От две седмици всяка вечер започна да прави пауза от 6часа.

# 473
  • Мнения: 1 410
Пих един чай и от това е увеличението, защото и гърдите ми са по пълни. Аз така увеличавам после намалям и после пак отново Simple Smile. Но такава дълга почивка пък ми се стори много

# 474
  • София
  • Мнения: 215
Пих един чай и от това е увеличението, защото и гърдите ми са по пълни. Аз така увеличавам после намалям и после пак отново Simple Smile. Но такава дълга почивка пък ми се стори много
Какъв чай си пила ? Аз пих чая за кърмачки на hipp ама нещо не ми помага чак толкова :/

# 475
  • с. Дълго поле
  • Мнения: 107
Малко в страни от темата, момичета, но да ви се оплача. Чувствам се виновна. Моя момък тотално се отби преди две седмици. Давах му, той неистово реве, прехвърлям го на другата гърда, 30 секунди затишие и пак рев.....и така няколко пъти сменям страната. Така дни наред. После реших да не се мъчим и почнах да цедя и му давах шише. Това добре, но дали от напрежението или естествено, повече от 50-60 мл на хранене няма и после повръщаше доста голямо количество. Така се дохранвахме с АМ и малко по малко спрях с цеденето. И сега ми е съвестно че едва ли не аз се отказах, а вече и да искам няма как. Онзи ден го пробвах пак - рев, та все едно отрова му давам и пак шишето с АМ. До 3тия месец си беше само на кърма и какво му стана изведнъж. Според вас има ли генетила в тези неща, защото и аз и брат ми сме се отбили на по 3 месеца или само си внушавам уж да се успокоявам. А така ми се искаше поне до 6 месеца да си го кърмя и сега ми е много мъчно. Аз ли съм лоша майка, че собственото ми дете не ме иска вече? Лудница направо, и се усещам, че все се оправдавам пред себе си, че е нормално.

# 476
  • София
  • Мнения: 9 110
Ако все още имаш някаква кърма, не е късно да продължиш да кърмиш, щом имаш желание.
При него може да е просто период.
Замисли се дали си сменяла някаква козметика, дали си похвала храна, която го дразни. Може да са зъби, колики.
Според мен е период и ще мине, ако не се откажеш. А с цедене може да увеличиш пак количеството.
През нощта не суче ли спокойно?
При нас дори когато е нервен през деня и не суче добре, нощното кърмене винаги е най-ефективно.

# 477
  • Мнения: 6 622
Само от едната гърда суче на хранене.

Ваня, дали ще кърмиш успешно зависи предимно от упорство, правилен подход и достатъчна стимулация на гърдите.
Ако искаш да кърмиш се опитай да го слагаш на гърда докато спи. След това цеди на празен ход за да възвърнеш количествата. Зазу ти е дала доста добри насоки.

# 478
  • Мнения: 948
Малко в страни от темата, момичета, но да ви се оплача. Чувствам се виновна. Моя момък тотално се отби преди две седмици. Давах му, той неистово реве, прехвърлям го на другата гърда, 30 секунди затишие и пак рев.....и така няколко пъти сменям страната. Така дни наред. После реших да не се мъчим и почнах да цедя и му давах шише. Това добре, но дали от напрежението или естествено, повече от 50-60 мл на хранене няма и после повръщаше доста голямо количество. Така се дохранвахме с АМ и малко по малко спрях с цеденето. И сега ми е съвестно че едва ли не аз се отказах, а вече и да искам няма как. Онзи ден го пробвах пак - рев, та все едно отрова му давам и пак шишето с АМ. До 3тия месец си беше само на кърма и какво му стана изведнъж. Според вас има ли генетила в тези неща, защото и аз и брат ми сме се отбили на по 3 месеца или само си внушавам уж да се успокоявам. А така ми се искаше поне до 6 месеца да си го кърмя и сега ми е много мъчно. Аз ли съм лоша майка, че собственото ми дете не ме иска вече? Лудница направо, и се усещам, че все се оправдавам пред себе си, че е нормално.
Минах и аз през това. Изстрадах го жестоко. Недей. Щом му харесва АМ, нека пие на воля. Не винаги е до упорство. При мен рязко спря. За една нощ. Три дни цедях, защото трябваше да пия лекарства и превантивно исках да се изчистя...  и от болките в гърдите и изобилието бяха останали капчици. Не го страдай толкова, повтарям си го още и аз. Днешните АМ не са лоши.

Последна редакция: ср, 15 май 2019, 03:26 от Maria_Mia

# 479
  • с. Дълго поле
  • Мнения: 107
Ако все още имаш някаква кърма, не е късно да продължиш да кърмиш, щом имаш желание.
При него може да е просто период.
Замисли се дали си сменяла някаква козметика, дали си похвала храна, която го дразни. Може да са зъби, колики.
Според мен е период и ще мине, ако не се откажеш. А с цедене може да увеличиш пак количеството.
През нощта не суче ли спокойно?
При нас дори когато е нервен през деня и не суче добре, нощното кърмене винаги е най-ефективно.
Той отдавна се отказа от нощното хранене. Ето сега в момента му е първото хранене на деня и ако го сложа на гърда дори така в просъница, дава си вид, че сучи 30-40 секунди и когато си отвори очите и ме види и се почва кошмара, рев, блъска ме, а иначе засмуква като гладен.
Нарочно не съм сменяла нито козметика, дори ползвам съвсем основни неща, нито ям нещо различно, вкъщи си приготвяме храна и общо взето седмичното меню е повтаряемо. А с цеденето, около месец цедих на празен ход през ококо 2 часа, за да увелича количеството. Някоя мама ми беше дала съвет да не гледам колко пуска, а да се разсеям, да чета, или да гледам телевизия, или да фоворя по телефона - чудесен съвет наистина, но и след 2 и след 10 минути цедене в шишето има 20 мл. През този период гърдите ми се промениха буквално за ден. Намаля размера почти до оригиналния, не се пълнят вече и не усещам както преди как тръгва кърмата, когато засуква. Не знам какво да правя, допълнително напрежение ми вкара и ЛЛ, направо ми се скара, че съм му дала АМ, а не съм и се била обадила. И какво щеше да направи повече от моите опити, да дойде да го накърми ли? И много се напрегнах от тогава с тази ситуация и се почувствх виновна. Нейното обяснение за това дърпане е че веднъж съм му дала от шише и вече не иска мен, защото му е по лесно, което е пълен абсурд, защото от ден първи му давам кърма в шише, защото той се уморяваше много бързо и заспиваше на гърда и тя много добре го знае това. След месец заякна и започна само от гърда да си суче. Но, уви приказката приключи много бързо.

Общи условия

Активация на акаунт