На море в Гърция 2019 - II

  • 51 387
  • 751
  •   1
Отговори
# 420
  • софия
  • Мнения: 25 941
Някой ходил ли е на остров Св. Евстратий (Ai Stratis) до Лимнос? Интересува ме има ли нужда от кола за еднодневен трип, забележителности, достъпни с кола?
Четох информация в нета, зная големината на островчето, гледах мапса, видях, че основно "пътищата" са естествени Laughing, които мразя и ги пропускам без замисляне.
Колебая се дали да избера организирана лодка или да си вземем ферито. Единственото нещо, което ме спира да избера втория вариант е, че отиването е супер рано, а връщането - супер късно и не знам дали няма да умрем от скука в чакане на връщане.

# 421
  • София
  • Мнения: 2 856
Може ли малко повече подробности за круизите от Парга до Паксос и Антипаксос. От къде тръгват корабчетата? Трябва ли да се направят резервации предварително или направо на място? С бански ли да бъде човек? Има ли време за разглеждане, за обяд? Нещо такова, което би било полезно.

# 422
  • Мнения: 11 264
Velodrome,
фериботът до Итака е от Астакос на сушата, или от Кефалония. Виж разписанието в Ionion Pelagos, но мисля, че не ставаше без нощувка. 1-2 на ден са през сезона. Мисля, че никой от темата не е посещавал Итака извън краткия престой с круизите (аз също не съм).

Клер,
тръгват от пристанището в центъра на Парга, към 10 сутринта, пътуват няколко корабчета, аз не съм правила резервация, но е обсъждано многократно в темата. Можеш да потърсиш назад с търсачката или да се включи друг със спомени Simple Smile
Спира се на няколко места - има почивка за обяд в Гайос (столицата на Пакси), на няколко места за плуване/гмуркане (на Антипакси само в открито море, скачаш или се спускаш по стълбичката), банският е задължителен, плавници и шнорхел ако ползвате - също. Едно от корабчетата май имаше спирка и в Лака.
Към 5 следобед е прибирането.

# 423
  • Мнения: 82
Може ли малко повече подробности за круизите от Парга до Паксос и Антипаксос. От къде тръгват корабчетата? Трябва ли да се направят резервации предварително или направо на място? С бански ли да бъде човек? Има ли време за разглеждане, за обяд? Нещо такова, което би било полезно.


Тръгват от пристана на Парга 2 или 3 са корабчетата, не е нужно резервация, сутринта преди тръгване се отива и сте готови. Миналото лято беше 25 Евро спира на Антипакси за плуване на синята лагуна (ВОУЛТУМИ) от там на пещатата пак плуване и накрая спира в Пакси за около 2 часа мисля. Ако ще плувате си вземете бански.

# 424
  • Варна
  • Мнения: 1 634
Параход, страхотни снимки, като енциклопедия си!
Ние купихме билети от предната вечер от туристическа агенция за корабчето, бях писала и преди, пак ще напиша да отидете по-раничко от обявения час на тръгване, за да си намерите места за сядане. В сезон бяхме, в края на август и бяхме прави, понеже отидохме 10 минутки преди тръгване. Страхотна е разходката.
Моля за съвети за темата с деца на море. Simple Smile Ще пиша и в темата за Тасос, но да питам и тук. За дете с памперс на море как сте практикували като бански, марка памперси, пояси. И за храната иссах да питам, понеже не яде все още сол и захар, откъде и какво мога да му купувам за храна, ще нося и пюрета, но освен плодове и хляб, какво подходящо мога да намеря(в заведения да поръчваме нещо, кисело мляко и подобни в магазини)? Simple Smile

# 425
  • Мнения: 11 264
Бански имаше, но не го ползвахме много до 3-4 г., само за снимка Simple Smile Памперс бански не съм купувала никога и не съм наясно. Гафове на плажа не сме имали. Пояс ползваше активно, има едни дето се сяда като в столче вътре и висят само краката във водата - според мен са най-добри за неходещо/току-що проходило бебе. Също и надуваем басейн, реално времето на плажа го прекарваше в него, да налива и излива с кофички водата.
За храна - зависи колко е голямо детето, аз давах да опитва по малко от ресторантската храна още на 8-10 месеца. Захар извън десертите няма, солта в малки количества си е необходимост.  
Иначе носех пюрета и каши до 1 г. На място съм купувала йогурт, тестени от типа кус-кус, макарони, трахана, сухари за попара (както и сирене) - общо взето материалите за закуска. Памперсите също купувах на място, за да не мъкна големи количества, продават се навсякъде. Избор от пюрета в Гърция няма, носете си. Бурканчета с домашна стерилизирана храна също е ОК, ако се занимаваш с такива работи, мен обаче ме мързеше.

# 426
  • Варна
  • Мнения: 1 634
Благодаря много за отговора, на година и половина ще е, пропуснах да напиша.

# 427
  • Мнения: 11 264
На година и половина моето си ядеше в таверната, без много мазни/пържени храни и внимателно с рибените кости. Само закуска/следобедна закуска приготвях в студиото. Но за всеки родител и дете си е индивидуално. Приятно прекарване ви пожелавам Simple Smile

# 428
  • Мнения: 18 707
Памперс-банските пазят само “твърдите частици”. На плажа си седеше с обикновен памперс, във водата не искаше да влиза. В нейното басейнче я пускаме без памперс. Храна на първото море приготвях на място, на второто пренесох замразени бурканчета в хладилна чанта и всеки ден вадех по едно за обяда. Тогава не вечеряше още. Закуските - на място. Тази година ще е на 1.8м. Отново ще нося за обяд замразени бурканчета, другото ще приготвям на място и каквото си хареса от нашата храна.

# 429
  • София
  • Мнения: 1 738
Както вече споменах, ние бяхме на круиза на Seven Islands на 04.09.2017г. И аз исках най-много да видя Егремни, защото предното лято не успях по суша заради земетресението, но след като завихме към западния бряг се оказа, че морето е "твърдо" (както се изразяват моряците) и спряхме на около 30-40 метра от сушата на Порто Кацики за 30 минути плуване в дълбокото, само за възрастни.  Имайте предвид, че от източната страна морето беше гладко като тепсия и времето беше хубаво и нищо не предвещаваше вълнението от западната страна. После отидохме до Фискардо, но престоят там е само около час и ако смятате да обядвате, времето е критично. Въпреки че Фискардо е прекрасно място, няма да усетите нищо от духа на Кефалония с това посещение. Следващата спирка беше Фрикес на Итака, но там нямаше нищо интересно за разглеждане и успяхме само да поплуваме в уникална на цвят тъмно синя вода със силен мирис на прясна риба. Престоят беше около 45 мин или час. Последната спирка беше на един малък каменист плаж на Лефкада близо до Скорпио (някои от другите фирми бяха спрели там) с достъп само откъм морето и кристално чиста вода. На 06.09 бяхме отишли с колата на Порто Кацики и видяхме как Македония Палас (единствено - другите капитани не посмяха) отиде до Егремни. Това, което разбрах е, че маршрутите не са еднакви всички дни, както и спирките. Зависят както от времето, така и явно от уговорките между капитаните на останалите фирми - Нидри Стар и Ептанисос.

Последна редакция: пт, 17 май 2019, 19:58 от миленка_д

# 430
  • Мнения: 11 264
Миленка_д,
записки ли си водиш? Wink Респект за подробностите! Имаш ли някакви снимки от Фрикес, интересно ми е да ги видя? То е най-малкото от 3-те крайбрежни селища в Итака (другите са столицата Вати и Киони).

# 431
  • Мнения: 82
Намирам фери от Нидри до Фрикес на кораб Меганиси 2.Така ли е наистина?

# 432
  • Мнения: 11 264
Е, супер! Видях го и аз сега (за сефте), явно си е редовен курс, но само за високия сезон. Теб те устройва, и часовете са удобни.

Благодаря за информацията, и на други може да е полезна!

# 433
  • Мнения: 82
Намирам фери от Нидри до
Фрикес на кораб Меганиси 2.Така ли е наистина?

# 434
  • Мнения: 11 264
http://ferryboatmeganisi.gr/en/homepage/

Този гледах. Василики-Сами-Писетос май беше само 1x седмично (пътувала съм с него, преди да затворят пристанище Василики за ремонт)

Първото е т.нар. общойонийски маршрут, открит за сефте през 2018 г., който за пръв път свърза всичките Йонийски острови в една линия. И досега не познавам човек, пътувал наистина по него (а членувам в група 30 хил. почитатели на пътуванията в Гърция, неколкократно е ставало дума), нито пък се е появявал някога в резервационните системи по нета или със собствен сайт. Което не значи, че го няма, ама апокрифен малко си пада.

Последна редакция: пт, 17 май 2019, 14:39 от Параход

Общи условия

Активация на акаунт