Януарски бебета 2019! Тема 2

  • 18 414
  • 742
  •   1
Отговори
# 480
  • Мнения: 1 410
Според мен е кърмаческа стачка, каката беше така около 2-3 месец, не помня кога точно. Не искаше и не искаше, ревеше дърпаше се, удряше ме. Знаех, че е гладна а не искаше. Но аз се затварях в една тиха стая и колкото да се дърпа аз я стисках силно и да си сучи като едновременно я дундурках. Ужас голям беше около седмица а ми повтаряха че искала вече да се отбива. Много плаках, че не ме иска но както казах стисках я здраво да не се дърпа и тя плаче плаче и продължаваше да сучи.
Направо я стресирвах така но мина де и този период.

# 481
  • Мнения: 1 326
Момичета, бяхте писали по-назад, но нещо не видях къде остана темата за ротавирусната ваксина. При някои от вас доколкото помня имаше странични ефекти. В какво точно се изразяваха те? Ние я сложихме на 09.05 и Даниел, който така или иначе е много нервно и ревливо бебе, тотално избесня. Съвсем не мога да го позная. Реве истерично и неутешимо много дълго, постоянно се свива, гърчи и пръцка страшно много. Буди се от това, дори това дърпане от шишето май пак се дължи на тези газове. Започна да го прави от 10.05. Понякога, когато не пръцка си яде спокойно. Напрао вече не знам какво се случва, вчера ме уплаши брутално. Дереше се от рев, давеше се и въздух не можеше да си поеме, кашляше, беше ужасно...Вече съм на ръба на нервите си, това не може да продължава така. Дали е възможно да е от Ротарикса или е минало доста време? Преди него нямаше такива ужасни и много газове...

# 482
  • Мнения: 696
Аз от близка знам, че такава стачка е преодоляла като е кърмила в движение и пак силно е държала бебето. Пробвай нещо различно за вас да правиш докато я кърмиш?

# 483
  • София
  • Мнения: 9 110
И според мен е някаква стачка.
При нас също се случва периодично. И аз го понатискам и люшкам. Така чат пат се получава.
Ние сме на смесено хранене от 3 месеца - кърмене + шише, когато не му стига .
Чак пък от едно даване на шише да се отбие...

# 484
  • Мнения: 1 410
Моn17y ние сложихме ротавирусната + другите ваксини понеделник, моето също реве неутешимо вечер. Както вече бях казала, че цял ден е на ръце поради това че е ревливо но поне като е в мен не ревеше. Сега както си стои, почва рев, но аз му давам панадол, въпреки че не вдигна температура. Уж го дават и при болки, настинка, за да може да се успокои. Иначе за пръцкането не усетих нещо различно.

# 485
  • Мнения: 4 671
Мониту, разбирам те напълно Hug, трудно е с ревливо и неспокойно бебе. На мен ми бяха казали да разтварям по 2 таблетки Седатиф във водичка и да ги давам. Те са хомеопатични и ги дават при нервност, безпокойство и напрежение. Консултирай се обезателно за бебчо. Даже ти непременно ги взимай, ако не помогнат, няма да навредят, но поне опитай. Знам какво е да не ти издържат нервите, така че вземи мерки.

# 486
  • Мнения: 1 410
Пих един чай и от това е увеличението, защото и гърдите ми са по пълни. Аз така увеличавам после намалям и после пак отново Simple Smile. Но такава дълга почивка пък ми се стори много
Какъв чай си пила ? Аз пих чая за кърмачки на hipp ама нещо не ми помага чак толкова :/
Този на хип и на мен нещо ми помогна. Пих на “Лактеса” около 5лв е и вкъщи си правих от семена анасон и копър. Но най голям ефект от домашния видях.

# 487
  • Мнения: 3 269
След първи прием на ротавирусната една седмица беше нервна, което не е присъщо за нея. Вчера беше втори прием и спиделих притесненията си с ЛЛ. Тя каза да давам инфакол или друго за колики следващите десетина дни. Вчера веднага акото стана значително по-течно. Споделих, че мисля, че може и зъби да тръгват. Тя и огледа венеца и каза, че сигурно до месец ще има зъбче.

# 488
  • София
  • Мнения: 1 635
Ваня, няма за какво да се чувстваш виновна. Видяла си проблем и си взела мерки. Даже ме мога да си представя бебето да яде така цяла седмица и да не направя нещо. Вероятно наистина е кърмаческа стачка и съм сигурна, че бебето не може без теб и те обича. Просто така реагира на порастването. Ако все пак решиш да се опиташ да възстановиш кърмата, предполагам е възможно. Но няма защо да се тормозиш кой виновен и кой не. Нали знаеш - спокойна майка, спокойно бебе.

M0n17y, при нас като че ли беб започна да повръща повече след Ротарикса, но не е бил по-нервен. Предполагам се напъва повече. А може и да е съвпадение. Както писах, засега спрях млякото и кофеина, за да видя дали ще има подобрение. Струва ми се, че от 9ти до днес не са толкова много дни, така че може все още да го дразни коремчето вашето бебе. А пробва ли да го носиш в слинг или раница за успокояване?

На мен пък тази седмица ми се натрупаха толкова задачи, че милия беб е все с майка ми. Чак се наложи да му цедя мляко и да оставям, да да се хранят без мен. Утре ми е най-голямата лудница. Много ми е гадно така. Сега пак съм навън, чакам разни неща и не знам дали ще стигна навреме преди да огладнее. Cry

# 489
  • Мнения: 1 410
Какви нежелани реакции може да се получи от ротарикса

# 490
  • Мнения: 1
Януарчета 2019 ние ли трябва да направим тема за Януарчета 2020?
Напоследък ми е едно носталгично само преди по малко от година малката принцеса беше само две чертички.Стартирах тази бременност доста уплашена премина в бурни емоции и бушуващи хормони.Но крайният резултат е просто прекрасен и го обичам безрезервно както и другите две слънчица.



И аз търся тема за бебчета януари 2020, но не открих. Аз съм от Гр Варна в 6 г.с

# 491
  • Мнения: 3 269
Януарчета 2019 ние ли трябва да направим тема за Януарчета 2020?
Напоследък ми е едно носталгично само преди по малко от година малката принцеса беше само две чертички.Стартирах тази бременност доста уплашена премина в бурни емоции и бушуващи хормони.Но крайният резултат е просто прекрасен и го обичам безрезервно както и другите две слънчица.



И аз търся тема за бебчета януари 2020, но не открих. Аз съм от Гр Варна в 6 г.с
Честито, леко бременеене и здрав бебок на финала. Ето тук има тема за януарчетата 2020  https://m.bg-mamma.com/?topic=1112783.

# 492
  • Мнения: 6 622
Само като се сетя за ротарикс и ме втриса.

# 493
  • Мнения: 29
Здравейте, момичета. Някои от вас започнаха ли захранване на бебоците? Малката е на 4 месеца и половина, на 10-ти бяхме на консултация и педиатърката ни каза да започваме със захранването със зеленчукови пюрета. Според мои близки е прекалено рано, Симона е на АМ, облизва се като хапваме ние ама се чудя да не е прекалено раничко, дали да не изчакам още малко. ☺🌷

# 494
  • Мнения: 6 622
Много е рано. Според препоръките на СЗО захранването е добре да започне от 6 месец. За съжаление нашите лекари още спазват схемите от соца.

Общи условия

Активация на акаунт