Парфюмни размисли и страсти - 225

  • 63 856
  • 721
  •   1
Отговори
# 165
  • София
  • Мнения: 6 472
Аз пак от много тестване, не разбрах какво пробвах. В Дъглас кои варианти на Нощния Трезор има? Понеже бях сигурна, че тествах и харесах а ла Фоли, но съвсем ясно усещам кафе, а такова в него няма. Има в Едишън Лимите.

# 166
  • Стара Загора
  • Мнения: 5 563
[ Благодаря за инфото,Мери,но ми се струва,че в нета 100-цата от новия Бушерон ще е около 100лева,ще видим.
[/quote]

Аз също го следя , да се появи в някой сайт , но до сега не съм видяла.

# 167
  • Sofia
  • Мнения: 2 249
Всички май го следим онлайн да го заредят тоя нов Бушерон.😄 Докато съществуват онлайн парфюмериите и цените са им по-ниски от физич. магазини, никога няма да пазарувам от втория. Ще си чакам ако трябва и 2 месеца, няма да съм от първите притежаващи го, ама няма и да съм от будалите.😄 (моля никой да не се чувства обиден от последното, не го казвам с лоши чувства.) Simple Smile)

# 168
  • Мнения: 2 478
Argent, "колега", хаха, давам ти три предложения, които са отлични за пролетта, даже и за лятото, ако не си пробвал:

1/ Dior Homme Sport 2017 - адски цитрусен и с много пипер и лимон. На мен лично остър ми идваше, на теб може да ти хареса.

2/ Bond 9 Bleecker Street - скъп е и трудно се намира, но в Нотино го има, ако си ентусиаст. Мисля, че няма къде да се тества преди покупка. Изключително приятен и ефирен за през деня е. Зелен-акватично-озонен. Има синя боровинка/касис, напомня ми малко в началните моменти на Аrmani Aqua Di Gio Profumo, но без тамяна, който мразя, като нотка. После в развитието си няма нищо общо, даже леко карамелизирно ухае и на чисто пране, абе готин е Simple Smile.

3/ Предлагам ти да тесваш, ако не си един а "heavy hitter", който въпреки плътността си и комплексността си, смятам се носи спокойно и в топло време. На умерено топло е идеален, предстои да го тествам след 10 дни на 20 градуса. Говоря за Mancera Cedrat Boise. Мъжки, "rugged", потентен, кремав, като отлежи - сандалово дърво, кожа, кедър и малко ванилия. Основно най-силните нотки са на кедъра и плодовите отенъци. За мен лично задължителен всеки да пробва, ако ли не и да притежава.  

Относно Дъглас и 20-те % - ако желан артикул е на близка цена, да кажем 5-10 лв. по-скъпо, няма да чакам доставка и да поръчвам от сайтове. Ще отида и ще купя на място. Знаем, че нещата не са така с всички марки.

Аз смятам да процедирам и по друг начин. Понеже в центъра са ми удобни и Долче, и Клео, основно от тях пазаря, като от Долче мисля да поръчвам по тела и да си доставят в офиса на Иван Вазов, като потвърждавам цената и записвам разговора, за да не ми се правят на интересни, че цените са различни next time, и в мое удобно време the next day, да мина да си взема поръчката Wink Sunglasses.

Последна редакция: пн, 15 апр 2019, 18:26 от FragranceFanatic

# 169
  • София
  • Мнения: 254
thEia, сигурно никой не е поръчвал. Само едно нещо мога да ти кажа - щом го позанаш много добре, купи си го, не бързай да отваряш кутията от целофана, огледай хубаво да е перфектен, стикери, долу бач кода. Ако всичко е ок, отваряш и гледаш бутилката, кодът трябва да съвпада. Ако всичко е наред, пръскаш, и ако е същото, като "каквото го знаеш", имаш оригинален парфюм.
Ако нещо те усъмни в зародиш, връщаш. Да, галимация си е, ама щом те устройва цената, рискът сякаш се преглъща Wink.
Благодаря за подсказките Simple Smile Наистина цената е много добра и точно това ме притеснява - как може парфюм, който в сайта на производителя е 220 евро да се продава в този сайт за 220 лв. Но не само при него е така. Доста други скъпи парфюми виждам на ниски цени. Ще преценя струва ли си риска.

# 170
  • Мнения: 2 478
thEia, простичко е. Много марки, всъщност повечето, позволяват дискаунти на големите ритейл онлайн магазини. Нали разбираш, купуват големи количества и после от маржа на продадената бройка Х, печелят достатъчно всички. Да не ги мислим.
Не са ментета, спокич Wink.
По-е скъпо от сайта на производител, за да се чувстваш "вип", спешъл с една дума, че купуваш без посредник. Отделно е такава цената, защото може да си поръчаш да ти напишат името, пращат картички, специални гифтчета, мостри и т.н., с една дума има глезене и after market costumer service.

При Шанел, например, няма дискаунти, и много стриктно се следят стоките. Това не пречи тук в Бг да получаваме и намираме продуктите им на по-нисички цени от full retail price Wink.

# 171
  • Мнения: 430
Искам да попитам-  Boucheron Quatre en Rouge само по 50 и 100мл ли е, или има и 30мл? Не намерих инфо в нета, затова питам тук..

# 172
  • Бургас
  • Мнения: 9 405
Добро утро,Васивена сега звънях в Дъглас,момичето ми каза,че Boucheron Quatre en Rouge е само 50мл. и 100мл.

# 173
  • Мнения: 430
Добро утро,Васивена сега звънях в Дъглас,момичето ми каза,че Boucheron Quatre en Rouge е само 50мл. и 100мл
Благодаря много.

# 174
  • Мнения: 1 576
Куатре ми стои великолепно във всеки сезон,пробвай го сега много красив парфюм за мен е и той и Rouge.
Благодаря за отговора и днес съм с него. Не съжалявам, че го взех ( тогава малко импулсивно), ще си го ползвам. Rouge е също в списъка с желанията.

# 175
  • Sofia
  • Мнения: 2 249
Излезе ми, че в долче пърфект тобако на Дюпон го има, цъкам сайта, изчерпан...кога успяха..😄

# 176
  • Viena
  • Мнения: 3 604
Нямам златен, трябва бързо да наваксам!

# 177
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
Бърз преглед в профила ми във Фрагрантика ми напомни, че имам и Метресата, и това злато:

https://www.fragrantica.com/perfume/Ines-de-la-Fressange/Ines-de … ge-2004-4415.html


... Най-накрая тествах ексклузивната линия на Шанел. Много хубави парфюми са, най-много ми допадна Гардения и с изненада разбрах че е създадена 1921 и реформулирана през 80те като реформулировката е много близка до оригинала. Изненадах се много, като го пробвах бях убедена направо че е правен след 2000 г. защото го усещам много модерен, лек и обран. Всички от колекцията всъщност имат обрано и класическо излъчване, фини, нежни, неостаряваща класика.

Имах Гардения края на деветдесетте, откак е преиздадена в ексклузивите, отново е реформулирана, още по-прозрачна е. Предното издание имаше повече мазнота някак, и по-трайна беше.

# 178
  • Мнения: 548
Добър вечер парфюмни! Влизам само да потвърдя мнението на Ковачева за Скандал а париж. Почти същият като нощния. Добре, че ми беше останал малко, та да не ме е яд за покупката на сляпо. Да речем има минимална разлика в драйдауна. Хубав парфюм, аз съм върл фен, но наистина беше излишно да правят нещо почти идентично.
Поне са ми пратили три виалчета на някои нови парфюми, ще има да разучавам.

Последна редакция: ср, 17 апр 2019, 21:47 от silvia.si

# 179
  • Мнения: 470
А каква е разликата между нощния и дневния скандал? Аз ги пръсках, мирисах на коса, на кожа на дрехи - някаква много неуловима за носа ми е разликата. Ще си купя аз поне едни вирнати краченца, но кой от двата? Парижкият се изпари прекалено бързо от мен и отпадна като вариант.

Общи условия

Активация на акаунт