Запек при бременност

  • 2 414
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3
Здравейте на всички имам голям проблем със запека Още преди да забременея имах хроничен запек и пиех хапчета, които ми помагаха. Но в последствие разбрах, че съм бременна и ги спрях , защото са забранени за бременни. Пробвах всички видове разхлабителни, плодове активия, но нищо не ми помага, освен клизма. От аптеката си купих балон за клизма, но незнам какъв разтвор да използвам , защото досега съм ползвала само клизми за еднократна употреба.

# 1
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
консултирала ли се с с лекар?

по-сериозно движение в червата може да причини контракции.
питай преди да си правиш редовно клизми.

аз се разхлабвам от магнезия, но не получавам разстройство, освен ако не взема по-висока доза. Peace

# 2
  • Мнения: 3
Да попитах моя доктор. Той каза че съм много рядък случай, че само клизма може да помогне и до сега купувах Relaxit мини клизми но не ми действа всеки път

# 3
  • Мнения: 6
Защо не изпробваш дуфалак? Мисля ,че ще се регулираш ако си промениш начина на хранене. Включи киви,броколи,карфиол,крем-супи,много течности .... лично аз бих ти препоръчала да пиеш фибри. Аз също съм от проблемните Simple Smile

# 4
  • Мнения: 19
Вероятно проблемът ти е на хормонална основа и едва ли ще се повлияеш от диета, но не пречи да опиташ. Аз също съм с твоя проблем и го контролирам именно с балансирано хранене. През бременността не съм имала проблеми, но седмица след като родих, беше много тежко положението, в продължение на 3 месеца. Тогава пиех Дуфалак, в тройна доза и с нея нещата бяха приемливо поносими, но си докарах дехидратация, така че внимавай и с него.
Бих ти препоръчала да опиташ с качествен пробиотик. Ако все пак не става въпрос за хормони, то той определено би ти помогнал.

# 5
  • Мнения: 6
Защо не изпробваш дуфалак? Мисля ,че ще се регулираш ако си промениш начина на хранене. Включи киви,броколи,карфиол,крем-супи,много течности .... лично аз бих ти препоръчала да пиеш фибри. Аз също съм от проблемните Simple Smile
Гарантирам,че след първата седмица няма да стане. Аз хапвах готвено прясно зеле,пиех фибри,много зеленчуци-сурови бях като ходещ плод зеленчук. След месец всичко влиза в релси. И ставаш като часовник.

# 6
  • Варна
  • Мнения: 36 601
Извинете, че се намесвам, не съм много сведуща, но ми направи впечатление препоръка за пробиотик. Миналата година дъщеря ми имаше един период със зверски болки в стомаха. Изписаха й пробиотик, но той само я запече още повече.

# 7
  • Мнения: 2 886
Не прекалявай с клизмите , че тялото свиква . Яж червено цвекло . Ако ти е нисък хемоглобина и желязото помага .

# 8
  • Мнения: 44
Аз не ти препоръюшам дуфалак, все пак си бременна и грижата за бебето е на първо място. Не са правени толкова много изследвания, че да се гарантира безвредността на лекарството при наличие на бременност. Вземи си от аптеката или дрогерията хуск, познат още като индийски живовляк. Натурални фибри са и са щадящи за червата. Ще имаш редовно посещение на тоалетната, ако ги вземаш.
Успех и лека бременност.

# 9
  • Bарна, морето, сините вълни
  • Мнения: 6 021
За добра перисталтика също много важно е да пиеш достатъчно вода.
Аз преди да забременея бях с постоянен запек, но пиех много малко количество вода. След като забременях започнах да приемам 2,5-3л. и всичко влезе в релси.
А, ако все пак де случеше да се запека, пиех сироп Лактулоза, предписан ми от гинеколог.
Естествено, много важно е здравословното и балансирано хранене.

# 10
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Ако ти е нисък хемоглобина и желязото помага .

повечето хора се запичат от желязото на хапчета  Peace

иначе през бременността И хормоните влияят, уви  Whistling

сетих се и дуго - пробвай йога. определени асани масажират вътрешните отгани и червата се раздвижват. при мен е веднага  Peace
но аз нямам проблем със запек. Peace

# 11
  • Мнения: 10 698
Деня трябва да се започне с чаша вода със стайна температура. Сменя се начина на хранене - повече богати на фибри плодове, ябълки ( на сок, на пюре, печени, сурови - всякак ! ) , сини сливи, круши, киви, череши, броколи,краставици... Всички плодове трябва да са добре узрели. Спри белия хляб и мини на ръжен такъв.Умерено хапвай чист мед. Увеличи движението, в смисъл бавни дълги разходки на чист въздух, но без да се претоварваш. Консултирай се с лекаря какви плодове зеленчуци може да приемаш по време да бременността и в какви количества.Ограничи приема на пържено месо и запръжки. Хапвай повече варено, печено и супи.При варене на месо, най-често пилешко водата в която е вряло я изхвърляй, че съдържа хормони.  Избягвай храна съдържаща консерванти - силно влияят ! Ориза също действа запичащо. От време на време си прави пшеничен зародиш с кисело мляко. Понякога хроничния запека е на нервна почва, а бременна ли си ти трябва пълно спокойствие. Балансирай си храната и режима на хранене, но всичко е желателно да е под лекарски контрол.
     Хайче, от пробиотиците също се получава запек. За това по-добре пшенични трици/ зародиш с кисело мляко и сладко от сини сливи.

# 12
  • Мнения: 19
Извинете, че се намесвам, не съм много сведуща, но ми направи впечатление препоръка за пробиотик. Миналата година дъщеря ми имаше един период със зверски болки в стомаха. Изписаха й пробиотик, но той само я запече още повече.

Аз съм писала качествен. Което означава, наистина такъв. Факт е, че тези които са в аптечната мрежа, нямат общо с иститата. Те седят на стелажа и говорят за живи бактерии. Това са глупости и всички го знаем. На Вашето дете, вероятно е предписан именно такъв и е разбираемо да се запече. Има пробиотици, които трябва да се даръжат в хладилник и срокът на годност е 4 месеца, а не 5 години. Ето за такъв пробитик писах аз. Не цитирах име, за да не звучи като реклама. От личен опит гаранитрам, че точно този пробиотик помага. Но ако не става въпрос за хормонален дисбаланс, какъвто съществува по време на бременност и кърмене!

# 13
  • Мнения: 2
Здравейте, в края на първото тримесечие съм и имам проблем от месец със запек. Много тежко изкарах последните два месеца и не се движех много, а движението е от изключччително значение. Започнах да ям много плодове, но и това не даде желания резултат. Направих си манджичка от лапад и ориз и..ура! Simple Smile успях да ходя цели два пъти през деня и изхождането се получи доста по лесно след втората купичка. Пробвайте и надявам се помогне на повече дами. Можете да опитате и с растителни фибри, но се посъветвайте първо с гинеколога.

Общи условия

Активация на акаунт