Кога бебето се отбива от нощно хранене?

  • 4 301
  • 48
  •   1
Отговори
# 15
  • Бургас
  • Мнения: 4 669
Ще се отбие когато си реши. Жасмина спря да се събужда още като направи 1 месец. Но ако не беше спряла нямаше да я насилвам. Против съм наливането с вода или залъгването с биберон. Не виждам защо да се мъчи детенцето.

# 16
  • Варна
  • Мнения: 2 317
И моят син сам се отказа. Първо започна да се буди по веднъж на нощ. Аз си мислех, че е гладен и го кърмех. Една вечер реших само да го взема върху мен по коремче и той заспа. Оказа се, че е плачел от колики, а не от глад.  От началото на 3-тия месец спи непробудно цяла нощ. Hug

# 17
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 650
За мен верния отговор е... Когато само реши...
Нашата бебка спря с нощните хранения едва когато се отби...
Тоест на година и 6 месеца... Всъщност, последните кърмения бяха само нощни...
Така че, единен показател няма... Всяко бебе по различно време...

# 18
  • Мнения: 2 220
Ще се отбие когато си реши. Жасмина спря да се събужда още като направи 1 месец. Но ако не беше спряла нямаше да я насилвам. Против съм наливането с вода или залъгването с биберон. Не виждам защо да се мъчи детенцето.

Хе-хе, същата ситуация.  Peace

# 19
  • София
  • Мнения: 4 381
При нас е имало спокойни нощи без кърмене и нощи с будения през 1,5 часа. Обикновено се буди 1-2 пъти, но това не ми пречи. Против съм насилстеното спиране на нощното хранене чрез водички и биберони. Природата е измислила бебчо да се буди през нощта, защото това е важно и за лактацията.

# 20
  • Мнения: 2 381
Паолина е почти на 6 месеца и се буди 1-2 пъти.
Ще се откаже, когато само реши Mr. Green

# 21
  • Монреал
  • Мнения: 84
Няма гаранция, че ако се откаже от нощното хранене сега, няма да го възобнови пак като започнат зъбките, ако смените обстановката или при някой стрес... Много е малко още бебчето, че да се откаже от мамината защита и близост за през нощта Simple Smile Моята мома спеше по цяла нощ от 2рия до 8мия месец, но зъбките развалиха работата... Сега се буди по 2-3 пъти нощем. Ще я видя кога ще се откаже  Thinking

# 22
  • Мнения: 4 242
Дъщеря ми е на година и осем месеца и се буди нощем по веднъж-дваж, зависи колко е спокойно у дома, понякога пропуска.Само при зъбоникнене започва едно сукане, през час-два.

Малко ти е бебчето още! Стомахчето му е малко колкото юмручето му, няма как да поема големи количества и да е дълго време сито. Ако дадеш водичка за да залъжеш помисли как ще се чувства гладното стомахче, ние като сме гладни не пием вода все пак а набиваме здраво. Wink
Освен това лактацията ти не е утвърдена още, поне през първите 3 месеца е много важно стимулирането на гърдите нощем, особено между 3 и 8ч сутринта, когато нивото на пролактина е най-високо, това е хормона отговорен за количеството мляко което произвеждаш.

# 23
  • София
  • Мнения: 3 648
Дъщеря ми, която от края на първия беше на смесено хранене, от края на третия на АМ изцяло много лесно се отказа, когато беше на четри месеца. Просто променихрежима и от последно хранене в 9 вечерта и първо в 3 сутринта, минахме на последно към 12 и първо в 6! Две нощи по навик се събуди, дадох вода и тя заспиваше! на третата не се събуди!
Сега, обаче , сме изцяло на кърма и сина ми се буди поне по два пъти на нощ! Последните две и по три пъти! и на мен ми се иска да спре поне едното будене, ама...Явно ще чакаме! А при вас бебето къде сри и как го кърмите?

# 24
  • Мнения: 223
моята девойка е на близо 8 месеца и все още се буди нощем. не мисля да правя опити да я отказвам, когато реши, ще спре сама.

# 25
  • София
  • Мнения: 44 115
ми ние още се кърмим по N броя пъти на нощ Wink

# 26
  • Мнения: 1 006
Моят бебок е почти на три месеца и все още се храни нощем.Не съм правила опити да премахна нощното хранене,мисля да го оставя той сам да го направи.

# 27
  • Мнения: 393
Моя ламтурник понякога се буди и по 3-4 пъти и докато не види цица не мирясва Grinning
Но в повечето случаи се буди към 3 часа и после към 5-6часа.Не смятам да го насилвам да се отказва -когато му дойде времето ще спи по цяла нощ.Поне се надявам... Praynig

# 28
  • Мнения: 667
И ние се кърмим по 2-3 пъти на нощ - иначе не заспива.
Когато и дойде отвътре ще се откаже  Mr. Green аз не бързам също

# 29
  • Мнения: 601
  Радвай се ,че детето се буди през ноща и иска да хапва-това е сигурен знак,че се развива добре и е здраво,аз лично по би ме притеснило,обратното  Peace
 Решила съм лично за моето дете да го храня през ноща,винаги когато поиска.
 Безумно е при положение ,че имам кърма и гърдите ми са напращели,да го наливам с вода и  биберони разни Naughty

Общи условия

Активация на акаунт