Студенти в UK - 11

  • 67 978
  • 752
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 5 425
Ако дъщеря Ви е пълнолетна, може и да пътува сама. Добре е да види университета лично.

# 706
  • Мнения: 62
Пълнолетна е, но не това е проблема. Не мога да намеря билети и настаняване на прилична цена, а в момента разходите са много и ще ме затрудни да отделя една немалка сума. Особено ако я приемат в университетите, които са по-желани от нея и това ходене се окаже излишно.

# 707
  • Мнения: 408
Зависи кога е датата за интервюто, easyjet има цени на билети от 29£ до 59£ на посока от София до Манчестър. Може да попитате в унито, повечето предлагат настаняване в самия университет във връзка с интервюто или applicant day- или безплатно , или на символични цени.

# 708
  • Мнения: 1 994
Здравейте! Дъщеря ми получи покана за интервю от Манчестър, но ще ни е много трудно да пътуваме до там в момента. Тя им писа със запитване за онлайн интервю, но все още не е получила отговор от тях, а срока за потвърждаване на дата за интервюто е 10.01.2020г.
Някой знае ли правят ли изобщо онлайн интервюта или да се мъча да уреждам транспорт и престой все пак. Не че Манчестър е първият й избор, но не ми се ще да губим възможности. Специалността й е  "Астрофизика".
През 2014 месец декември уговорихме интервюто да се проведе по скайп.  Все пак е важно какво е интервюто. Ако е само събеседване може и да се съгласят. Ако има тестове ще е проблем. Специалността му беше Генетика.
Важно е да напишете причина. Завършване на учебен срок, изпитване и т.н. Неща важни за ученика и неговото завършване. Винаги има и телефон за контакт. Защо не им се обадите?

# 709
  • Мнения: 59
Пълнолетна е, но не това е проблема. Не мога да намеря билети и настаняване на прилична цена, а в момента разходите са много и ще ме затрудни да отделя една немалка сума. Особено ако я приемат в университетите, които са по-желани от нея и това ходене се окаже излишно.

Здравейте!
Моят съвет е да отидете на място. Тъкмо ще добиете реална представа що за място е ОК.Нашите финансови възможности са също твърде ограничени. Можете да пътувате до Лондон и след това с автобус до Манчестър.Билетите с National Express са около 6-10 паунда от Лондон до Манчестър( за да са на по ниска цена също се купуват по-отрано).А билети до Лондон може да намерите двупосочни за по 50 евро с Wizz или Ryanair.Ние така пътуваме за по-евтино.(Не пътуваме до Манчестър, а до Бат в Южната част, но разстоянието е идентично) Когато ходих със сина си  направихме престой в Лондон 3 дни и спахме в частна квартира за 80 лв на нощувка за стаята. В Манчестър ще намерите и за 50-60 лв., в зависимост от близостта до центъра. Kвартири търсим в AirBnb. Проблемът е в цените на храната. Ако си купувате от супермаркета, може да си организирате пътуването на доста прилична цена.Но... все пак, с  обаждане по телефона ще разберете веднага дали е възможно да ви направят интервюто онлайн или не.

# 710
  • Варна
  • Мнения: 3 359
Британският парламент окончателно одобри сделката за Брекзит

https://www.banker.bg/sviat/read/britanskiiat-parlament-okonchat … elkata-za-brekzit

# 711
  • Мнения: 12
Искам да попитам някой учил ли в някой от следните университети, какво е мнението му за него или за града, в който се намира.Скъп ли е живота там, намира ли се лесно работа. Всяко мнение е важно за нас и ще ние от помощ.

Southampton Solent University
Sheffield Hallem University
Birmingham City University
University of Bournemouth
University of Northampton
[/quote]

# 712
  • Мнения: 12
Искам да попитам някой учил ли в някой от следните университети, какво е мнението му за него или за града, в който се намира.Скъп ли е живота там, намира ли се лесно работа. Всяко мнение е важно за нас и ще ние от помощ.

Southampton Solent University
Sheffield Hallem University
Birmingham City University
University of Bournemouth
University of Northampton

# 713
  • Мнения: 12
Здравейте, синът ми учи в University of Sheffield това е по добрия университет. Втора година е с компютри, градчето е много красиво и зелено, наричат го Дробовете на Англия. Работа има стига да може да се справя и с учението и с работата зависи каква специалност иска да учи. Във връзка с транспорта автобус до Лондон 4 часа път и после самолет до България. Ако имате въпроси колкото мога ще ви помогна

# 714
  • Бургас
  • Мнения: 748
И моят син учи в University of Sheffield компютри, но първа година. Споделям на 100% написаното от veselina_76.

# 715
  • Попово
  • Мнения: 329
Дъщеря ми също е в Шефилд /тази година е на обмен, но на есен се връща/. Много й харесва в града и университета. Работеше през първите две години и ще продължи да го прави. Споделям мненията на @pafal и @veselina_76.
Според дъщеря ми Халам университета не е на нивото на Университета на Шефилд. Но може някой специалности да са на високо ниво. За нашата не.
П.П. Сетих се, че след първото ми посещение при детето написах два блог–поста за университета. Може да ги погледнете , ако желаете. Може да са ви полезни при избора http://borianaalex.blogspot.com/

Последна редакция: нд, 12 яну 2020, 13:18 от borianayordanova

# 716
  • Мнения: 7
Благодаря

# 717
  • София
  • Мнения: 607
Здравейте, моля за малко помощ от майки които са минали по този път. Моля да ми кажете относно заема за студенско финансиране до кога е срока за кандидатсване за втората година и каква бланка се попълва, защото миналата година само за това ползва агенция моята девойка и сега се притеснява да не сгреши при подаването. И двете четохме, че е доста по-лесно и е само онлайн, но все пак, ще съм благодарна някой ако ми пише как се случват нещата.
Благодаря предварително!

# 718
  • софия
  • Мнения: 4 985
Няма ли вече оферти за похвлване?
Или пък не дай си Боже откази?

# 719
  • Мнения: 1 120
Интереса съм острова може би е поспаднал

Общи условия

Активация на акаунт