Социални дейности?

  • 994
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 62
От вчера съм тук,а вече пускам 3-та тема.Извинявам се ако досаждам на някой,но просто имам въпроси по различни теми. Simple Smile
Та,балът ми наближава.Избрах си втората матура да ми е философия.
Избрах си да уча в по-голям град от нашият-Социални дейности.Някой,който е учил това може ли да ми разкаже малко?

# 1
  • Мнения: 107
За мен лично няма смисъл да се записваш такава специалност. Имам приятелка, която записа и прекъсна после. Това е да се занимаваш с малцинства, социални помощи и тем подобни. Професия, която може да работиш с друго образование.

# 2
  • София
  • Мнения: 7 990
Това е от категорията професии, които като цяло са ниско платени и изискват отдаденост - лекари (тук има и известни изключения), учители, медицински сестри и пр. Ако нямаш нагласата, по-добре смени с нещо друго.

# 3
  • Велико Търново
  • Мнения: 1 402
Здравейте, потребителите в този форум явно работят само във високо платени  професии, защото всеки път някой като пита за професия в социалната сфера и го режат като кисела краставичка.....
Аз съм завършила друга специалност, но работа в тази сфера. Ако желаеш пиши ми на ЛС и ще ти отговоря на всички въпроси с удоволствие Simple Smile

# 4
  • Мнения: 403
Според мен, в днешно време,
образованието няма такова значение.
Майка ми е инж. обаче,нито я е работела, нито е забогатяла много от тази професия. Работи друго и там сама се е учила.
Брат ми също е инж., и той така. Изкара курс за мениджъри и работеше като такъв.
Аз съм завършила Организация и  управление на туризма, ама и аз не съм работила това, защото без стаж не те искат, ама като не те вземат никъде къде да го натрупаш този стаж.  Или пък за малко пари и после плащай наеми, сметки. Нощните смени ми ги плащаха по 0,30 ст. Дори някъде с месеци не дават на  хората заплатите, и на мен ми се е случвало.Работехи не по специалността си. И после искат кадри да имат. То затова вече никой не учи.
Познавам едно момче, от Варна,което години наред работеше като ИТ, изграждаше облачни мрежи без дори да е стъпвал в университет. Сам се научи. И печелеше добре. Обаче, не може всички да са ИТ или да емигрират.
Къде е истината незнам.

Последна редакция: пн, 15 апр 2019, 19:23 от norik

Общи условия

Активация на акаунт