За бебета и деца от 0+ месеца: Бързи въпроси и отговори, съвети - 76

  • 29 330
  • 751
  •   1
Отговори
# 180
  • София
  • Мнения: 2 569
Не гледайте само кг при памперсите, зависи и от други неща- коремчето, дали е с по-пълнички или слаби краченца. Но не е нормално да пропуска всеки път, аз бих сменила памперсите в този случай.

# 181
  • Германия
  • Мнения: 3 431
Аз с памперсите не съм се водила по килограмите на опаковката, а от това дали още стават на дъщеря ми или не. С 3ката бяхме много дълго време, като на килограми отдавна можех да мина на 4. Ползвах на дм памперсите, имаше период, в който и на мен много ми пропускаха и тя беше все омазана до врата, после мина и това. ДМ-ските имат ластиче на гърба, което също малко помага

Та с две думи, или памперсът е голям или това не е вашата марка 🤷🏻♀

# 182
  • София
  • Мнения: 9 111
Ние ползваме същите, откакто бебо стана 6 кг. и не ни пропускат. Може да не са нашата марка или да са по-ниско качество. Зависи къде са произведени.
Пробвай друга марка или другите на Памперс - не премиума.
Ние сме доволни от Пуфис.
Имам чувството, че от Премиум кеър се подсича.

# 183
  • Мнения: 7 776
В случай,че пътувате или ще идвате в района на Самоков за празниците - има морбили. Без детски площадки и магазини, очевидно родителите на болните деца си ги извеждат навън😠

# 184
  • Мнения: 128
Здравейте, имам нужда от спешен съвет.Имам бебе на 3 месеца.Не е на кърма.Преди 3 дни започна чести изхождания-диарични.Вчера сутринта имаше и кървави жилки.Веднага отидохме в Токуда.Там не ни и прегледаха, казаха, че не сме за там.После отидохме в Здравето.Прегледа ни гастро.Поради общо добро състояние на малкия, заключи, че имал АБКМ.Изписа Аптамил ХА.Започнахме го.Днес диарията продължава, но без жилки.Бяхме до педиатърката.Тя ни каза да направим МБ на изпражненията и ни изписа прахчета за разстройството.Каза ни да поискаме още едно мнение.Записах малкия при една много добра гастро, но ще ни вземе чак на 11 Май.Тотално съм объркана.Общото състояние на бебето е много добро, но диарията си я има.Моля, ако някой се е сблъсквал с подобно нещо да сподели мнение.Благодаря.Да кажа, че преди месец сложихме Ротарикс!

# 185
  • Мнения: X
Имам въпрос относно майчинството. Този месец трябваше да ми изплатят за пръв път 380лв., защото изтече първата година, но все още нямам получена сума. Досега ми ги превеждаха до 10ти, но сега още нищо.. Накрая на месеца ли ги изплащат или нещо е сгрешено? Опитах се да проверя с ПИК-а ми, но ми дава, че не е валиден.

# 186
  • София
  • Мнения: 39 766
Имам въпрос относно майчинството. Този месец трябваше да ми изплатят за пръв път 380лв., защото изтече първата година, но все още нямам получена сума. Досега ми ги превеждаха до 10ти, но сега още нищо.. Накрая на месеца ли ги изплащат или нещо е сгрешено? Опитах се да проверя с ПИК-а ми, но ми дава, че не е валиден.
Пишете в Майчинството счетоводно-80

# 187
  • Мнения: 35 112
Майчинство се изплаща във вторник или четвъртък в първата седмица на месеца

# 188
  • Мнения: 688
Здравейте!
Има ли майки на деца, чиито фонтанели са се затворили по-рано? Как процедирахте в такъв случай?
Миналият месец педиатъра ми каза, че малката (4+) развива рахит и да давам по 4капки Вигантол. Днес, месец след прегледа, каза че главата е окей вече (имаше меки участъци над ушите) и да давам по 3 капки Вигантол. За капак каза, че фонтанелата е почети затворена. Единствено спомена, че трябва да се следи обиколката на главата. И че няма нищо страшно, обаче мен нещо ме човърка... Sad

# 189
  • Пловдив
  • Мнения: 1 361
Малката е почти на 4,5 месеца и от един месец личната и спря Вигантола, понеже фонтанелата била започнала да се затваря. Каза при хубаво време навън на слънце. Всеки месец измерва главата и всичко е наред за сега.

# 190
  • Мнения: 905
Здравейте, моята бебка е на 3 месеца, на смесено хранене и от вчера на небцето има бяла точка като малка пъпка, не е зачервено нито е изпъкнало, не е като афта.. Да звъня ли на педи, изобщо какво да предприема?

# 191
  • Мнения: 5 478
Лале, подала ли си документи за след 410 дни?

# 192
  • София
  • Мнения: 39 766
На голямата (зимно бебе) давах по 2к, няколко месеца.
На малкият (лятно бебе - роди се в края на май) давах по 1к за месец. Педиатърката каза "не е много редно на лятно бебе..." Разхождахме се много Simple Smile Трябва да видя дали съм записала кога се е затворила фонтанелата.

# 193
  • Мнения: 1 001
За фонтанелата и Вигантола е специфично и като ви чета, даже и по държави е различно, въпреки че в листовката не пише нищо такова, а именно за доносени бебета по 1 капка на ден, за недоносени - по 2, докато детето навърши една година. Започва да се дава от 7мия ден след раждане. За обиколката на главата си има таблици, ако не се увеличава всеки месец, при нас изпращат на специалист, който проверява шевовете на черепа и правят ехограф на фонтанелата. При нас на прегледа на годинката лекарката каза да спирам Вигантола, въпреки че аз напипвах много малко дупчица на фонтанелата, но много скоро след това изчезна.
На мен ми се струва странно да ти кажат защо в 4тия месец фонтанелата не се е затворила, щом това е нормално да продължи една година, а и 4 капки, ама щом такава му е преценката.

Последна редакция: пн, 22 апр 2019, 21:27 от Nikoleta78

# 194
  • Мнения: 13 082
Николета, къде живееш? Информативно питам за сравнение. 🤗

Аман от тъпите антиваксъри, честно. Малкия ми е болен и днес докато го преглеждаха личната ми каза под секрет да избягвам площадки и магазини, че бил идвал човек със съмнения за морбили.

Общи условия

Активация на акаунт