Докога се стерилизират шишетата?

  • 1 697
  • 69
  •   1
Отговори
  • Мнения: 505
Извинявав се за глупавия въпрос. Но докога се стерилизират шишетата?

Последна редакция: пн, 08 апр 2019, 10:29 от Не се сърди, човече

# 1
  • Мнения: 2 124
Когато бебето започне да тика всичко в устата си стерилизирането става малко безпредметно, но въпреки това аз продължавам просто по навик.

Малката е на 7 месеца.

# 2
  • Мнения: X
Стерилизирах само първия месец. При наличието на кака, която го целува и лигави постоянно не виждам смисъл 🤣

# 3
  • Мнения: X
Никога не съм стерилизирала, то нямаше и какво де.. Но ако бях до 3-4я месец щях да спра.

# 4
  • София
  • Мнения: 2 588
И аз спрях, на 10 м е, стерилизира всичко около себе си с облизване...

# 5
  • Мнения: 595
Не стерилизирам и не му гладя бодитата от 3ти месец, оттогава го оставях като будува на земята с играчки и нямаше смисъл вече

# 6
  • Мнения: X
Не стерилизирам и не му гладя бодитата от 3ти месец, оттогава го оставях като будува на земята с играчки и нямаше смисъл вече
И аз също.

# 7
  • Мнения: 1 238
Аз стерилизирам и мисля до 1 годинка да го правя. Играчките преди да ги давам ги мия със сапун и топла вода, а плюшените ги пера. Винаги ги гладя дрехите.

# 8
  • Мнения: 557
Аз никога не съм гладила, стерилизирах два месеца. Изобщо не се вживявам на тема стерилна среда. Микроби има навсякъде и за да работи адекватно имунната система трябва често да се среща с такива.

# 9
  • Мнения: X
Аз никога не съм гладила, стерилизирах два месеца. Изобщо не се вживявам на тема стерилна среда. Микроби има навсякъде и за да работи адекватно имунната система трябва често да се среща с такива.

Абсолютно вярно, даже смятам, че след 6ти месец, а даже и по-рано постоянното стерилизиране може да навреди, вместо да помогне. Все едно пък нашите майки са стерилизирали.

# 10
  • Мнения: 2 124
Стерилизирането на шишетата с мляко с нищо не може да навреди.

Бебето така или иначе тика всичко в устата си и се среща с всякакви бактерии, та не е лишено от такива.

Едно време нашите майки са ни захранвали на два месеца, така че надали е удачен примера с едно време.

# 11
  • Мнения: 683
След къо почна да си слага всичко в устата продадох стерилизатора. Сега целта на живота му е да пипа гумите на количката и да рови в канала на банята. В тази връзка - кога спират да изучават света като го лапат?

# 12
  • Мнения: 4 440
Голямото ми дете не лапаше всичко, но малкото не мога да го спра.... Канала на банята и у нас е любимо занимание, както и легена с мръсна вода, когато мия пода или направо близане на пода. Голямото пък смучеше килима Grinning
Спират леко полеко да лапат неща като видят, че играчките стават и за други неща. Бебето на 13 месеца вече доста по-малко лапа неща, преди буквално всичко беше в устата.

# 13
  • Сливен
  • Мнения: 14
Аз стерилизирам и мисля до 1 годинка да го правя. Играчките преди да ги давам ги мия със сапун и топла вода, а плюшените ги пера. Винаги ги гладя дрехите.

Аз правя същото със шишетата и играчките и мисля, че поне до годинката е хубаво да се гладят дрешките, още повече ако детенцето е с по-чувствителна кожа, като моята госпожица /в момента сме почти на 6 месеца/.

# 14
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Стерилизирах до 6 мес, водата преварявах и гладех до 3м.

# 15
  • Сливен
  • Мнения: 14
Замърсяването и наличието на микроорганизми по шишетата могат да доведат до сериозни проблеми, особено при новородени бебенца, вирусни и бактериални инфекции, стомашно-чревни проблеми, повръщане и т.н., затова стерилизирането им след всяко хранене е задължително поне до 6 месеца. Но това е въпрос на личен избор.

# 16
  • Мнения: 10 629
В тази връзка - кога спират да изучават света като го лапат?
Моя е на 4 и все още лапа каквото му попадне в ръката. Да кажеш, че зъби чеши - не, има си ги всички вече. Или от лиготия или от скука или някакъв навик. Надявам се до училище да отмине.

# 17
  • Мнения: X
Замърсяването и наличието на микроорганизми по шишетата могат да доведат до сериозни проблеми, особено при новородени бебенца, вирусни и бактериални инфекции, стомашно-чревни проблеми, повръщане и т.н., затова стерилизирането им след всяко хранене е задължително поне до 6 месеца. Но това е въпрос на личен избор.

Глупости на търкалета..... 🤣

# 18
  • Мнения: 2 124
Чак глупости на търкалета не е....
Даже на кутиите на АМ, дори и на 2-ките за след 6-ия месец пише да се стерилизират шишетата непосредствено преди употреба.

# 19
  • Мнения: 557
Замърсяването и наличието на микроорганизми по шишетата могат да доведат до сериозни проблеми, особено при новородени бебенца, вирусни и бактериални инфекции, стомашно-чревни проблеми, повръщане и т.н., затова стерилизирането им след всяко хранене е задължително поне до 6 месеца. Но това е въпрос на личен избор.

Нали е ясно, че въпреки че не стерилизам  шишетата ги мия все пак. За какво замърсяване говорите, какви са тея вируси чак пък толкова. Водата която я сипвате в тея шишета стерилна ли е, или пък адаптираното мляко?

# 20
  • Мнения: 2 124
В шишетата особено пластмасовите след продължителна употреба се образуват резки, цепнатини или както там се казва и са предпоставка за образуване на микроорганизми от млякото.
И това производителите примерно на Томи Типи шишетата го пишат на  кутиите си като предупреждение.

Не говорим за стерилна среда или мляко.

Говорим за това, че от млякото се развиват микроорганизми.

Като цяло имах предвид, че производителите на АМ препоръчват стерилизация дори и след 6-ия месец пък вече всеки си преценява.
 

# 21
  • Варна
  • Мнения: 25 260
Специално за шишетата и пособията за мляко (помпи и т.н.) и аз съм чела, че е добре да се стерилизират точно защото в млечна среда се развиват сума бактерии. Иначе за играчки, гризалки, вода и т.н. няма никакъв смисъл от стерилизиране, защото в момента, в който се извадят от стерилизатора те вече не са стерилни.

# 22
  • Мнения: 2 124
Играчки никога не съм стерилизирала тя ги тръшка навсякъде.

# 23
  • Мнения: 6 622
Леле , наплашихте ме 😳 лизане на под, канала в банята. Аз съм откачена на тема хигиена и добре, че голямата ме пощади и нищо мръсно не си буташе в устата. Надявам се и малката да е така. Шишета ги стерлизирах докато ги ползваше.

# 24
  • Мнения: 557
Като цяло производителите на АМ препоръчват и преди всяка направа на мляко да се кипва вода до 70 градуса след което да се изчака да се охлади, не ми казвайте че и това го правите.
Иначе аз шишетата ги сменям на всеки 3-4 месеца, едва ли чак пък толкова са захабени че да имат резки пълни с микроби. Но да всеки сам си решава.

# 25
  • Мнения: 2 124
Приготвям АМ точно според указанията на кутията и това не е никак маловажно.
В случая водата се загрява до 50 градуса, наливам половината количество от водата слагам млякото раздрусвам и тогава наливам останалото количество вода раздрусвам пак  и изчаквам да се охлади до температура подходяща за пиене.

Не случайно си има указания за приготвяне.
 

# 26
  • Мнения: 557
Посипвам си главата с пепел

Scream

# 27
  • Мнения: 1 134
Дребното е на 10 месеца и от първия ден досега стерилизирам всичко след всяко ползване. Тя пие два пъти дневно само мляко, но шишето (стъклено) си го слагам при купичката и другите принадлежности поне три пъти дневно. Това с водата е също стъкло, та и там е подобна процедура. Доста съм гнуслива и не ми се спира още стерилизацията. Има и доста биби за сукане, които се въртят през деня и се стерилизират. Играчките пръскам с препарат за такива и бърша с бебешки кърпи, понякога ползвам и спирт. Млякото е много важно да се прави според указанията и го спазвам месеци наред вече това ✌

# 28
  • Мнения: 2 124
Аз честно казано се позачудих как така има майки, които намират за странно приготвянето на АМ според указанията на кутията.

# 29
  • Мнения: 6 622
Има всякакви майки. Бях втрещена от една майка, която вдигна бибата на бебето от земята облиза я и му
я даде.

# 30
  • Мнения: 4 440
Ох, в градината на детето има една мама, която всяка сутрин си облизва пръста и забърсва нещо върху детето... Това хигиенизиране с плюнка ме разбива, а при това е млада жена....
Но и аз за първото миех, стерилизирах, само да падне нещо на пода вкъщи веднага го миех или перях. За второто даже стерилизатор нямах, ако нещо падне на пода го вдигах и давах пак да си играе, не гладих (айде три пъти гладих), защото не ми оставаше време. Иначе и аз съм гнуслива, но то се претръпва.
Веднъж видях как една майка буташе количка, спря, вдигна капачка от земята, която не я е изпуснала тя, и я даде на детето да си играе....

# 31
  • Мнения: 557
Не го намирам за странно просто в 3 през нощта с ревящо бебе последното което ми минава през ума е да топля до 50 градуса и после да чакам да се охлади....
И о чудо и двете ми деца са оцелели въпреки, че не съм спазвала процедурата описана на кутията с адаптирано мляко

# 32
  • Мнения: 2 124
Ревящото ми бебе в 3 през нощта го слагам в слинг/ергономична раница и й правя млякото.

Никой не е казвал, че бебето няма да оцелее ако не се спазват указанията, но за да бъде максимално пълноценно млякото и да се усвояват всички витамини и минерали е необходимо да бъде приготвено както са го написали производителите.

Вече всяка майка си има глава, с която мисли.

Просто изразът ти " Не ми казвайте, че и това спазвате" прозвуча сякаш правим нещо ненормално ако спазваме указанията.

Та затова се позачудих Hands V

# 33
  • Мнения: X
Ревящото ми бебе в 3 през нощта го слагам в слинг/ергономична раница и й правя млякото.

Никой не е казвал, че бебето няма да оцелее ако не се спазват указанията, но за да бъде максимално пълноценно млякото и да се усвояват всички витамини и минерали е необходимо да бъде приготвено както са го написали производителите.

Вече всяка майка си има глава, с която мисли.

Просто изразът ти " Не ми казвайте, че и това спазвате" прозвуча сякаш правим нещо ненормално ако спазваме указанията.

Та затова се позачудих Hands V


Извинявай, но мисля, че прекалено се вживяваш в ролята на хигиениска.

# 34
  • Мнения: 6 622
Според мен пък не. Хора всякакви, едни са по лекомислени и се надяват, че ще минат между капките, а други се стараят да дават 100 % от себе си за децата си. Няма лошо и е двата варианта, всеки сам решава как да отглежда децата си. Не е нужно да се укоряват хората решили да постъпят правилно.

# 35
  • Варна
  • Мнения: 25 260
Не го намирам за странно просто в 3 през нощта с ревящо бебе последното което ми минава през ума е да топля до 50 градуса и после да чакам да се охлади....
Ами то като се замислиш това е безумно. Каква е идеята да топлиш повече от необходимото и после и да чакаш да се охлади? Вероятно някакъв вид стерилизация на водата, но при положение, че изворна бутилирана няма нужда от преваряване горното упражнение е най-малкото излишно.

# 36
  • Мнения: 2 124
Топленето на водата до определени градуси за приготвяне на АМ, няма връзка със стерилизацията ами с пълноценното разтваряне на млякото.....

Все пак то е обогатено с витамини и минерали и изглежда за да бъдат усвоени е необходимо да се приготвя по определен начин...

Как така било безумно? Значи производителите на АМ са едни безумни хора..да не говорим, че са го обяснили точно на кутиите как и защо се прави.

# 37
  • Мнения: 505
В сферата на хранително-вкусовата промишленост съм. Само за информация. Има бактерии и микроорганизми, които остават живи дори и след няколко часа стерилизация с пара. Според мен това загряване, което го дават на АМ е с цел да се разтвори максимално добре млякото. А стерилизацията на шишетата я дават евентуално ако е останала някоя бактерийка от млякото (тъй като той е много добра среда за развитието на микроорганизми). Но все пак едно дете за да изгради имунитет трябва да се срещне с тях. И аз съм против облизване и т.н., и съм ЗА умерената стерилизация. Аз съм на кърма и не ми се е налагало да давам АМ. Стерилизирам залъгалките само един път на ден. От скоро спрях да стерилизирам шишето с вода. А падналите играчки ги поливам с гореща вода, а плюшените ги  забърсвам.

Последна редакция: вт, 09 апр 2019, 11:42 от ♡~☆~z~☆~♡

# 38
  • Варна
  • Мнения: 25 260
Топленето на водата до определени градуси за приготвяне на АМ, няма връзка със стерилизацията ами с пълноценното разтваряне на млякото.....
Какво пълноценно разтваряне? Почти не съм ползвала АМ, но по спомен указанията са от рода "Загрейте водата до Х градуса, изчакайте да се охлади до У и тогава добавете млякото". Или бъркам?

# 39
  • Сливен
  • Мнения: 14
Според мен споровете в ситуацията са излишни, понеже нито едната, нито другата страна ще успее да промени или наложи начини на хигиенизиране или приготвяне на храна. Важното е да си даваме полезни съвети, а който желае може да се възползва от тях. 

# 40
  • Мнения: 505
Аз имам една кутия за всеки случай nan2. Пише: водата се преварява за 5 минути и се охлажда до 40 градуса и се разтваря млякото.
И аз съм ЗА съветите тъй като има доста по опитни майки. С първо дете (като мен) си е доста стряскащо. Колкото и учебници да съм изчела сега май не ми влизат много в употреба. То за това хората са казали питай патило. Но според мен (лично мнение) златната среда е някъде по средата.

# 41
  • Варна
  • Мнения: 25 260
Именно. Обаче става дума за чешмяна вода. Бутилираната така или иначе няма нужда от преваряване, там просто се загрява до температурата, необходима за разтваряне на млякото.

# 42
  • Мнения: 2 124
На повечето млека има следните указания:
Първо се загрява цялата вода до определени градуси,  след това се сипва половината от водата добавя се АМ разклаща се, след които се сипва останалата част от водата, пак се рвзклаща и тогава се изчаква да се охлади до температура подходяща за пиене (това е на повечето млека примерно Лактана, ХИП и много, много други).

Въпросът е, че винаги се загрява до определени градуси иначе млякото не се разтваря както трябва (ако ползваш чешмяна вода ще превариш и ще изчакаш да се охлади до тези градуси за да сложиш млякото и после пак ще чакаш още за да стигне темп. подходяща за пиене, ако ползваш бутилирана ще загрееш до тези градуси и пак ще чакаш да се охлади до температура подходяща за пиене, не бебето не пие вода на 50 градуса.).

На едни млека до 70, на други до 50, на други до 40.
Примерно Лактана е до 40-50 градуса, но не повече, защото съдържа четири вида Бифидус бактерии, които при по-висока температура ще умрат, при по-ниска просто млякото не се разтваря.

Последна редакция: вт, 09 апр 2019, 11:47 от Mn.nikol

# 43
  • Мнения: 557
Ние сме на Хипп и млякото се разтваря повече от добре и без да загрявам до 50 и после да охлаждам. Освен това на кутията пише да се превари водата и след като се охлади да се разтвори млякото.
Аз спирам да участвам в тази дискусия, който както иска да вари, преварява и оглажда.
Stuck Out Tongue

# 44
  • Мнения: 2 124
Имам кутия на HIPP вкъщи нищо подобно не пише.

Пише да се превари водата и да се охлади, НО до 40-50 градуса (защото не се разтваря във вряла вода мляко...няма как да се цопне директно във врялата вода).
Ако се ползва бутилирана се загрява до 40-50 градуса водата.


Дори НЕ се сипва цялата вода наведнъж.

# 45
  • Мнения: 557


Това е моето.

# 46
  • Мнения: 2 124
Ами то и тук не пише, че се слага млякото директно в охладена вода.

Пише да се превари 1литър вода и да се остави да се охлади за не повече от 30 минути (защото няма как да се цопне млякото директно във врялата вода), след 30 Мин. то ще достигне температура 40-50 градуса и тогава се слага млякото.

Даже накрая пише готовото мляко да се охлади до темп. подходяща за пиене 37 гр. под студена течаща вода.

Също и навсякъде споменават стерилизирано шише, биберон и т.н.

Единственото разминаване от българското упътване е, че на БГ етикетите пише, че водата се слага на 2 пъти.

# 47
  • София
  • Мнения: 288
Аз мислех да разредя стерилизирането след навършване на 5-тия месец, но педиатърката препоръча да стерилизирам след всяка употреба ПОНЕ до 6-тия месец.
Мисля скоро да започна по веднъж на ден и до 7- мия месец да съм приключила напълно вече.
Откакто слага всичко в устата и ръцете й непрекъснато са в контакт с каквото и където се докопа, го давам по- спокойно. Още повече, че използваме и градски транспорт (няма да кажа от кога, че ще изпадна от категорията "майка на годината"). Паднала залагалка навън- обилно изплакване с вода, ако имам гореща за приготвяне на млякото, още по- добре. Играчките от гума/ пластмаса/ каучук по същия начин. Имам и антибактериален спрей за почистване на повърхности, но почти няма за какво да го ползвам.
По въпроса с приготвянето на АМ, необходимо е да се загрее до тази температура, за да може да се убият, ако има някакви микроорганизими, тъй като то НЕ Е СТЕРИЛНО. Това го казвам по спомен от една лекция. Аз не го спазвам. Загрявам до температура приятна за пиене и готово. Само, ако сме навън и нося гореща вода в термоса чакам да се охлади. Та толкова за стерилизирането.

ЕДИТ: Дрехи не съм гладила изобщо. Напълно безсмислено е.

Последна редакция: чт, 18 апр 2019, 13:36 от _Addicted_

# 48
  • Мнения: 2 124
Дрехите ги гладя, защото не ме кефи да си обличам бебето с намачкани дрехи поради същата причина гладя и моите собствени дрехи Grinning.

Млякото се загрява до определена температура за да може да се разтвори добре както и витамините и минералите, с които е обогатено, не заради избиването на бактериите.

Не веднъж са го писали това представители на HIPP, тук във форума.

# 49
  • София
  • Мнения: 288
Със сушилнята няма нужда от гладене- излизат меки и без гънки, жалко, че дори и да ме кефеше да си обличам бебето неугледно, няма как да стане.

# 50
  • Мнения: 2 124
От моята сушилня нещо не излизат изгладени.

# 51
  • Мнения: 557
Addicted анатема Simple Smile
 
Mn.nikol време ти е значи за нова сушилня Simple Smile

# 52
  • Мнения: 2 124
Че тя е нова да взема да я връщам сега, не вади изгладени дрехите, рекламация...

# 53
  • Мнения: 128
Искам да се включа по темата с млякото.Ползвам машина за мляко на Tommie Tippe.Температурата на водата е 37 градуса, колкото е на майчината кърма.Първоначално пуска вряла вода, после студена.Целта на високите градуси не е да се разтвори млякото добре, а да се убият евентуални бактерии в шишето.Млякото се разтваря напълно успешно и запазило свойствата си при 37 градуса температура.Относно стерилизацията, мисля да го правя преди всяко хранене до навършване на 6 месеца.

# 54
  • Мнения: 2 124
Не е вярно това, което говориш за млякото.
А въпросната машина и аз я имам, но така и не я ползвах.
Ако си се интересувала и чела има много спорове относно това колко е ефикасна, защото първоначалната гореща струя от 70 градуса, в която се слага млякото не е подходяща за всички марки млека..Бифидус бактериите в Лактана например ще измрът на първоначалния HOT SHOT от 70 градуса, който пуска машината (според упътването Лактана се разтваря на 40-50 гр).
Така, че се загрява до определена температура не за да се избиват бактериите а за да се разтвори качествено млякото без загуба на витамини, минерали и други добавки.

Отделно филтърът й отделя активен въглен и в Англия имаше бум на машини, които като се отворят тръбите са пълни с плесен и имаше заведени дела срещу Томи Типи.

Ако това, което говориш е вярно (че млякото се загрява до опр. температура за да се убият бактериите...) много ми е интересно какви изобщо бактерии се убиват на 40-50 градуса...точно никакви.



Свържи се с производител и питай защо се разтваря млякото на определени температура.....от HIPP тук във форумът са го писали.

Последна редакция: пт, 19 апр 2019, 16:22 от Mn.nikol

# 55
  • Мнения: 557
Дай да видим това инфо че под определени градуси не се разтварят витамините?

# 56
  • Мнения: 2 124
Всеки знае, че ако водата не е достатъчно топла млякото не се разтваря добре.

Инфо в нета да искаш, ако ти трябва търси си, но млякото определено не се разтваря на точно опр. температура за да се избиват бактерии, защото на 40-50 градуса никакви бактерии няма да се изтребят.

# 57
  • Мнения: 1 134
На нан млякото се разтваря на приблизително 40градуса според кутията. Преваряваме вода и като стане толкова, сипваме, случва се и да я охладим(ако не е изстинала и на водна баня, разбира се). Това го правим вече 10 месеца и всичко си е добре.

# 58
  • Мнения: 557
Това за неразтворените витамини са си твои интерпретации... Моето мляко се разтваря повече от добре и без да загрявам водата. Цялото нещо със загряването е точно с цел да се убият евентуални микроорганизми в случай че ползваш вода от чешмата.

https://www.mayoclinic.org/healthy-lifestyle/infant-and-toddler- … mula/art-20045791

# 59
  • Мнения: 2 124
Е на 40 или 50 градуса примерно както е и на Лактана и ХИП да речем какви микроорганизми ще избиеш?

Водата първо се преварява (ако не се ползва бутилирана)охлажда се до 40- 50 градуса и тогава се слага млякото.

Защо е това изискване 40-50 градуса, ясно е, че тази температура бактерии не избива, но ако е по-студена млякото не се разтваря, ако е много гореща се губят хранителни вещества.

# 60
  • Мнения: 1 134
Според мен също високите градуси унищожават полезното от тези млека. Аз от чешмата не Ползвам вода, че ме е страх.

# 61
  • Мнения: 557
А ако не е 40 градуса според теб млякото как изглежда, на буци неразтворено ли? Защото не е така.
Опитай да разтвориш със вода на стайна температура и ще видиш чудо невиждано - млякото се разтваря FlushedScream

# 62
  • Мнения: 2 124
Е питай производителите, те явно пишат разни градуси просто ей така да ни губят времето, щом можело на стайна температура да се прави.

От чешмата и аз не ползвам вода, ползвам водата на ХИП и я загрявам до около 50 градуса макс.

# 63
  • Мнения: 128
Извинявай много, но май не ползваме еднакви машини за мляко.Водата се пуска готова на 37 градуса.Машината пуска малко гореща и после студена и става за всички видове млека.
Да подлагаш на съмнение голям производител в световен мащаб си е направо смехотворно.Млякото отлично се разтвря и няма как да губи хранителните си качества.Ако ще си говорим за детайли всички съдове в които се изварява вода имат известна токсичност.Да не говорим, че почти никои не слага ама с точност милитри и т.н, повечето жени даже гребат с лъжичките и не подравняват с нож.Видиш ли на всички децата са живи и здрави.

# 64
  • Мнения: 2 124
Извинявай ама ти май не си си прочела упътването на Томи Типи машината.

Идеята й е да се сипе млякото веднага след ХОТ ШОТА, който е 70 градуса (за да се избиели бактериите) и след това да се допълни със студена вода и да стане 37 градуса готово за пиене.
 Е да, ама Лактана Био ако сипеш според упътването директно след ХОТ ШОТА 70 градуса ще измрът Бифидус бактериите, с които е обогатено млякото.

Друг е въпросът, че може би не я позлваш правилно и слагаш млякото след втората струя, когато водата е вече 37 градуса....

Това, го има във всички клипове в YouTube както и в упътването на Tomme Tippee Perfect Prep machine.

https://www.google.com/amp/s/www.bbc.co.uk/news/amp/uk-39278690

Вземи прочети малко и разбери, че не го подлагам аз на съмнение а си беше огромен скандал в UK.

Последна редакция: сб, 20 апр 2019, 00:42 от Mn.nikol

# 65
  • София
  • Мнения: 288
Извинете, но темата не е ли "Докога се стерилизират шишетата"? Grin

# 66
  • Мнения: 557
Освен да преместим спора в тема "с каква вода се разтваря млякото" Smiley

# 67
  • Мнения: 2 124
А, то няма нужда от такава тема!
Всеки знае, че е в каквато са написали производителите Grinning

# 68
  • София
  • Мнения: 288
Ами сега?



Последна редакция: вт, 23 апр 2019, 11:57 от AnMary

# 69
  • Мнения: 2 124
Какво ами сега ?
Е нали същото съм писала, че се спазват указанията на производителя задължително, защото рискуваме да не се разтворят нещата, с които е обогатено млякото ......както трябва ...или в случая да измрът...

 Кой е писал, че се разтваря на 70 градуса млякото?


Повечето млека се разтварят в диапазона 40- 50 градуса пише го на кутиите....Фризопеп е на 70 градуса.

Даже съм дала пример по-горе с Лактана че ако се разтвори на 70 градуса (което е по-висока температура от обозначените 40-50 на кутията) Бифидус бактериите ще измрът. ...същото ти го е казал и човека....само, че за ХИП млякото.


Я го питай по-добре, защо не се разтваря на стайна температура...

Последна редакция: вт, 23 апр 2019, 20:37 от Mn.nikol

Общи условия

Активация на акаунт