Информация за МБАЛ Надежда (на д-р Стаменов) - 16

  • 39 205
  • 733
  •   1
Отговори
# 60
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 853
Аз за второ раждане не съм убедена, че ще се върна в Надежда. Съвършена работа на операционен екип, ама и преди съм казвала, че явно напливът от пациенти идва нанагорно или аз очаквах повече.
Е на фона на разказите на приятелки от държавни болници, моите забележки бяха бели кахъри, ама и цената е друга, та и очакванията.

# 61
  • Мнения: 354
Аз знам, че тази практика да изражда дежурният екип се прилага най-вече за да не се случи така, че един и същи лекар да поеме няколко поредни смени заради много желаещи и раждащи по едно и също време. По този начин се рискува съответният доктор да не е спал с часове и да не е в кондиция да реагира адекватно. Това за съжаление се случва в много други билници, включително и частни.
Представете си да ви изражда д-р, който кара втора нощна смяна, а и през деня е преглеждал, например Disappointed Relieved

# 62
  • Sofia
  • Мнения: 1 060
Момичета попълвам плана за раждане и имам една неяснота....какви е ДТС, някой може ли да ми обясни? Ще си питам агто, но съм при нея чак в сряда и се чудя  🤔.
Дай цялото изречение.
Да не би да е ДСТ?

Ето давам Simple Smile

# 63
  • Мнения: 192
Момичета попълвам плана за раждане и имам една неяснота....какви е ДТС, някой може ли да ми обясни? Ще си питам агто, но съм при нея чак в сряда и се чудя  🤔.
Дай цялото изречение.
Да не би да е ДСТ?

Ето давам Simple Smile

Според мен би трябвало да е - детски сърдечни тонове (ДСТ)

# 64
  • София
  • Мнения: 10 642
И според мен е печатна грешка и е ДСТ - детски сърдечни тонове

# 65
  • Sofia
  • Мнения: 245
Аз знам, че тази практика да изражда дежурният екип се прилага най-вече за да не се случи така, че един и същи лекар да поеме няколко поредни смени заради много желаещи и раждащи по едно и също време. По този начин се рискува съответният доктор да не е спал с часове и да не е в кондиция да реагира адекватно. Това за съжаление се случва в много други билници, включително и частни.
Представете си да ви изражда д-р, който кара втора нощна смяна, а и през деня е преглеждал, например Disappointed Relieved

На мен въпроса ми е по-скоро свързан с това, че следящия те лекар все пак има повече информация за теб, за желанията ти за раждане и тн. Та като се паднеш при някой друг, как се предава тази информация между лекарите.

# 66
  • София
  • Мнения: 10 642
Желанията ти за раждане?
Никой не предава такава информация. Ти и сама можеш да си кажеш.
Пък в общи линии раждането е по 2 начина - или се напъваш, или те режат.

# 67
  • Мнения: 18 446
Запознават се с документацията ти по време/малко след като те приемат за раждане. Би трябвало там да е въпросния план, който по-горе се обсъжда. Освен това предпочитанията винаги можеш да си ги кажеш, колкото и да са, едва ли отнема много време да ги съобщиш на място на екипа. А и не мисля че наблюдаващите лекари помнят такива неща с подробности.

# 68
  • Мнения: 354
Maniuni, момичетата много добре са го обяснили. При постъпване дежурния се запознава с цялата ти документация.
При нормално раждане имаш достатъчно време да си кажеш какви са ти основните желания, а при секцио екипът много добре си знае работата.

# 69
  • Sofia
  • Мнения: 1 060
Благодаря ви Simple Smile

# 70
  • Мнения: X
Аз си бях рискова и претенции не съм имала, просто обсъждах с лекарите мед. показатели.
Казах си при консумацията с анестезиолог, че ме е страх от местната упойка - дали ще ме хване, да не би да усещам че ме бутат и режат - е, нищо такова нямаше.

Последна редакция: сб, 20 апр 2019, 19:22 от Анонимен

# 71
  • София
  • Мнения: 10 642
Gerda, какво консумирахте с анестезиолога Wink

# 72
  • Мнения: 20
Здравейте, в болницата има ли на разположение сешоар ? За 3 ношувки смятам, че ще ми се наложи поне 1 оът да използвам.

# 73
  • Мнения: 464
Здравейте, в болницата има ли на разположение сешоар ? За 3 ношувки смятам, че ще ми се наложи поне 1 оът да използвам.

Има да, в банята, хубав е сешоарът, няма нужда да носиш твой.

# 74
  • Мнения: 43
Здравейте дами,
Някоя от вас дали може да ми каже нещо повече за доктор Станева? Много се чудя дали да остана при нея за ЖК или да избирам друг лекар. За сега всичко изглежда ок - младичка е, много спокойна, винаги ми се засмива на тъпите въпроси(и атмосферата става по-приятна и приятелска) и обяснява всичко подробно, не ме претупва, но все пак искам още малко информация да събера преди да реша.

Общи условия

Активация на акаунт