Студенти в UK - 11

  • 67 893
  • 752
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 1 152
И тя си го принтира сама ли? А подпис и печат на унито има ли?

Документът е предварително подпечатан и подписан и само се сваля от сайта като пдф. После дъщеря ми ми го пращаше на имейла, аз го принтирах на цветен принтер, давах за превод и представях в НАП.
Но пак казвам, че това е практиката в University of Southampton.  В други университети може да е друга системата.
👍

# 346
  • Мнения: 1 989
И в University of Manchester е така. Там може и по двата начина. Първата година го взе от Администрацията. След това си ги заявяваше от приложението на университета.
 За НАП е важно и необходимо в документа да са налични: имената на студента, държава и съответно кой университет, период който обхваща, форма на обучение.
Първата година го бяха издали, че е студент от 15.09.2015 до крайния срок на целия курс. От НАП ми казаха, че не могат за толкова дълъг срок, но го приеха за две години. Така едната година не се наложи да вади този документ:)

# 347
  • Русе
  • Мнения: 761
В НАП- Русе отказаха да приемат свален документа от сайта на университета, искат го с мокър печат. По тази причина синът ми е с неоправени здравни осигуровки- идва си за Коледа, тогава донесе и бланката, която не приеха в НАП, лятото не си дойде, защото остана да работи и за тази Коледа ще носи бележки за двете години.

# 348
  • Варна
  • Мнения: 6 865
Здравейте момичета! bouquet И момчета, ако има.

Вече съм писала, че дъщеря ми е в 12 клас и желанието и е да учи в Англия.
Спря се на конкретни специалности и университети но за тях по-нататък ще питам, има време.
Към момента проблема е друг.
Най-голямото и желание е за Оксфорд, Philosophy, Politics and Economics .
Който не опитва той не успява, на този принцип е.Simple Smile
Ще се яви на 30 октомври на TSA към Британския съвет и всичко там както си му е реда за кандидатстване по условия.
И тук влизаме в сферата на хипотезите. Ако/когато я поканят за интервюта, датите по разписание за тази специалност са 9-11 декември.
Тя учи в ЕГ Варна, в немска паралелка в която декември месец от 9 до 12 число, е изпита ДСД  за сертифициране на езика. Нейната група е на на 9.12.
С мъка е измъкнала тази информация, за съжаление от училището не се получава желания съпорт ... . Учителката и по немски след като чула по-горните и опасения и казала, че трябва да си пререди приоритетите и че гимназията е по-важна от мераците и за кандидатстване точно в Англия. Немска паралелка била. Както и да е... дано не се наложи аз да ходя и да и обяснявам за приоритети накрая.
Същата учителка, която миналата година и се беше скарала в час пред целия клас. Причината - по уредбата съобщили, че дъщеря ми е на 2ро място в националното многоезично състезание НО с първи АЕ и втори НЕ.

В апликацията за Оксфорд има място на което дават възможност да напишеш кои дати ти е невъзможно да се явиш на интервюта. И тук е голямата и чуденка.... дали би се погледнало с недобро око на една такава претенция относно датите? Как мислите? Според нея ако претендира по този начин дори минималния теоретичен шанс да я допуснат до интервюта би се изпарил.
Изобщо, много и е мъчно защото тя знае, че шанса и за там не е голям/макар, да си е дете със самочувствие. И и е мъчно да захвърли 5те години учене на много немски език не явявайки се на изпита накрая и не довършвайки нещо, по което е работила много за нещо, което е тотално несигурно насреща.

Какво мислите? Как бихте постъпили?
Тя е нещастна в момента естествено, каза ми, че отивала да си реве в стаята. Tired

# 349
  • Мнения: 408
Цитат
В апликацията за Оксфорд има място на което дават възможност да напишеш кои дати ти е невъзможно да се явиш на интервюта.
- щом от университета дават такава възможност, не виждам защо да не посочи удобни за нея дати; аз мисля, че не е претенция, а възползване от предоставена възможност.
Какво би станало, ако наистина се получи съвпадение, както го описвате? Въпреки, че в процеса на кандидастване на дъщеря ми ми направи впечатление, че университетите са гъвкави. Винаги намират компромисен вариант. А щом евентуално я поканят ,  предполагам, биха й дали възможност, за да проведе интервюто с тях.
Не се притеснявайте, ако нещо трябва да се случи, ще се случи въпреки пречките и притесненията!

# 350
  • Мнения: 2 076
Flash, миналата година синът ми имаше същия "проблем", датите за интервюто в Оксфорд почти съвпадаха с DSD изпита, той с доста зор някак успя да се запише на първата възможна дата за DSD ,която не се дублираше, но вътрешно беше взел решение, че ако трябва да избира - DSD-то отпадаше, несравнимо е с другото просто Simple Smile

# 351
  • Варна
  • Мнения: 6 865
Мерси момичета bouquet
Надявам се да се нареди всичко по по-добрия за нея начин.
Има още малко време да реагираме и измислим нещата та всичко на теория поне да е ок.

# 352
  • Мнения: 1 139
И моята дъщеря беше в подобна ситуация, макар в крайна сметка да нямаше съвпадение на датите.
Аз смятам, че причината за посочване на дата, на която детето е в невъзможност да се яви, е основателна и университетът няма да го приеме за прищявка. Тоест това няма да влияе на решението дали да я поканят на интервю.
Другото, което мога да кажа, е, че се държат много добронамерено на интервютата.
Макар шансът наистина да не е много голям, аз смятам, че детето трябва да се бори, щом има желание.

# 353
  • София
  • Мнения: 676
Не знам каква е организацията на ДСД - изпитите, но не може ли да се яви на други дати?

# 354
  • Варна
  • Мнения: 6 865
Изпита е за диплома по немски език DSD, за немски като чужд език. Във варненската 1ЕГ няма лайстунг паралелки като в софийската немска гимназия. В 9 клас полагат изпит и според резултатите делят децата. В случая има 2 паралелки които сега в 12ти клас имат право да се явят на този изпит за степен 2/отговаря на В2/С1 по международни стандарти/. Същия изпит всеки желаещ може да положи в Гьоте институт срещу заплащане. В случая им е безплатно.Simple Smile И се подготвят в годините с повече часове по НЕ.
Организира се и се проверява в Германия. Датите са тези които са, няма как да се променят.
В случая за да осигурим теоретична възможност за явяване и на двете места, ще опитаме да я включат в списъка за последната възможна дата тук - 12.12. Разпределението е по теми, тя ще се явява с материали за 'Човешки права" и тази група е за първия ден, 9ти.
Ако е за 12ти ...има самолети вечерта на 11ти директно до Варна и шанс ако се наложи да пътува.

# 355
  • София
  • Мнения: 5 559
Flash*, стискам палци на дъщеря ти! Според мен няма опасност да се погледне с лошо око на кандидатурата й, ако е посочила дата, на която има друг ангажимент. Но ако тя така си мисли и това я тревожи, може би по-добре е да не посочва нищо в апликацията и да се разбира с тях в последствие. Много е важно детето да е с чувството, че е постъпило по най-добрия начин, който му диктува интуицията.

П.С. Тази учителка много ме дразни! Ако бях на твое място, струва ми се, че щях да намеря начин да й стане ясно, че изобщо не ми харесва как третира детето. Предпочитам миролюбивия подход по презумпция, но някои хора се самозабравят и имат нужда да получат малко твърдост в отговор на свои недобре обмислени действия и думи.

# 356
  • В най - голямото село
  • Мнения: 1 806
До тези, които са изпращали със Спиди: за колко време пристигат пратките? Това което пише в сайта на Спиди реално ли е? Благодаря.
За тези, които са започнали УСПЕШНА ГОДИНА!!!
Ние започваме на 01.10.

# 357
  • Бургас
  • Мнения: 613
До Глазгоу - 7 до 10 дни

# 358
  • Мнения: 408
До Лондон съм изпращала със Спиди - 7 календарни, 5 работни дни. Сега изпратихме личните вещи на дъщеря ми на 19.09, казаха, че на 27.09 колетът ще е в Гилфорд, Съри.

# 359
  • Варна
  • Мнения: 6 865
Успешна година на децата ви! Hug

Аз  с въпрос пак. Или е рано или тази година няма кой знае какъв интерес към кандидатстването в Англия. Или пък ползват посреднически фирми.Simple Smile Или не ползват бг-мама.Simple Smile

Та, референция ще напише учителката по английски на дъщеря ми. Това е жената от школата по английски, не учител в училище. Разкошна жена ама това не е по темата сега.
Въпроса ми е, след като не и е учителка от училище, има ли проблем да напише предполагаемия успех от дипломата във формата за референция която ще получи и попълни?
Знам, че не е задължително попълването, но според мен е добре да бъде попълнено. Как мислите?

Общи условия

Активация на акаунт