Информация за МБАЛ Надежда (на д-р Стаменов) - 16

  • 39 494
  • 733
  •   1
Отговори
# 615
  • Мнения: 365
Към момичетата, раждали секцио - помпата за кърма да я нося ли още при приема?  В реанимация ползва ли се въобще?

Здравей!
Не позволяват да се внесе в реанимация, но аз си я бях сложила в багажа за болницата. Така и не я използвах.
Но, каквото и да ти казват и акушерките и другите хора, ако искаш лесно и успешно кърмене, започни да се изцеждаш на ръка веднага след операцията на всеки 2 - 2,5 часа. Аз си навивах алармата. И въпреки че всички твърдяха, че не може да има нищо, аз си цедих и попивах с кърпички и те ставаха Мокри от коластра.
Да, не си "починах", то така или иначе няма да е много почивката, но от следващия ден бебето беше без АМ и кърмех изключително.
Пожелавам ти успех и всичко да мине прекрасно!

# 616
  • Мнения: 807
А какви дребни неща могат да ми занесат в реанимацията ? Имам предвид наистина дребни, като телефин, зарядно, пакетче кърпички.

# 617
  • Мнения: 365
Да, това са нещата, които можеш да внесеш 😊 аз се пробвах с бонбони контрабанда, но не ми се получи 😁

# 618
  • Мнения: 331
 Значи същинският ни багаж ни чака в отделението? Ясноо... и аз мислех за шоколад Laughing

# 619
  • Мнения: 15
Здравейте, интересуваме веднага след секциото (ако няма усложнения или др фактори) бебето показват ли го на бащата? Съответно той къде чака - пред операционната или го вижда през стъкло само? Както и дали освен него допускат да има и др чакащи да видят бебето дори и за миг? Благодаря предварително Simple Smile

# 620
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 892
Бебето го изнасят на таткото, който чака пред операционна. Може да го гушне, снима и т. Н.
Други не се допускат ни за миг, ни за два. И по-добре де Grinning
Можете да го покажете на другия ден през стъклото на отделението, понеже к за свиждане се допуска по един вътре.

# 621
  • Мнения: 807
А за виждане през стъклото на другия ден - пак ли само по 1 човек може да го види (таткото) или можеи други хора да бъдат допуснати до стъклото ?

# 622
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 892
Свиждането вътре в отделението и при бебето е един човек на ден. До столовата на етажа могат да се качат и повече.
Мисля, че бебето може да се покаже на стъклото към столовата.
Не съм имала такива желания аз, идваше само мъжа ми.

# 623
  • Мнения: 18 730
На стъклото може да има, колкото човека се поберат. Общо взето може да се окаже, че освен на вашите близки, ще покажете бебето и на други непознати хора. Аз използвах да покажа бебето на голямата ми дъщеря, защото деца не се допускат вътре в отделението за свиждане.

# 624
  • Мнения: 381
Здравейте,
може ли да ми кажете след раждане секцио махат ли се конци и ако е така след колко дни се махат.

# 625
  • Мнения: 102
Мисля, че всеки лекар различно си процедира. Аз бях залепена и нямах нищо за махане. Другото момиче имаше само в единия край конче за махане и го махнаха в деня на изписването.

# 626
  • Мнения: X
След 7-10 ден на мен ми казаха само възелчетата отстрани да се отрежат. Лекарят, който е затварял операцията да каже.

# 627
  • Мнения: 381
Благодаря Ви!

# 628
  • Мнения: 2
Здравейте. Бремена съм в 34 г.с седмица следя се на друго място,  но съм решила да раждам в Надежда. Бях на деня на отворените врати където ми казаха че е добре в 36 г.с да запиша час при някой лекар от болницата за ме има в системата.  Та молбата ми е ако има някой който се следи в Надежда и е дволен да ми препоръча АГ при който да се запиша и евентуално да продължа консултациите при него до раждането.
Благодаря !

# 629
  • Мнения: 260
Здравейте. Бремена съм в 34 г.с седмица следя се на друго място,  но съм решила да раждам в Надежда. Бях на деня на отворените врати където ми казаха че е добре в 36 г.с да запиша час при някой лекар от болницата за ме има в системата.  Та молбата ми е ако има някой който се следи в Надежда и е дволен да ми препоръча АГ при който да се запиша и евентуално да продължа консултациите при него до раждането.
Благодаря !
Не е нужно да се записвате при някого. Запишете час за д-р Ослеков, завеждащия, носете си всички документи. Със него ще решите кога да се случат нещата. Успех и леко раждане.

Общи условия

Активация на акаунт