Вярно ли е това?

  • 3 302
  • 36
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 621
 Thinking Thinking Thinking
И на мен ми прилича на извадка от СК, но ми звучи малко безумно Thinking

# 16
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Доста остаряло звучи и силно пожелателно, но само така. Интересно кой съд ще те осъди ако въпросните членове от СК не се спазват!

# 17
  • Мнения: 1 761
Ако по някаква причина възрастен човек се нуждае от грижи и издръжка, а не разполага с достатъчно средства те да му бъдат осигурени ( имам предвид медицински грижи,лекарства,помощен персонал), то държавата може да задължи някой от неговоте наследници да поеме грижата за него или възрастното лице да предяви иск за издръжка.

Аз знам за един такъв случай-родители съдиха сина си,че не им дава пари, а те с техните пенсии не можеха да си платят лекарствата и сметките.Хората нямаха собствено жилище и живееха в общинско под наем.Загубиха делото.

Според мен човек трябва да помисли за старините си,докато още е млад,за да не изпада в такова състояние.Дали ще инвестираш в купуването на дом, пенсионна застраховка или образованието на децата ти си е твоя работа, но трябва да си готов да си носиш последствията след това, не да чакаш благодарност ( няма да я получиш).

# 18
  • Варна
  • Мнения: 567
Ако единия родител системно малтретира другия, а също и децата си? Или ако се стигне до убийство?
За съжаление има и такива случаи.
Децата пак ли са длъжни?

# 19
  • Мнения: 1 860
 Малко няма логика. Ако не искаш да помагаш на родителите си на стари години, не мисля че има кой да те осъди на това. А от друга страна държавата вместо да се опитва да накара тоя и оня с такива закони да се чувстват длъжни, да вземе малко да си оправи социалната политика.

# 20
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
Цитат
Чл. 69. (1) Децата са длъжни да уважават своите родители и да им помагат. Същото задължение имат децата към втория си баща и втората си майка.

Ей, това е пълен абсурд, особено ако не могат да се гледат.

# 21
  • Мнения: 1 860
 Ами така е по-лесно е да измислят и приемат закон да касае някой друг, отколкото да измислят как да се подобри стандарта на живот и да не се налага все на някой от родата да разчиташ.

# 22
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
Егати? Интересно  Flutter

# 23
  • Мнения: 5 475
Ами така е по-лесно е да измислят и приемат закон да касае някой друг, отколкото да измислят как да се подобри стандарта на живот и да не се налага все на някой от родата да разчиташ.

 Peace и аз все това се чудя..

# 24
  • Мнения: 650
Това маи съществува наистина?!? Леле как гадно звучи-нещо което отвътре би трябвало да ти идва да го сложат като закон newsm78 И тук пък има и случаи на съдене за помощ от децата... и съм чувала за случаи родители да се откажат от децата си ж държавен вестник. Ха-абе много гадно звучи един вид-длъжен си...

# 25
  • Мнения: 1 202
#Crazy за първи път виждам това нещо  Joy
И аз не съм го чела до сега! Embarassed

# 26
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Вероятно е вярно, но това за мен е голяма простотия...

Нашите управници измисля закони с които само и единствено да си връзват гащите.

# 27
  • Варна
  • Мнения: 1 790
Добре, а ако помощта за родителите ощетява грижите за детето? Тогава какво? Между другото от известно време се канех да пусна тема-Длъжни ли са децата да гледат родителите си на стари години? Вие какво мислите?

# 28
  • Мнения: 515
Не знам дали и верно, обаче аз не вярвам да имат някакъв смисъл тези дивотии. Нито пък вярвам, че някой ще тръгне да се захваща за думата по тези точки в кодекса. Празнословия са това за мен...

# 29
  • Мнения: 9 990
Добре, а ако помощта за родителите ощетява грижите за детето? Тогава какво? Между другото от известно време се канех да пусна тема-Длъжни ли са децата да гледат родителите си на стари години? Вие какво мислите?

Настъпваш ме по мазола с това.... Confused
Ми много зависи според мен.
В моята ситуация-имат много, премного даже, но пак искат от нас-младите.И то във времена, в които ние едвам се справяхме и живеехме на наем.Сега спряха да искат, но пък и прекратихме взаимоотношенията си. ConfusedХем ми е терсене, хем няма как да поставя моето семейство и в частност детето ми на заден план-просто няма как да се случи.Тук робуват и малко странни за мен правила-старите дават апартаменти, поставят ултиматуми-някакви роднински взаимоотношения, за мен много погрешни.После четем по вестниците-брат закла брата заради парче нива...ей такива...та незнам, за мен нещата стоят на съвсем друго ниво.По принцип трябва да уважаваш родителите си и естествено-да помагаш, ако не са в състояние да се гледат сами, но ако това взима от хляба на детето ти? newsm78

Общи условия

Активация на акаунт