Студенти в UK - 11

  • 67 975
  • 752
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 408
Чудесно, Амели 😊
Не забравяйте само, че Student Finance трябва да бъдат уведомени за всяка промяна, свързана с дъщеря Ви- лична карта, адрес, тел.номер, сметка в банка...Много лесно контактуваме с тях през Messenger, става бързо, много са отзивчиви, всичко обясняват!
Успехи Ви пожелавам!

# 151
  • Мнения: 84
Здравейте, колко дни след получаването на първите две писма за кредита, идва третото писмо? Благодаря предварително

# 152
  • Мнения: 408
Здравейте, колко дни след получаването на първите две писма за кредита, идва третото писмо? Благодаря предварително
Аз допълвам въпроса- и каква информация се съдържа в третото писмо?

# 153
  • Мнения: 1 994

Самоцитирам се от стари постове:

Към 15 април 2015  изпратени документи на хартиен носител

С дата 7 май са пристигнали две писма:
1. Писмо за одобрен кредит
2. Писмо, че са получили документите .

С дата 11 май е дошло писмото с потребител и служебна парола

И последното с 03 август разрешения кредит.

# 154
  • Мнения: 408
jhbd, много благодаря 😊

# 155
  • Мнения: 1 994
Всички майки на новоприети студенти вече сте в трескава подготовка. Снощи се рових в старите теми и отново си давам сметка, колко полезни неща са споделяли всички. Ще дойде на дневен ред и изготвяне на списък за необходимите неща при заминаването. Добавяйте и друго за което се сетите.....

https://bg-mam.ma/p/939911/33646286

jhbd - Ентусиаст# 2431 авг. 2016, 20:38 ч.
Цитат на: Lady_A в ср, 31 авг 2016, 20:22
Задачи, както са ми хрумнали, демек неподредено:
1.европейска здравна карта (и да плащам здравните на детето)
2.Снимки паспортни 2броя (плюс качване на такива в сайта за студентска карта)
3.Междунар паспорт - подновяване
4.Куфари (предложения или съвети?)
5.Обмяна лири (още се чудя колко)
6. Документи, които Унито иска като хард копи (акомодейшън оферта, писмото за заема, офертата им и др.)
7.посещения при зъболекар и други доктори
8.Да помисля за кратко списъче храни, които да са трайни и необемни (чудех се кори за баница дали да не шибна на дъното на куфара, мойта рече - слагай бе) - за първите дни на неориентираност
9.лекарства - да ги измисля какви и колко
10.Флашки 2 броя (тва от бащата точка) и кабели USB-micro USB
11. Адаптор за зарядно - да разучи от къде да си го набави
12. Будилник (пак бащата, нямал вяра на gsm-a) 
13. Бележки за доход за стипендията
14. Пълномощно от нея
15.Да разпечатам инструкции за транспорт от Манчестър до Йорк (уж ги посрещат на летището,  ама..)
16.Търсене на книги в ел вариант от препоръчаните от унито, учебници също, както и на бг
17.Яке и обувки за дъжд
Другите са съвсем щуротии  Simple Smile Оспамих темата...




1. Бих добавила и това:
https://www.cable.bg/kabel.php?products_id=21010813

Тръгна с два броя. Не точно този модел, но да покажа за какво става въпрос. Мъжете ще разберат какво искам да покажа. Английският стандарт е различен от нашия.
Взе и един разклонител.  Разклонител включи в преходника и така може да си ползва  за зареждане всички негови устройства от BG. Това по предложение на таткото и си свърши чудесна работа.

2.Да не забравите дебитните или кредитни карти които има.
3. От тук тръгна с чадър, сгъваем. Ползва го цялата година и сега пак тръгна с него. Излезна стабилен.
4. Слушалки. Бяха в списъка за да не ги забрави при тръгването, че до последно ги ползва и в лудницата ще ми е само до тях.
5. Забравих кабел за интернет. Ползва си нашия, защото беше по-дълъг от техния който му подариха от общежитието

Сега си погледнах и аз списъка от миналата година Laughing

Може да прибавите още  1 бр. от снимките. Ще е необходима за тези, които имат и ще подменят шофьорска книжка.
Гаранционна карта за лаптоп, ако гаранцията е валидна и за чужбина.

Последна редакция: сб, 15 юни 2019, 11:56 от jhbd

# 156
  • Мнения: 408
Благодаря,jhbd❤, че си си направила труда да потърсиш и споделиш с нас тези безценни съвети 😊 Чета на дъщеря ми, а тя:” да, вярно, за това не се сетих...😀”

# 157
  • Мнения: 30
Не е необходимо да плащате здравните вноски.Просто като си дойде детето зимната ваканция да донесе удостоверение от университета. С него в НАП се подава декларация и до следващия септември се счита за здравно осигурена.

# 158
  • Мнения: 1 994
Не е необходимо да плащате здравните вноски.Просто като си дойде детето зимната ваканция да донесе удостоверение от университета. С него в НАП се подава декларация и до следващия септември се счита за здравно осигурена.
Предполагам, че кометирате:
1.европейска здравна карта (и да плащам здравните на детето)

Lady_A тогава е писала за здравните вноски, които се дължат за периода от завършване на 12 клас до започване в университета. Юли и август ако не работят си дължат тази вноска. След това вече зимната ваканция ще се оправят в НАП дължимите вноски от месеца на започване на обучението в чужбина.


# 159
  • Мнения: 1 141
Задължително е да платите здравните вноски за юли и август. После детето ще Ви изпрати или през ваканцията ще донесе уверение от университета и за останалите месеци ще Ви го оправят в НАП. Следващата година отново.

# 160
  • Мнения: 157
Всички майки на новоприети студенти вече сте в трескава подготовка. Снощи се рових в старите теми и отново си давам сметка, колко полезни неща са споделяли всички. Ще дойде на дневен ред и изготвяне на списък за необходимите неща при заминаването. Добавяйте и друго за което се сетите.....

https://bg-mam.ma/p/939911/33646286

jhbd - Ентусиаст# 2431 авг. 2016, 20:38 ч.
Цитат на: Lady_A в ср, 31 авг 2016, 20:22
Задачи, както са ми хрумнали, демек неподредено:
1.европейска здравна карта (и да плащам здравните на детето)
2.Снимки паспортни 2броя (плюс качване на такива в сайта за студентска карта)
3.Междунар паспорт - подновяване
4.Куфари (предложения или съвети?)
5.Обмяна лири (още се чудя колко)
6. Документи, които Унито иска като хард копи (акомодейшън оферта, писмото за заема, офертата им и др.)
7.посещения при зъболекар и други доктори
8.Да помисля за кратко списъче храни, които да са трайни и необемни (чудех се кори за баница дали да не шибна на дъното на куфара, мойта рече - слагай бе) - за първите дни на неориентираност
9.лекарства - да ги измисля какви и колко
10.Флашки 2 броя (тва от бащата точка) и кабели USB-micro USB
11. Адаптор за зарядно - да разучи от къде да си го набави
12. Будилник (пак бащата, нямал вяра на gsm-a) 
13. Бележки за доход за стипендията
14. Пълномощно от нея
15.Да разпечатам инструкции за транспорт от Манчестър до Йорк (уж ги посрещат на летището,  ама..)
16.Търсене на книги в ел вариант от препоръчаните от унито, учебници също, както и на бг
17.Яке и обувки за дъжд
Другите са съвсем щуротии  Simple Smile Оспамих темата...




1. Бих добавила и това:
https://www.cable.bg/kabel.php?products_id=21010813

Тръгна с два броя. Не точно този модел, но да покажа за какво става въпрос. Мъжете ще разберат какво искам да покажа. Английският стандарт е различен от нашия.
Взе и един разклонител.  Разклонител включи в преходника и така може да си ползва  за зареждане всички негови устройства от BG. Това по предложение на таткото и си свърши чудесна работа.

2.Да не забравите дебитните или кредитни карти които има.
3. От тук тръгна с чадър, сгъваем. Ползва го цялата година и сега пак тръгна с него. Излезна стабилен.
4. Слушалки. Бяха в списъка за да не ги забрави при тръгването, че до последно ги ползва и в лудницата ще ми е само до тях.
5. Забравих кабел за интернет. Ползва си нашия, защото беше по-дълъг от техния който му подариха от общежитието

Сега си погледнах и аз списъка от миналата година Laughing

Може да прибавите още  1 бр. от снимките. Ще е необходима за тези, които имат и ще подменят шофьорска книжка.
Гаранционна карта за лаптоп, ако гаранцията е валидна и за чужбина.
Да се включа и аз като майка на вече учещ студент в UK. Сложете лекарства и храна само от съвсем първа необходимост,  докато се ориентират децата. Искам да ви кажа, че цените на лекарствата, храните и на много други неща са по-евтини отколкото в България. Отдавна спряхме да купуваме от България каквото и да е. Чадъри, кабели, флашки, обувки, дрехи..... и каквото още се сетите. Да не кажа, че там за всичко ползват и процент студентско намаление...

# 161
  • Мнения: 157
Всички майки на новоприети студенти вече сте в трескава подготовка. Снощи се рових в старите теми и отново си давам сметка, колко полезни неща са споделяли всички. Ще дойде на дневен ред и изготвяне на списък за необходимите неща при заминаването. Добавяйте и друго за което се сетите.....

https://bg-mam.ma/p/939911/33646286

jhbd - Ентусиаст# 2431 авг. 2016, 20:38 ч.
Цитат на: Lady_A в ср, 31 авг 2016, 20:22
Задачи, както са ми хрумнали, демек неподредено:
1.европейска здравна карта (и да плащам здравните на детето)
2.Снимки паспортни 2броя (плюс качване на такива в сайта за студентска карта)
3.Междунар паспорт - подновяване
4.Куфари (предложения или съвети?)
5.Обмяна лири (още се чудя колко)
6. Документи, които Унито иска като хард копи (акомодейшън оферта, писмото за заема, офертата им и др.)
7.посещения при зъболекар и други доктори
8.Да помисля за кратко списъче храни, които да са трайни и необемни (чудех се кори за баница дали да не шибна на дъното на куфара, мойта рече - слагай бе) - за първите дни на неориентираност
9.лекарства - да ги измисля какви и колко
10.Флашки 2 броя (тва от бащата точка) и кабели USB-micro USB
11. Адаптор за зарядно - да разучи от къде да си го набави
12. Будилник (пак бащата, нямал вяра на gsm-a) 
13. Бележки за доход за стипендията
14. Пълномощно от нея
15.Да разпечатам инструкции за транспорт от Манчестър до Йорк (уж ги посрещат на летището,  ама..)
16.Търсене на книги в ел вариант от препоръчаните от унито, учебници също, както и на бг
17.Яке и обувки за дъжд
Другите са съвсем щуротии  Simple Smile Оспамих темата...




1. Бих добавила и това:
https://www.cable.bg/kabel.php?products_id=21010813

Тръгна с два броя. Не точно този модел, но да покажа за какво става въпрос. Мъжете ще разберат какво искам да покажа. Английският стандарт е различен от нашия.
Взе и един разклонител.  Разклонител включи в преходника и така може да си ползва  за зареждане всички негови устройства от BG. Това по предложение на таткото и си свърши чудесна работа.

2.Да не забравите дебитните или кредитни карти които има.
3. От тук тръгна с чадър, сгъваем. Ползва го цялата година и сега пак тръгна с него. Излезна стабилен.
4. Слушалки. Бяха в списъка за да не ги забрави при тръгването, че до последно ги ползва и в лудницата ще ми е само до тях.
5. Забравих кабел за интернет. Ползва си нашия, защото беше по-дълъг от техния който му подариха от общежитието

Сега си погледнах и аз списъка от миналата година Laughing

Може да прибавите още  1 бр. от снимките. Ще е необходима за тези, които имат и ще подменят шофьорска книжка.
Гаранционна карта за лаптоп, ако гаранцията е валидна и за чужбина.
Да се включа и аз като майка на вече учещ студент в UK. Сложете лекарства и храна само от съвсем първа необходимост,  докато се ориентират децата. Искам да ви кажа, че цените на лекарствата, храните и на много други неща са по-евтини отколкото в България. Отдавна спряхме да купуваме от България каквото и да е. Чадъри, кабели, флашки, обувки, дрехи..... и каквото още се сетите. Да не кажа, че там за всичко ползват и процент студентско намаление...

И аз да добавя Simple Smile В България купихме 2 адаптора от БГ към английски стандарт за контакти, единият от Технополис, единият от пазара. И двата не станаха Simple Smile Там на място, от супермаркета в кампуса купихме 2 бр. за по 1-2 лири, паснаха идеално.

# 162
  • Мнения: 1 141
Аз също смятам, че няма нужда от презапасяване. Но пък от друга страна е хубаво да си направите списък за нещата от първа необходимост и да го спазите.

# 163
  • Мнения: 1 994
Около 16.30 в събота 2015 влезна в общежитието. Кое по напред да прави? Да тича да купува адаптери? На секундата  се включиха в разклонител за зареждане телефон,лаптоп, таблет
Адаптери качествени закупени от сайт без проблем сработиха там.Вече 4 година кара с тях. Но 2015 и цената в BG беше около 10.00 лева. Инженерната мисъл в къщи ги избираше Grinning
Кабел за интернет. Там му предоставиха окол 1 м. дълъг. Таткото си му направи по-дълг и удобно успя да си разположи техниката в стаята.
Зависи кой кога пристига, в кой град, в колко часа и т.н
Всеки сам избира дали с нещо може да си помогне.

Лекарства по-често използваните се продават дори в Теско. Да има всичко. Друг е въпросът, че алергията, температурата, разстройството, зачервените очи се случваше винаги нощем или в почивни дни, когато не е удобно да търсиш магазин.
Първите дни ще обикалят университет, библиотеки и т. Н. Дано да им остане време на студентите да пазаруват и по списък лекарства.

Не коментирам студенти след първа година. Те вече знаят къде какво да открият.
Изборът си го прави всеки сам.
 

# 164
  • Варна
  • Мнения: 3 359
jhbd, не е необходимо да се оправдаваш, направили сте го, както сте го усетили и съм сигурна ,че сте постъпили правилно  Hands Ok Hand  И за новите е много полезна информация.


И аз търсех някакво инфо на скоро и попаднах на старите теми от 2014 г. и 2015 г. , ами приятно ми стана , спомних си  някои неща. Като гледам сега, от дистанцията на времето , направо  съм бухнала сина в дълбокото и да се оправя. Обаче се е справил ,де . Аз съм търпелива и разбираща, но не търпя лиготии и смятам ,че кашите момъка сам трябва да си ги оправя и мисля че съм се справила по тази точка. Много се гордея с него ,че вече е напълно самостоятелен. / 2-рата част на поста ми , не е свързана с първата, просто исках да споделя /

Общи условия

Активация на акаунт