Пътуване в Италия, море, езера, планини, забележителности и.../Тема 3/

  • 19 041
  • 215
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 369
1. Villa del Balbianello - Ако имате възможност, платете си за вход с лодка от крайбрежната улица на Lenno. Така ще имате възможност да видите вилата и откъм водата (от сушата е невъзможно), което си струва поне колкото и гледката от градината ѝ. Heart Eyes Ако ли не, входът е по една гориста пътека с малко изкачване, откъм гърба на вилата и няма гледка, а самата вила никога няма да видите как се разполага на хълма.

2. Castello del Vezio, Varenna - Има хубава панорама от високо.

3. Villa Carlotta, Tremezzo или парка на Villa Melzi, Bellagio - Вила Карлота е ботаническа градина, така че е много хубава, особено в сезон, но само частично открива гледки към езерото. Ако тъй и тъй сте в Беладжо, може да предпочетете да се разходите из градината на Вила Мелци, която не е толкова разкошна откъм растителност, но е по-близо до водата и по-открита.

Супер! Много благодаря за отговора!
А как да се ориентирам, коя е лодката която спира от крайбрежната страна на Ленно?

# 166
  • Пловдив
  • Мнения: 720
Стандартното посещение беше с лодка, а по суша беше само в определени дни, ако не греша.
Ако търсите гледки може с кейбъл кар да се качите от Argegno до Pigra.

# 167
  • Мнения: 6 325
Стандартното посещение беше с лодка, а по суша беше само в определени дни, ако не греша.
Ако търсите гледки може с кейбъл кар да се качите от Argegno до Pigra.
Не е така, бъркате малко. Услугата с лодка е отделна и е на частна компания, която се нарича TAXI BOAT и е отделно от вилата, която пък е държавна собственост на FAI и билетът за вход отива като приход за FAI.

А как да се ориентирам, коя е лодката която спира от крайбрежната страна на Ленно?
Тези лодки спират в най-"десния" край на крайбрежната алея. Условно казано, ако сте с лице съм водата, алеята има форма на полумесец - горе-долу в средата има едно по-широко площадче, където е църквата, в най-"левия" край е кеят за големите кораби, а в десния край има платформи за паркиране на лодки и там някъде се позиционират и TAXI BOAT.

https://www.tripadvisor.it/Attraction_Review-g1076867-d12556553- … omo_Lombardy.html

Последна редакция: пт, 12 май 2023, 21:33 от Barbabeau

# 168
  • Мнения: 369
Стандартното посещение беше с лодка, а по суша беше само в определени дни, ако не греша.
Ако търсите гледки може с кейбъл кар да се качите от Argegno до Pigra.
Не е така, бъркате малко. Услугата с лодка е отделна и е на частна компания, която се нарича TAXI BOAT и е отделно от вилата, която пък е държавна собственост на FAI и билетът за вход отива като приход за FAI.

А как да се ориентирам, коя е лодката която спира от крайбрежната страна на Ленно?
Тези лодки спират в най-"десния" край на крайбрежната алея. Условно казано, ако сте с лице съм водата, алеята има форма на полумесец - горе-долу в средата има едно по-широко площадче, където е църквата, в най-"левия" край е кеят за големите кораби, а в десния край има платформи за паркиране на лодки и там някъде се позиционират и TAXI BOAT.

https://www.tripadvisor.it/Attraction_Review-g1076867-d12556553- … omo_Lombardy.html

Много, много благодаря! Супер полезна информация!

# 169
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 868
Здравейте, някой може ли да ме насочи кой е най-удачният вариант за придвижване от летище Венеция Тревизо до Лидо до Йезоло? Търсих някакви автобуси и влакове, но май не можах да се ориентирам. Кацаме към 20:30 вечерта, ако има значение.

# 170
  • Sofia
  • Мнения: 15 554
Здравейте, ще питам и тук, че не знам колко активна е другата тема. Simple Smile

Бегло сме планирали предстояща почивка на Сардиния, като сме се ориентирали към архипелага Ла Мадалена.
В Booking ли е най-добре да се оглеждаме за местенце?
Някой може ли да сподели впечатления конкретно за Ла Мадалена? Къде е по-смислено да се отседне – на островчето или в Палау?
Как вървят цените на лодките под наем? Предполагам, лодка е необходима за почти всеки ден, ако искаш хубаво да разгледаш плажовете в района?
Всяка информация ще ми е от полза.

# 171
  • Мнения: 2 891
Здравейте! Преди години прочетох тук за едно прекрасно място - Castiglione Della Pescaia. Първо искам да благодаря за чудесната идея, защото това се превърна в любими място за нас.
Сега, ако дадете още някоя подобна идея за северната част на Италия ще сте чудесни. Нямаме ограничение в локацията. Пътуване където и да е с кола в тази държава е удоволствие и приключение.

# 172
  • Мнения: 6 325
Аз бях с Castiglione Della Pescaia, много се радвам! Blush

Ами да си кажа последното откритие, което много ме впечатли, но този път не съм била лично още.
Абонирах се за FAI (държавен сграден и природен фонд - нещо като мини UNESCO за Италия), та започнах да получавам повече писма и покани от тях.
Преди няколко дни "открих" този замък и веднага ми влиза в списъка на места за посещение. Намира се недалеч от Верона и Лаго ди Гарда, на границата на Трентино.

Castello di Avio



Скрит текст:









Последна редакция: ср, 28 юни 2023, 15:34 от Barbabeau

# 173
  • Мнения: 853
Здравейте
отдавна не съм била в Италия  , а и общо взето съм я обикаляла "на парче" : Венеция, Палермо, Бари , Рим ,Генуа...
В някои съм била преди 15 и повече год Flushed . Сега ми се отваря един период от 10-12 дни в началото на август който е свободен и реших: ще обикалям по райони- ред е на Флоренция. Идеята на  ММ е да отидем с ферибот до Анкона, след това обезателно абатството Галгано /действителната история с меча в камъка/. Засега съм се спряла на следния маршрут: Анкона -Монтепулчано- Сиена - абатство Сан Галгано- Волтера -Сан Джиминяно- Пиза- Лука- Флоренция - Болоня - Ферара - Подуа - Венеция - Словения. Постижим ли е за 9денонощия ? Има ли нещо което си струва да се види и съм пропуснала- като приоритет е история, после природа - не ни интересуват съвременни неща ?Или нещо да отпадне - според мен Ферара и Падуа ?
Аз съм на мнение да летим до някъде и оттам да наемем кола/ което обаче никога не сме го правили/ до малките градчета които съм написала и после обратен полет.

# 174
  • Мнения: 60
Ферара може да се разгледа и за час - ако се разходите само около замъка. В Падуа е много хубаво, поне за мен, заслужава си няколко часа да се отделят. Може двете в един ден.

Флоренция и Венеция - по ден с плътно разглеждане и без влизане по музеи, а Венеция без островите - ще се вместите като минимум.

Сиена и Сан Джиминяно може в един ден - пак без влизане по музеи - аз съм правила двете с кола, но даже влизахме в музеите на катедралата в Сиена.

Монтепулчано - около два часа разходка из градчето, Пиза - около час ако не влизате никъде.

Зависи как разглеждате и дали ще се сменяте да карате, е изпълнимо за 10 дена, но натоварено. Мисля, че до Анкона ферибота беше 24 часа (зависи откъде го хващате), до него още едни бая километри (зависи и къде се намирате в БГ).

Вариант самолет+кола под наем би бил най-удачен ако искате са отделите повече време за разглеждане.

# 175
  • Мнения: 290
Според мен много зависи какъв тип хора сте и какво търсите, обаче за мен толкова много неща за кратко време ще дойдат прекалено. Преди години правих подобно пътуване с кола от Рим, Флоренция, Чинко терре и какво ли още не и накрая единственото, което исках е да спра да се возя от точка в точка, да седна някъде и да пия апероли с хубава храна Simple Smile)
Аз ако планирах такова пътуване, щях да си избера няколко супер яки места (всичко е must see, така че не може всичко Simple Smile ) и бих отделила време за тях. Само Флоренция спокойно може да уплътни 3 дни. Сиена ми остана в сърцето тогава, един цял спокоен ден с храна и пиене може да се изкара там Simple Smile Отново, зависи какво търсите, какво ви харесва и какво ви е важно, но почти гарантирам, че последните дни нещата ще ви се слеят и ще се уморите от препускане.

# 176
  • Варна
  • Мнения: 3 947
вариант за придвижване от летище Венеция Тревизо до Лидо до Йезоло? Търсих някакви автобуси и влакове, но май не можах да се ориентирам. Кацаме към 20:30 вечерта, ако има значение.

Автобус или влак до първата спирка на вапорето на Пиецале Рома и от там с корабчето до Пунта Сабиони

# 177
  • Мнения: 853
Благодаря за отговорите...
горе долу очаквах подобни указания - та последно - ще летим най вероятно от Букурещ за да пристигнем в по човешки час. Оттам Флоренция- помагайте с хотел / апартамент - не сме капризни - да е чисто . Следва наемане на кола - понеже никога не сме го правили  ще моля да ми обясните  с повече подробности.

# 178
  • Мнения: 290
Няма нищо сложно, харесвате си сайт, разервирате и взимате от летището. Макар че ако ще разглеждате Флоренция н-броя дни, вземете колата при тръгване.

# 179
  • Мнения: 2 962
Препоръчайте ми настаняване за двама в Бергамо?

Общи условия

Активация на акаунт