Информация за МБАЛ Надежда (на д-р Стаменов) - 16

  • 39 243
  • 733
  •   1
Отговори
# 585
  • Мнения: 330
Здравейте,

Аз имам допълнително здравно към Доверие. Координатора от фонда каза че възстановяват 900 лева за избор на екип, но трябва тази услуга да е упомената във фактурата изрично, а не просто да пише - пакет Раждане. Не знам обаче като в Надежда няма подобно нещо избор на екип как би могло да се осъществи. Някъде назад в темата четох че можело да се издаде лист с описание на пакет Раждане и там евентуално да напишат избор на екип като услуга ама дали е стандартна практика нямам идея. Ако някой има опит с възстановяване на разходи за раждане през Доверие в Надежда ще съм благодарна да сподели как се действа.
Здравейте, може ли да попитам какъв пакет ползвате? Трябва да пише на задната страна на картата?

# 586
  • Мнения: 94
Здравейте,

Аз имам допълнително здравно към Доверие. Координатора от фонда каза че възстановяват 900 лева за избор на екип, но трябва тази услуга да е упомената във фактурата изрично, а не просто да пише - пакет Раждане. Не знам обаче като в Надежда няма подобно нещо избор на екип как би могло да се осъществи. Някъде назад в темата четох че можело да се издаде лист с описание на пакет Раждане и там евентуално да напишат избор на екип като услуга ама дали е стандартна практика нямам идея. Ако някой има опит с възстановяване на разходи за раждане през Доверие в Надежда ще съм благодарна да сподели как се действа.
Здравейте, може ли да попитам какъв пакет ползвате? Трябва да пише на задната страна на картата?

Пише 'Пълен' и са чекнати всички услуги без 'Профилактика'.

# 587
  • София
  • Мнения: 13
Здравейте, насочила съм се да раждам в надежда. ЖК ми я води друг лекар, но ходя там на феталните морфологии. Казаха ми,че между 34-36 седмица е хубаво да си запиша час при д-р Осленков(завеждаш родилно отделение). Утре имам час при него за консултация. Имате ли някакво наблюдение за него?
Знаете ли дали трябва да нося някакви документи и като цяло как протича консултацията?

Благодаря предварително! Simple Smile

# 588
  • Мнения: X
Ще му занесеш документите от феталната, с две думи ще му разкажеш, ако имаш проблеми, от кякво се притесняваш и какви са ти нагласите. Две седмици ппеди термин е обичайната дата за секцио, той ще те пита коя дата си харесала. Ще погледнете прилежанието на плода и може и пъпната връв.
Ако нещо те притеснява му сподели.

# 589
  • София
  • Мнения: 13
Ще му занесеш документите от феталната, с две думи ще му разкажеш, ако имаш проблеми, от кякво се притесняваш и какви са ти нагласите. Две седмици ппеди термин е обичайната дата за секцио, той ще те пита коя дата си харесала. Ще погледнете прилежанието на плода и може и пъпната връв.
Ако нещо те притеснява му сподели.





Благодаря !!!

# 590
  • Мнения: 94
Здравейте отново,

Следя се при д-р Личева и на последния преглед ме предупреди че ако не родя до термина ще ме приемат за индуциране на раждането. Чета тук страшни неща за болките след индукция сравнено с естествено протичащото раждане и започвам да се плаша. Това някаква практика в болницата ли е да не се позволява надносване и тези които са преживели индуцирането - как премина?

# 591
  • Sofia
  • Мнения: 245
Здравейте отново,

Следя се при д-р Личева и на последния преглед ме предупреди че ако не родя до термина ще ме приемат за индуциране на раждането. Чета тук страшни неща за болките след индукция сравнено с естествено протичащото раждане и започвам да се плаша. Това някаква практика в болницата ли е да не се позволява надносване и тези които са преживели индуцирането - как премина?

И аз чух някакви подобни слухове. Скоро ми предстои раждане и доста ме вълнува темата. Все пак рядко бебетата се раждат точно на термин. Да не би да не искат да се занимават с мерене на тонове ежедневно, след като мине термина и затова да е така?

# 592
  • Варна
  • Мнения: 703
Аз като раждах имаше слух, че това да се индуцира раждането около/преди датата на раждане било практика, взаимствана от чужбина, която трябва да се наложи и тук и ще практикуват Simple Smile Незнам дали е истина, просто някоя мама така каза, че са й обяснили Simple Smile А дали раждането им е тръгнало нормално или индуцирано въобще не мисля, че имаше разлика. Доста момичета видях с индукции, повечето от тях на същия ден се връщаха в столовата 😁😂 не можеш да им повярваш, че бебето се е родило 👶 Спокойно, момичета доверете се на докторите - те знаят какво правят!!! Късмет 🍀

# 593
  • София
  • Мнения: 1 033
Моят термин беше сбъркан изначално. С ктщъсна овулация съм и бебето вървеше с две седмици назад. Независимо от това, лекарят, който ме следеше по ЗК ми изчисляваше един термин, в Надежда имах такъв спрямо овулацията. Бяха ми казали, че ако не родя на термин, трябва да ходя всеки ден на тонове, но няма да ме чакат повече от седмица. Колко точно ще ме чакат, зависеше от състоянието на детето. Родих един ден преди термина, определен спрямо овулацията.

# 594
  • София
  • Мнения: 10 642
Има индивидуални особености, при които не е желателно да се пренася.

# 595
  • Мнения: 3 253
Аз се включвам с темата за пренасянето - аз винаги съм си мислела, че проблем има само ако е недоносено и се слага в кувьоз. Като раждах обаче видях, че и преносените са там, защото трудно се адаптират.

# 596
  • Мнения: 192
Аз пренасях 3 дни и на 4тия родих с индукция. Всеки ден ходех на тонове, те не бяха много ок и затова на 3тия ден ме приеха в болницата и на следващия беше индукцията. Иначе ми бяха казали, че ако всичко е ок,може да се изчака до 7дни след термин. Успех и леко раждане!

# 597
  • Мнения: 176
Аз родих в надежда с индукция ден преди термина. Всичко мина като по книга, бързо, безболезнено, очаквах мн по-болезнено 1-во раждане. Възстанових се невероятно бързо. Всички ми се чудеха, ден след раждането летях по коридорите, а лекарите само викаха "дай боже всекиму такова възстановяване". Всичко зависи обаче в какво състояние се намира тялото на родилката. Аз спортувах до 39-та седм, а 40-та вървях по 10 км на ден.

# 598
  • Мнения: 1 608
След три индукции последната в Надежда съм благодарна, че нещата ми се стекоха така. Индивидуално е бях с кръвно към термин. Преди 1г.  почти родих за два часа в Нядежда с индукция заедно с предродилен период и напъни. Лекарите си знаят. Не се плашете само и горе главата. Късмет на всички.

# 599
  • Пловдив/София
  • Мнения: 2 739
Имам две раждания е надежда, едно с индукция и едно спонтанно, ами спонтанното беше по-болезнено, хем второ. Просто приндобро дозиране на окситоцин и упойка си минава гладко и бързо, не бях против и втория път така дс родя.
За практиката за индукция на термин не знсм какво да мисля... хем имам лош опит с преносване и зелени води, хем е глупаво да не съобразят особемостите на цикъла и овулацията и де факто дс праввт индукция седмица преди реален термин ( в някои случаи). За ползите дс тръгне самО бебето като е готово е ясно (макар че в граници и при идеални показатели, не самоцелно).
Не всички лекари ще ви вкарат веднага, Ташков например беше ок да почакаме няколко дни след термин при добри тонове.

Общи условия

Активация на акаунт