Студенти в UK - 11

  • 67 953
  • 752
  •   1
Отговори
# 600
  • Мнения: 5 425
Всъщност това е доста безполезна тема. Освен теб, съмнявам се друг да се интересува особено от традиции, години на основаване и шалчета, а не от моментното ниво на обучение.
Всеки е свободен да извлече (или не) колкото си може (иска) полза. Насила никому не може да се даде.
Колкото до традиции, култура и съответната идентичност, да кажем че 90% от образованите британци им отдават значително повече внимание, отколкото на моментното ниво на обучение.
Прочее S.Nob. е била табелка окачвана над леглата на неспособните да разберат и разликата между образование и обучение (помеждудругото).

# 601
  • Варна
  • Мнения: 3 359
Не знам как да отговоря на този въпрос  Сребърна паричка.
От много време иска да учи това, политика, международни отношения, право ... иска да спасява света, някаква кауза. На 18 години едва ли може да се аргументира добре защо. Обича история, философия, много харесва например заниманията си по дебати. Когато не е на кеф отговаря - защото за нищо не ме бива. Laughing
В медицината и инженерните науки няма място за нея, като човек и характер.Не е артистична, напротив, твърде сериозна е.

Смятам, че политика и икономика е една добра основа върху която може да надгради с магистратура по късно.

Не , акцента ми не беше политиката , а защо точно политика във Великобритания, след като бъдещето на страната в ЕС е неясно , оттам и реализацията на подобно образование също. Така или иначе , вече подсказах ,че от двойна специалност може да се премине в единична. Иначе , непрактичността и идеализма са присъщи на младите, спор няма Simple Smile  Пиши, като се спрете окончателно на университети , ще ми е любопитно да прочета.

# 602
  • Варна
  • Мнения: 6 871
Коментирахте картите, какви са таксите за теглене кеш?

# 603
  • Варна
  • Мнения: 178
Моето мнение е, че няма връзка между Брекзит и политиката, преподавана в английските университети. Студентите ще  предобият знания, чрез които да анализират процеси/събития като Брекзит. Реализацията няма връзка с членството на Великобритания в ЕС. Синът ми избра подобна специалност подбора на университети беше сходен- UCL, St Andrews, King's College, Durham University, Queen Mary.

# 604
  • Мнения: 3 200
Нямаше връзка преди няколко години, няма да има и след евентуален Брекзит.
Това не е право
dany_girl, a какви оферти получи от споменатите университети и за каква специалност?
"Подобна" не е достатъчно - различни са изискванията за Economics with Politics и Politics with Economics Wink Grinning (например).

# 605
  • Варна
  • Мнения: 178
Беше преди 3 години. Не си спомням точно офертите, за това съм написала подобна. Изборът му беше по-скоро към специалности с повече право, а не икономика. В UCL за специалността- European Social and Political Studies: Dual Degree BA имаше освен изисквания за успех, интервю и изпит.
Когато стремежите са лични, мотивацията е висока и се прескачат планини от пречки. Реализацията е освен въпрос на амбиция, но и на късмет, така че късмет и успех по пътя към осъществяване на мечтите.

# 606
  • Мнения: 3 200
А защо избра UCl, пред Durham и St Andrews?

# 607
  • Варна
  • Мнения: 178
Не получи от всички оферти Wink ( от С.Андрюс напр.- за там имаше настройката, че няма да се получи, но го включи въпреки това) Най-много усилия положи за UCL, в личната му класация на университетите беше най-напред.

# 608
  • Мнения: 408
Честит 8 декември на всички студенти! Да бъдат здрави, борбени и много упорити, да имат много късмет и с лекота да реализират мечтите си💐🎉🎓

# 609
  • Мнения: 16
Здравейте и честит празник на всички студенти!
В последните седмици подготвяме кандидатурата на дъщеря ми, но все още нищо не е напълно готово, а крайният срок наближава. Бих искала да задам няколко въпроса относно препоръката от учител, защото, въпреки че прочетохме много статии, включително в UCAS, отново останаха неясни неща и съмнения. Слагам ги в скрит текст, защото наистина са доста:

Скрит текст:
- Какъв трябва да е форматът на препоръката - просто текст, който да бъде копиран и поставен в сайта на UCAS при попълването на кандидатурата, или освен него трябва да се прикачи и сканирана напечатана версия с логото и печата на училището + подписа на учителя (понеже от училището казаха, че ще я направят така)?

- Имаме препоръка, чийто обем на български е около 150 думи (910 знака заедно с празните места). На английски най-вероятно числата ще са подобни, но се чудехме дали не е прекалено малко, имайки предвид, че лимитът е 4000 знака?

- Понеже препоръката не изготвена от учител по английски, трябва ли да бъде преведена от заклет преводач или е достатъчно да го направи преподавател?

- В препоръката се споменават качества като старание, работа в екип, изпълняване на уч.задължения и отлични оценки, но не се упоменава нищо за креативност, артистичност и дали ученичката е подходяща за избраните специалности (в сферата на дизайна). Трябва ли да се добавят, при положение, че препоръчителят не преподава по предмет, свързан с изкуство?

- Трябва ли да се споменават извънкласни дейности? Дъщеря ми е участвала предимно в олимпиади по чужди езици, и то в последните години спря, има участия и първи места в няколко училищни конкурса по рисуване (не й се занимава да участва в други), но не знам дали си заслужава да се споменават. В мотивационното писмо има 1  изречение за постиженията от олимпиадите и че има награди от няколко конкурса.

- На някои места пише, че е добре да има 1-2 изр. информация за училището. Нужно ли е изобщо?

- Какво трябва да бъде обръщението на препоръката - "До всички, на които може да послужи / до които може да се отнася" или нещо подобно? Или без обръщение?

Благодаря предварително на тези, които биха си направили труда да прочетат всичките ни въпроси и да отговорят! Желая приятна вечер на всички!

# 610
  • софия
  • Мнения: 4 985
Препоръката при нас беше един лист А4, чийто текст учителката копира и сложи в нейното си поле. (Наясно ли сте как се качва препоръката или да опиша подробно?)
Лично при нас, препоръчителя започва в спредсавяне на самия себе си, от колко време работи където работи и как точно е запознат с ученика, от каква позиция на общуване има своите наблюдения.

Няма нужда, то няма и опция за сканиране и качване на оригиналната препоръка.
Всъщност, ето как става:
Ученика попълва своята апликация, наред със секциите за оценки, допълнителни курсове и квалификации има една секция, която касае препопръчителя.
Там ученика вписва имената на човека, който ще напише препоръката, посочва негов имейл и това е. Когато изпрати апликацията си към UCAS, тоест събмитне я, UCAS изпращат мейл до човека, в който го канят да напише препоръката си за ученика. Препоръчителя има свой си достъп до формата на ученика.
Добре е препоръчителя да е някой от училището, защото това ще рече, че е запознат с успеха и оиведението на ученика и съответно може да посочи прогнозна диплома ( прогнозен успех на завършване на средното образование)

Няма минимален посочен брой думи, само максимален, но все пак целта на препоръката е да даде максимална представа за ученика, максимално добре да опише неговите качества-хубави, лоши, каквито ще да са, но да ги има. Да има посочвни приемри за успехи, да има случки от миналото доказващи правилния избор на специалност от ученика и тн

Не е нужно да превеждате нищо при заклет преводач. Достатъчно е да намерите някой да преведе препоръката и да я даде на прпоръчителя, който да я качи по описания начин горе.

Качества като креативност, талант, въображение, упоритост, свободомислие, оригиналност, анализ, цветово усещане и т.н са ключови за творчески специалности. Според мен е редно да намерят място в описанието на характера и начина н работа на ученика.

При положение, ме дъщеря Ви си е избрала артистична специалност е задължително да се споменат състезанията, и особено първите места, по рисуване! Това показва не само талант и конкурентноспособност, но и ранен интерес, показва усилия през годините, а не просто избиране на специалност от нищото...

Ако училището на детето има специален статут - например Национална Гимназия по Изкуства, е добре да бъде споменато в началото заедно с описанието кой пише препоръката. Ако е езикова или мат  гимназия няма нужда, това е според мен. Ще има нужда ако се гони висока мат специалност в други университети и сфери, не артистичните. Въпреки, че според майсторството на пишещия математическа гимназия би могла да бъде описана като страхотен плюс за креативна специалност...

Без обръщение, пак според мен. Започва се с представане-кой съм, какъв съм, защо пиша.... как защо?! защото това дете ще е уникално допълнение към специалността и университета в който кандидтства, защото....:и тн.
Успех, стискам палци!

Последна редакция: нд, 08 дек 2019, 22:37 от Амели

# 611
  • Мнения: 327
150 думи са много малко, дори да се опише сравнително сухо основния академичен успех.

# 612
  • Мнения: 3 200
Не знам какво не ви е ясно от написаното в UCAS, като е обяснено толкова... елементарно. Ако този, който дава препоръката само се води по отделните точки, описани там, може да мине 4000 символа. А 900 символа, включващи интервалите, дори на български, говорят само "нищо не може да се каже за този човек, ама..." Същото ще означава и ако този, който дава препоръката тръгне да представя себе си и училището в повече от 2 изречения (общо).
В UK като определят брой думи/символи, oчакват да сте максимално близо до тях. Нито повече, нито по-малко. Включително и на изпити.  Иначе следват санкции

# 613
  • Мнения: 16
Благодаря на всички! Повечето неща се оказаха както предполагахме, но от училището ни объркаха като казаха, че издават препоръката подписана и подпечатана, въпреки че уточнихме че е за UK.
Искам да попитам и още нещо относно въвеждането на оценките. Едно момиче, кандидатстващо в Англия чрез агенция тази година, каза, че е извадило академична справка и задължително трябва да бъде занесена на преводач. Има ли обаче смисъл, когато можем и сами да напишем предметите на английски в сайта на UCAS и да въведем средноаритметично на оценките от 9-11 клас?

# 614
  • софия
  • Мнения: 4 985
Няма нужда от преводач.
Дъщеря ми си въведе оценките така какро са изписани в акдвмичната спеавка, не в средносритметична стойност.
За преводач ще мислите накрая когато от унито кажат как искат представени документите за записване. Много често преведена диплома от сертифицирана преводаческа компания е достатъчно.
 Извинявай, може ли да кажеш за кое училище става въпрос ( може и на лични)

Общи условия

Активация на акаунт