Инсулинова резистентност и отслабване - Тема 14

  • 38 371
  • 748
  •   1
Отговори
# 30
  • Ню Йорк
  • Мнения: 5 067
Невенче, още съм си в Америка. Не съм ходила на ендокринолог още, но скоро ще се ориентирам, че след някой и друг месец ще остана без лекарства, а тук метформина е с рецепта.

Добре де, с какво да си пия кафето, не мога кафе без захар  newsm78  Спирам стевията веднага, ама ми трябва алтернатива. Иначе по неизвестни за мен призини тук откакто съм захарта сутрин н гладно ми е по-ниска от преди. А честно си признавам, че доста пъти се изкуших по разни сладички работи. Дали пък наистина не е всичко от нерви  newsm78

# 31
  • София
  • Мнения: 12 374
Аз никога не съм пила кафе със захар, бррр много ми е гадно. Слагам мляко - или обикновено, или някво бадемово/лешниково от био магазина.

# 32
  • Paris, France
  • Мнения: 14 020
Галактическа, може да си имала някакви бактерии или паразити, които обичат захар и карат тялото да я вдига. Коментирали сме го. Новият климат явно не им понася. Дано да изпукат всичките скоро! В Англия непрекъснато правех гнойни ангини, а откакто не живея там не. В България няколко пъти се разболях от пневмонии, а извън нея никога. В Париж 4 пъти боледувах от отит и половин година ми тече гной от ухото и нищо не помагаше. Ай спра лекарствата, ай се появяваше до 5-6 дена отново. 2 пъти се пукна тъпанчето. Още като дойдохме синът ми направи отит. Дотогава не знаех какво е. Извън парижкия район не сме имали такъв проблем, дори по басейни. Веднъж казах на лекарката, която дойде и тя ми каза, че го е чувала и от други чужденци и идва от някаква португалка, която също правела отит само във Франция. Мама Галя е спец по трепане на паразити. Доказана е връзката на патогени в червата с диабет1 и 2 и даже успяват да заразят с диабет лабораторни животни, вкарвайки в червата им чревен секрет от болни от диабет хора или животни. Положителният ефект от кетозните диети, глада и Метформина се дължи отчасти на промяна на чревната флора.

Ако не щат да предпишат Метформин, споко! Берберин се продава без рецепта в Щатите и прави абсолютно същото. Можеш да си купиш инозитол и хубав фолат от айхърб баз мито, хаха и даже е по-добро от Метформина.

Стевията трябва да я махнеш. Можеш да пиеш кафето със сметана или както Таис писа - разни млека. Меласа, мед или даже захар може да сложиш ако толкова не можеш, но ще намаляваш количеството бавно до пълно спиране. Днес и утре 2 лъжички, после леко по-празни, една, половин и за 2 седмици си готова. Кардамон и канела леко подслаждат без да вредят. Използувай новият климат и промяната за да отслабнеш и да свалиш инсулина!

Чакаме хубави новини.

# 33
  • Бургас
  • Мнения: 6 322
Галчудо, аз виждам само сив квадрат....странно....


https://www.youtube.com/watch?v=-SSYX8sIOmM&list=PLPqZq86et3 … pc9rJnsWoCleYEbtu

И аз захарта я махнах постепенно, сега ми харесва много повече кафето.

Ето рецепти

https://viktorstojanov.com/fathead-keto-pizza-with-almond-flour/

https://www.youtube.com/watch?v=Aj1N9F2fbRw

# 34
  • София
  • Мнения: 11 471
Здравейте, няколко въпроса ако разрешите - прочетох по-горе в темата, че слънчогледовите семки заради омега 6 не се препоръчвали. Защо, това е изключително странно? в крайна сметка, допускам, че всякакви печени ядки заради многото сол (а в Ройса ги мешат и овалват в брашно!) са забранени, но сурови такива, може би само защото са калорични и не следва да се прекалява? Отделно, елдата - варена за закуска със сирене забранена ли е?

Друго, което искам да попитам е - навсякъде чета, че твърдият алкохол е противопоказен, но бира или чаша вино (макар и рядко) може. Тук не разбирам, В бирата и виното има захар - в твърдия алкохол захарта заминава при дестилацията и на практика няма и капка (милиграм) захар. Заради по-високите калории ли е забранен?

 И това, което най-вече искам да попитам е – с плодове не бива да се прекалява, но, ако се изяде един банан с шепа орехи или лъжица тахан, това не „забавя“ ли усвояването на плодовата захар? Или все пак не е препоръчително. Същото питане е относно смутито (плодово) – с лъжица или две сусамов тахан не се ли „балансира“ усвояването на захарта?

Благодаря!

# 35
  • Paris, France
  • Мнения: 14 020
Слънчогледовите семки не са забранени за всички. Забранени са първоначално за диабетици - докато се излекуват и за хора с възпаления поради лошо съотношение омега 6 : омега 3. Предпочита се чия, при това точно определена, бяла, май беше. Там има омега 3. Печени ядки със сол не може и не заради солта, а заради намаляване на витамините в тях. Омега 6 не са нужни за повечето от нас, нито наситени мазнини са ни нужни в големи количества. Аз ядях слънчогледови ядки заради инозитола, но махнах олиото.

Алкохолът е забранен, защото е приоритетен и претоварва черния дроб и докато не се преработи захарта и мазнината се въртят в кръвта и правят бели. 50% от нас имаме или сме имали омазнен черен дроб и сме високорискови за фиброза и цироза и това дори след излекуване. Алкохолът обезводнява и дърпа магнезий, а ние без това такъв нямаме. Също окислява ужасно, а нашите панкреаси на произвеждат достатъчно бикарбонат.

Банан и шепа орехи са това, което ни е разболяло. Мазнините предизвикват физиологична инсулинова резистентност, а въглехидратите от банана не могат да влязат в клетките заради мастните киселини. Фруктозата от плодовете също предизвиква ИР и затова е добре да се намалят и изключат в началото. Банани може само зелени и само след много зелена салата и с протеин, но без мазнина и животински продукти. След изяждане спринт. Това след като се поизлекуваме, разбира се.

Реално ни трябват твърди протеини за да не губим мускулна маса, много витамини, минерали, фибри и около чаена лъжичка хубава, полезна за нас мазнина, колкото да не разбрицваме жлъчката. Всичко допълнително е ненужна глезотия и се яд само ако ще припаднем без него.

Прави ми впечатление, че повечето начинаещи търсят начини да проядат калорични мазнотии, но и да ядат банани, ябълки и други сладки неща. Не става номера в началото.

Изчетете първия пост пет пъти и ще ви се поизяснят нещата! Обич Синеока е превела много хубави статии.

Последна редакция: ср, 10 апр 2019, 17:48 от Nevena Virolan

# 36
  • Мнения: 8 074
Елдата може да е безглутенова, но си е въглехидратна, колкото и житото... (май има малко повече фибри, но...) Та закуска с каша елда със сирене е за безглутенова диета, не за ниско-въглехидратна Hands V

# 37
  • София
  • Мнения: 12 374
Невена, това с мазнината ме изненада. Аз мислех, че НВ-ВМХ е най-подходящият хран. режим за ИР. А той е с доста мазнини.

# 38
  • Мнения: 12 726
Галактическа принцеса, наистина се променя вкусът, къде по естествен начин, къде с малко дисциплина...
Писала съм и преди, пиех много кафе преди години и с много захар, ама много. Докато спре да се разтваря в горещото кафе, буквално. В един момент бях спряла напълно кафето, понеже си дадох сметка че не само с него прекалявам, ами и шепи захар изяждам така всеки ден. Кафето можах да спра, захарта в него не можах тогава. Който си е пристрастен към кафе, ще ме разбере защо го изтъквам. И хем съм човек дето не обича да пие нищо друго сладко, никакви безалкохолни и дори плодови сокове не ме привличат, само кафето ми беше сладко.
След години го пропих пак, със строг лимит от не повече от две чаши еспресо на ден, че бях като наркоман преди. Отначало по навик дълги кафета, отново доволно сладки. После смених захарта в кафето с мед. После почнах да намалям меда в него малко по малко. Почнах и кафетата по-къси да си правя, с изненада установих че еспресото почти не горчи, когато е късо, а не както сме свикнали да го пием тук.
Като орязах въглехидратите, дори мъничкото мед на върха на лъжичката дето слагах, го усещах вече сладък. Почнах да го пропускам понякога, от любопитство, то пък и колко мед е... взе че ми хареса. Това никога не съм го вярвала че е възможно, с години повтарях как горчиво кафе аз не мога да пия и туйто. Опитай бавна промяна, ти през колко неща писа тук че си минала, че това ли ще ти се опре?

# 39
  • София
  • Мнения: 11 471


Банан и шепа орехи са това, което ни е разболяло.
Това ми звучи странно....
Аз се включвам единствено с въпроси, извинявам се за което, но не съм начинаещ и не търся да проям калорични мазнотии, че и банани, ябълки....

# 40
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 045
опитвам се да изчета повечето неща и само се забърквам още повече Sad
някой пусна линк към тази статия.

 ето тази част ме притесни Sad

Цитат
Protein containing foods turn out to be surprisingly potent at stimulating insulin.  Beef and fish, for instance, have virtually no effect on the blood glucose levels.  Yet they stimulate insulin almost as much as most cereals.

рибата я намирам с гликемчен индекс 0, а излиза направо опасна при ИР.
има ли и други такива "скрити лимонки"?

# 41
  • Paris, France
  • Мнения: 14 020
Невена, това с мазнината ме изненада. Аз мислех, че НВ-ВМХ е най-подходящият хран. режим за ИР. А той е с доста мазнини.

За повечето хора с ИР е най-подходящият, спор няма. Мазнините пречат да се изпразним от глюкоза и затова не са нужни в началото. След влизане в кетоза може. Много хора не осъзнават колко много мазнини изяждат. Доста хора питат колко мазнина да добавят на варените яйца, които са всъщност силно мазни и без да им добавяме мазнина. Това, което искам да кажа е, че мазнината също е доста калорична и че ако искаме да горим собствените мазнини трябва да внимаваме с нея. 50% от ИР сме ИР заради мазен черен дроб. Доста диабетици също. Ако се натовари и без това болен дроб с мас, масло и олио става страшно. Трябва ни омега 3, ама тя пък може да предизвика инсулт еко е в големи количества без Вит К1. Затова в болнични условия има 48 часа глад преди кетозната диета. Сега направо дават кетони, но те са по 70-80€ шишето и имат вкус на бензин.

Роналд - елементарно е. Мазнините и въглехидратите си пречат. Дебелите имаме достатъчно мазнини в самите нас и циркулиращите в кръвта мастни киселини пречат на работата на инсулина. Слабите хора имат липси на витамини и минерали когато са ИР. На всеки ИР му липсва нещо. Не съм видяла ИР без проблем с вит Д, Б12, фолат, магнезий. Преди няколко страници има качени изследвания с калций на горна граница, Вит Д под долна, Б12 близо до долна. В началото трябва да изчистим храненето от рафинирани храни, консерви, колбаси, пици, сирене с транс мазнини, полуфабрикати. После - каквото сабя покаже.

Ст. Добри - това за месото и рибата е вярно, но при всеки човек е индивидуално. Затова при някои хора WFPBD е по-успешна. При мене месо, риба и подобни са ОК, но при други хора не. Морските дарове са забранени, защото мекият протеин болният черен дроб го превръща в захар. Имам сърорумец, който вдига КЗ на 12 от скариди и миди с масло, сол, черен пипер. При мене няма ефект на КЗ от морски дарове, а инсулин не съм мерила. Яйцата и гъбите нямат този ефект при никого и са пълни с витамини. Същото е с вътрешните органи като черен дроб, бъбреци и сърца. Обяснявам си го с авитаминоза.

Малко почва да ми омръзва да мелим едно и също.

# 42
  • Перник
  • Мнения: 1 920
Как разбирате какво е положението с мазния черен дроб, по АСАТ И АЛАТ ли?

# 43
  • София
  • Мнения: 11 471
Извинявай, Невена, би ли ми отговорила как прецени, че орех и банан си пречат, като аз срещам твърдения за точно обратното - полезните мазнини и протеина в ореха способстват за по-бавното усвояване на плодовата фруктоза?

Отделно, ако казвате, че плодове и ядки трябва да се избягват, какви са вашите междинни хранения (имам предвид закуски преди обяд и следобяд)?

# 44
  • Sofia
  • Мнения: 26 376
Как разбирате какво е положението с мазния черен дроб, по АСАТ И АЛАТ ли?
Изследване на чернодробни ензими и ехография.

Общи условия

Активация на акаунт