Фотография - 86 тема

  • 36 235
  • 751
  •   1
Отговори
# 120
  • Mostly in my mind
  • Мнения: 8 734
Чудни книги, Вейда. Къде ги намери?
Агент, много красив портрет. Малко ми се губи от въздействието като е така наклонен, но лично мнение, разбира се.
Наскоро гледах едни сватбени снимки. Имаха адски много шум и адски много ми харесаха. https://www.facebook.com/media/set/?set=ms.c.eJw9ztsNAFEEBNCONsZ … ype=1&__xts__
  • =68.ARAu-bCwaY35YNOzLAKXM8z712VQ7dAL_tmPBGXYT3vN0V7yYFJReBlGfgZJqP20LayfzSe5nlkXOVTh00corMeAG5SgCEvNaLUo3Zmbf9psIdVHZqRqNw2Sorz-Esv0lUksjOXs4L6N3qoq_kxx4vxlsAVl9qde1R_i68FHydJB3wYOose0VyqDMqG5yf59xo61_nm4g66SC2BL9p9jiJFpCkKqCEkqClaTv8gD0ahCxCMZsqXqWpzX6-NZeS2STTAP_GBWoNvXmO3w69j99DvwATw-oc7rCaRjZILAIV6MbI3qxhmYq5q1A0xSrsvJ-rncHW0ZspGvMBR_faq1M6rnyuhe4hec7yEprGH4KHPhRvuzxqVuMSBStkdEcr3ZdNzV8z-ySXnCa6FkNah1OFwIfUdSF13RpuGuVQ01X56rbz3HQPuGLe3khT5Yk6OtMQ8fjgGCs1-qUcybpoZRj1ycVg3tPw7B14qs22wf2qlZX5Qa30q12dIiZopqTjuM5aI6Y5CWXXTcXxC07Vd-n_6_XfFh7F0SlZBd5GsLIg&__tn__=HH-R

# 121
  • София
  • Мнения: 2 919
Стига бе, това все едно е снимано на филм с изтекъл преди 20 години срок на годност Simple Smile. Моето виждане е, че това е абсолютно престараване. Лично аз не бих се съгласил сватбата ми да изглежда като снимана със Смена-8 от някой ломограф Simple SmileSimple SmileSimple Smile.

# 122
  • Mostly in my mind
  • Мнения: 8 734
Реакцията на моя мъж беше нещо подобно на твоята. Simple Smile)) Но си прав, нещо съвсем различно е. Може би е търсен ефект, не знам.

# 123
  • Мнения: 451
Чудни книги, Вейда. Къде ги намери?
В някакъв замък го бях снимала това май, не помня вече, снимките от тази ваканция изчезнаха безследно, остана само каквото бях качила във Фликр. Но библиотеката беше на цялата стена, от пода до тавана, от любимите ми, а вътре само стари книги.
Сватбените снимки ми харесват. Самата сесия не ми се вижда баш стандартна, хубав стил.

Агент, мн красив портрет!  



# 124
  • София
  • Мнения: 790
Мунчо, честито! Simple Smile

С авторката на въпросните сватбени снимки бяхме заедно на един семинар и тя спомена, че понякога има проблем при предаването на готовите кадри. Клиентите искали да ги "светва". Чудеше се, при положение, че й знаят стила, виждали са й портфолиото, защо искат после стандартни кадри. Определено не са за всеки като стил.На мен ми харесва да ги гледам, но ако трябваше да избирам за моята сватба, нямаше да са такива. От сесия за кеф - тогава да.

Аз шум не чистя. Предпочитам да са ми по-контрастни снимките и това ми решава проблема. Може би аз не умея добре да го чистя, но все ми се замазват леко. Има кадри, на които им отива да са шумни. Понякога и аз добавям шум, особено на чб. 

За безогледалките - откакто взех да се мъкна по събития с чанта обективи и 6д-то, после имам мускулна треска на целия гръб... Всеки път ми иде да захвърля всичко и да си купя някое мъниче. Все повече се замислям. За стрийт знам, че сапредпочитани. Сега гледам едни видеа за стрийт в ютюб, та момчето снима с едно супер непретенциозно Фуджи, а кадрите му са муцка.

Този май съм го показвала, но съм добавяла шум и съм позамазвала допълнително.

untitled-2-2 by Nevena Gencheva, on Flickr

Ето и едни кексчета:
N (1 of 2) by Nevena Gencheva, on Flickr

# 125
  • Бостън
  • Мнения: 13 483
Агент, много красив портрет. Малко ми се губи от въздействието като е така наклонен, но лично мнение, разбира се.
Наскоро гледах едни сватбени снимки. Имаха адски много шум и адски много ми харесаха.
Страхотен е този сватбен сет, но "это на любителя" както казват, категорично не е за всеки, но добре пипнато! Мерси, че сподели!

Този портрет го имам прав, наклонен,  май и някакви цветни версии бях правила (имам цяла сесия на тази прекрасница), абс. съгласна за личното мнение!

PS Вчера снимах едни дечица-балеринки. Едно, че ги снимам 3-та поредна година и се опитвах да избягам от това, което вече сме правили, второ, че рускинята която води тази група иска "малко ретро" звучене за сесията и цяла нощ се чудя колко "малко" ще е ОК за нея, но не и твърде много и за американско-британските майки. Най-накрая ще и обработя ретро 5-6 избрани, защото ми е трудно да си преставя "златната среда"

С авторката на въпросните сватбени снимки бяхме заедно на един семинар и тя спомена, че понякога има проблем при предаването на готовите кадри. Клиентите искали да ги "светва". Чудеше се, при положение, че й знаят стила, виждали са й портфолиото, защо искат после стандартни кадри.
Защото повечето хора нищо не разбират и охкат като видят нещо различно, но като се видят себе си различни не могат да се възприемат! Затова стандартни и скучни за клиенти, за себе си за кеф и за подарък на тези същите клиенти 1-2 обработени така, както "авторът" ги вижда. Аз лично се уморих да се боря и да се обяснявам със всеки.

# 126
  • София
  • Мнения: 790
Да, само че вече ми зададоха въпроса защо за клиенти снимам различно, не било редно така... Няма угодия.

# 127
  • Бостън
  • Мнения: 13 483
Никога няма угодия! Всеки е разбирач, а манталитетът "аз плащам значи аз поръчвам музиката и сега 'шти обЯсним как да си вършиш работата" изобщо не е само БГ патент Wink

Последна редакция: чт, 20 юни 2019, 17:24 от Agent Provocateur

# 128
  • Mostly in my mind
  • Мнения: 8 734
Никога няма угодия! Всеки е разбирач, а манталитетът "аз плащам значи аз поръчвам музиката и сега 'шти обЯсним как да си вършиш работа" изобщо не е само БГ патент Wink
Май всички се сблъскваме с това. Sad

Аз утре съм запланувала лавандулова сесия на дъщерята. Да видим дали ще ми съдейства. Не че само лавандули не гледаме напоследък. Хихи

# 129
  • София
  • Мнения: 790
Аз утре съм запланувала лавандулова сесия на дъщерята. Да видим дали ще ми съдейства. Не че само лавандули не гледаме напоследък. Хихи

Айде, да покажеш после. Да знаеш, че малко ти завиждам за всичките полета... При нас дори макове нямаше тая година. :/

# 130
  • Mostly in my mind
  • Мнения: 8 734
Мъхче, те не са много.  Само едно е. Но  е за завиждане явно като чета, че на много малко места в България има.
Аз маковете ги харесвам много повече, честно казано. За съжаление и аз ги изпуснах.

# 131
  • Бостън
  • Мнения: 13 483
Alien Skin Експожърът ми се е сбъгясал и умрях от мъка!

... и стигам до извода, че ако правя по-ретро обработка, но не и добавя шум не се приема толкова ретро... както и да е, родителите ще получат стандартни и скучни обработки, не че не са прилични; а за тренерката ще направя един сет с "ретро" кадри.

Само едно ме е яд - 30 мин снимане за 20-ина броя си е як конвейер и не съм доволна, можеше къде къде по-добре, дори с калпавия сетинг.

Последна редакция: сб, 22 юни 2019, 00:24 от Agent Provocateur

# 132
  • Mostly in my mind
  • Мнения: 8 734
Много са хубави, Агент. На първата е чудесна обработката, а черно бялата е наистина ретро!
Аз се връщам от лавандулата. Да видим сега какво сме направили.

# 133
  • Мнения: 11 314
Съгласна с Лолита. Първата ми хареса много. При последната цветна ми избива червеното по лицето от вратата. Чернобелите са чудни.

# 134
  • София
  • Мнения: 2 919
Агент, защо не пробваш една сепия?

П.П. Ако някой иска да експериментира - https://www.alllessons.msk.ru/photoshop59.html

П.П.П. В края на страницата има линк към вариант на английски.

Последна редакция: пт, 21 юни 2019, 21:23 от Mунчо

Общи условия

Активация на акаунт