Докога се стерилизират шишетата?

  • 1 694
  • 69
  •   1
Отговори
# 15
  • Сливен
  • Мнения: 14
Замърсяването и наличието на микроорганизми по шишетата могат да доведат до сериозни проблеми, особено при новородени бебенца, вирусни и бактериални инфекции, стомашно-чревни проблеми, повръщане и т.н., затова стерилизирането им след всяко хранене е задължително поне до 6 месеца. Но това е въпрос на личен избор.

# 16
  • Мнения: 10 598
В тази връзка - кога спират да изучават света като го лапат?
Моя е на 4 и все още лапа каквото му попадне в ръката. Да кажеш, че зъби чеши - не, има си ги всички вече. Или от лиготия или от скука или някакъв навик. Надявам се до училище да отмине.

# 17
  • Мнения: X
Замърсяването и наличието на микроорганизми по шишетата могат да доведат до сериозни проблеми, особено при новородени бебенца, вирусни и бактериални инфекции, стомашно-чревни проблеми, повръщане и т.н., затова стерилизирането им след всяко хранене е задължително поне до 6 месеца. Но това е въпрос на личен избор.

Глупости на търкалета..... 🤣

# 18
  • Мнения: 2 124
Чак глупости на търкалета не е....
Даже на кутиите на АМ, дори и на 2-ките за след 6-ия месец пише да се стерилизират шишетата непосредствено преди употреба.

# 19
  • Мнения: 553
Замърсяването и наличието на микроорганизми по шишетата могат да доведат до сериозни проблеми, особено при новородени бебенца, вирусни и бактериални инфекции, стомашно-чревни проблеми, повръщане и т.н., затова стерилизирането им след всяко хранене е задължително поне до 6 месеца. Но това е въпрос на личен избор.

Нали е ясно, че въпреки че не стерилизам  шишетата ги мия все пак. За какво замърсяване говорите, какви са тея вируси чак пък толкова. Водата която я сипвате в тея шишета стерилна ли е, или пък адаптираното мляко?

# 20
  • Мнения: 2 124
В шишетата особено пластмасовите след продължителна употреба се образуват резки, цепнатини или както там се казва и са предпоставка за образуване на микроорганизми от млякото.
И това производителите примерно на Томи Типи шишетата го пишат на  кутиите си като предупреждение.

Не говорим за стерилна среда или мляко.

Говорим за това, че от млякото се развиват микроорганизми.

Като цяло имах предвид, че производителите на АМ препоръчват стерилизация дори и след 6-ия месец пък вече всеки си преценява.
 

# 21
  • Варна
  • Мнения: 25 241
Специално за шишетата и пособията за мляко (помпи и т.н.) и аз съм чела, че е добре да се стерилизират точно защото в млечна среда се развиват сума бактерии. Иначе за играчки, гризалки, вода и т.н. няма никакъв смисъл от стерилизиране, защото в момента, в който се извадят от стерилизатора те вече не са стерилни.

# 22
  • Мнения: 2 124
Играчки никога не съм стерилизирала тя ги тръшка навсякъде.

# 23
  • Мнения: 6 622
Леле , наплашихте ме 😳 лизане на под, канала в банята. Аз съм откачена на тема хигиена и добре, че голямата ме пощади и нищо мръсно не си буташе в устата. Надявам се и малката да е така. Шишета ги стерлизирах докато ги ползваше.

# 24
  • Мнения: 553
Като цяло производителите на АМ препоръчват и преди всяка направа на мляко да се кипва вода до 70 градуса след което да се изчака да се охлади, не ми казвайте че и това го правите.
Иначе аз шишетата ги сменям на всеки 3-4 месеца, едва ли чак пък толкова са захабени че да имат резки пълни с микроби. Но да всеки сам си решава.

# 25
  • Мнения: 2 124
Приготвям АМ точно според указанията на кутията и това не е никак маловажно.
В случая водата се загрява до 50 градуса, наливам половината количество от водата слагам млякото раздрусвам и тогава наливам останалото количество вода раздрусвам пак  и изчаквам да се охлади до температура подходяща за пиене.

Не случайно си има указания за приготвяне.
 

# 26
  • Мнения: 553
Посипвам си главата с пепел

Scream

# 27
  • Мнения: 1 134
Дребното е на 10 месеца и от първия ден досега стерилизирам всичко след всяко ползване. Тя пие два пъти дневно само мляко, но шишето (стъклено) си го слагам при купичката и другите принадлежности поне три пъти дневно. Това с водата е също стъкло, та и там е подобна процедура. Доста съм гнуслива и не ми се спира още стерилизацията. Има и доста биби за сукане, които се въртят през деня и се стерилизират. Играчките пръскам с препарат за такива и бърша с бебешки кърпи, понякога ползвам и спирт. Млякото е много важно да се прави според указанията и го спазвам месеци наред вече това ✌

# 28
  • Мнения: 2 124
Аз честно казано се позачудих как така има майки, които намират за странно приготвянето на АМ според указанията на кутията.

# 29
  • Мнения: 6 622
Има всякакви майки. Бях втрещена от една майка, която вдигна бибата на бебето от земята облиза я и му
я даде.

Общи условия

Активация на акаунт