Прием на ученици в първи клас в общинските училища - София - 8

  • 41 083
  • 804
  •   1
Отговори
# 525
  • Мнения: 6 993
За 151-во училище ли става въпрос?
Да Simple Smile

# 526
  • Мнения: X
Понеже квартала много се насели през последните години, вече и там е въведено въпросното райониране. Ако сте в прилежащия район на училището вероятно ще ви приемат. Аз подавах документи в това училище миналата година (не бяхме обаче в прилежащия район), на първо класиране не приеха детето ми, за второ не подадох, защото изгубих интерес.

Въпросът със записването стои точно по този начин - записва се детето там, където е прието и се подават документи за второ класиране в други желани училища. След второ класиране, ако сте приети в желаното училище, документите се изтеглят и детето се записва пак.

# 527
  • Мнения: 13 082
Лейди, а в квартала ли го записа все пак?

# 528
  • Мнения: X
Не, записах го в центъра, защото там има хубави училища и много места (няма деца). Аз работя до училището и ми е много удобно.

# 529
  • Мнения: 128
Не, записах го в центъра, защото там има хубави училища и много места (няма деца). Аз работя до училището и ми е много удобно.
Бихте ли споделили, кое училище в център избрахте и доволни ли сте. ?
Моля, ако може някой да сподели информация относно училищата в център като 6ОУ, 7СОУ, 20ОУ или друго да сподели, че се завърнах от чужбина и не знам към кое училище да се ориентирам. Прочетох разни теми в този форум от преди години, но за училища като горепосочените, например няма споделени мнения. (изключение 20ОУ)
Сърдечно благодаря.

# 530
  • Варна-София
  • Мнения: 77
Здравейте момичета,
ако посоча само 1 желание за училище и детето не е прието, какво се случва?
Междудругото и аз си мислех за 151-во. Не сме от прилежащия район.

# 531
  • София
  • Мнения: 8 932
Здравейте момичета,
ако посоча само 1 желание за училище и детето не е прието, какво се случва?
Междудругото и аз си мислех за 151-во. Не сме от прилежащия район.
Има и второ и трето класиране. Най-добре кандидатствате и в училището по район, и в поне още две близки, за да не стане накрая от Общината да ви разпределят, където е останало място.

# 532
  • Варна-София
  • Мнения: 77
Здравейте момичета,
ако посоча само 1 желание за училище и детето не е прието, какво се случва?
Междудругото и аз си мислех за 151-во. Не сме от прилежащия район.
Има и второ и трето класиране. Най-добре кандидатствате и в училището по район, и в поне още две близки, за да не стане накрая от Общината да ви разпределят, където е останало място.

За съжаление в нашия район училищата са трагични. Става дума за Красна поляна.

# 533
  • Мнения: X
Тук няма желания, кандидатстваш в колкото искаш училища. Може са кандидатствате само в едно, ако не ви приемат обаче, увисвате.

В 151 наплива от 2 години е наистина сериозен (думи на директорката). Все пак не пречи да кандидатствате, може да ви излезе късмета. Принципно училището има бусчета (външна фирма) и развозва учениците, но не знам дали из цяла София (предполагам, че не). Но пък Красна поляна е в близост и може да има транспортн до там.

# 534
  • Мнения: 13 082
Добре де, а то всъщност толкова ли е добро? Защото по мое време бяха не далече от ситуацията “изпущена работа” 🙄 Аз съм се ориентирала към друго де, но все пак.

# 535
  • София
  • Мнения: 983
Не, записах го в центъра, защото там има хубави училища и много места (няма деца). Аз работя до училището и ми е много удобно.
Не съм съгласна! Деца няма, защото не живеят млади хора с деца, но “някак” , дали близо до работа, дали се пише по форуми, местата се запълват адско бързо без да живеят децата там.

# 536
  • Мнения: X
Не се запълват бройките, в 6-то основно миналата година и по-миналата имаше непопълнени бройки.

А това, че съм казала "няма деца", означаваше точно, че няма деца, които да живеят в района и затова деца, които не живеят там влизат без проблем в училището. Има много места за неживеещите в района, нещо което е лукс в много квартали.

Ария, не знам какво е училището, съседчетата учат там - майката на едното е доволна, на другото криво-ляво. Аз не съм чувала, че училището е страхотно, просто в Овча купел - стара част няма къде другаде да учат децата, защото 66-то СУ е училище, в което се "интегрират" роми и там никой не кандидатства, следователно и не влиза (училището образува само 1 паралелка първи клас тази година и беше с най-много свободни места след 3 класиране) . Държа да отбележа, че в квартала не живеят цигани, а напоследък се напълни с нови кооперации и млади хора, и децата им просто няма къде да учат. Та, цялата ОК стара част се мъчи да влезе в 151-во, защото просто няма къде другаде. Пък квартала се разраства и 151-во вече не може да побере желаещите. Преди 5 години по съвсем друг начин е изглеждала картинката, ама тогава нямаше токова застрояване и преселение.

# 537
  • Мнения: 6 993
Ясно, не предполагах, че сме се пренаселили толкова, всички ми го препоръчваха това 151.

# 538
  • Ако ви трябвам, да знаете, че съм на същото място, където бях и когато не ви трябвах.....
  • Мнения: 12 673
Някой може ли да ми каже максималния брой точки колко е?
В голяма дилема съм....Детето ми кара предучилищна в 112то.Искам там да го запиша в първи клас.Но това не ние е училището по местоживеене.Близо ми е до работата.Ако не го приемат без да съм подала документи в друго какво следва?

Последна редакция: вт, 14 апр 2020, 10:21 от Захарчето

# 539
  • Мнения: 2 808
Някой може ли да ми каже максималния брой точки колко е?
В голяма дилема съм....Детето ми кара предучилищна в 112т.Искам там да го запиша в първи клас.Но това не ние е училището по местоживеене.Близо ми е до работата.Ако не го приемат без да съм подала документи в друго какво следва?

Подай документи в 2 или 3 училища. Запиши го където го приемат, а после продължавай да участваш в класиранията в училището, което е до работата ти. Дано имате късмет.
Най-много точки се дават в прилежащ район (по местоживеене). Това да не те притеснява, че вие ги нямате. Всичко зависи от училището, от бройката за съответния випуск, от другите първолачета с колко точки са и т.н. Никакви изчисления не са възможни. Успокой се и участвай.

Ако кандидатствате само в 1 училище и не го приемат и на 3 класиране след приключването на кампанията излиза списък по райони в кои училища какви места има. Тогава е на принципа който изпревари.

Последна редакция: пн, 13 апр 2020, 21:48 от П@нди

Общи условия

Активация на акаунт