За бебета и деца от 0+ месеца: Бързи въпроси и отговори, съвети - 76

  • 29 301
  • 751
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 6 622
За пръв път ми се случва. Каката нито веднъж не реагира на ваксините, тя и почти не боледува и сега с малката ми е странно, притеснявам се все едно ми е първо дете.
За сега температурата не е висока, повече ме притеснява, че не се храни.
Нали каза, че я кърмиш и си суче. Какво друго не иска да яде, нали е на 3 месеца?
Не съм се изразила правилно, имах предвид, че по принцип плюе всичко друго освен кърма -витамин Д, пробиотик, ротарикс,а сега и Панадол. А от вчера суче много малко .

Последна редакция: нд, 14 апр 2019, 23:36 от _limonche_

# 76
  • Мнения: 902
Моята беба преди 2 седмици, след двойна ваксина (на 2 месеца тогава), вдигна вечерта 38.5 и тъкмо почнах да се паникьосвам и тя взе че спадна сама. По миналата вечер  пък вдигна 38.4, дадох и панадол, повечето го изплю, но температурата спадна. На др ден педи каза, че всичко й е наред.

# 77
  • Мнения: 4
Момичета моля помагайте. Дъщеря ми е на почти 5 месеца изцяло на кърма до сега , но вече не ѝ е достатъчно ( забелязвам защото съкращава времето между храненията) и от седмица се мъча да и давам с бутилка кърма, но тя не иска да засмуче биберон изобщо не иска биберон откакто се е родила . Някой имал ли е такъв проблем ?

# 78
  • Мнения: 610
Това че съкращава времето между храненията не значи непременно,  че не и стига кармата.  Може да е скок в растежа или зъби. Имало е период , в който малкия е сучил и през половин час . Ако наддава добре и пълни памперсите няма място за притеснение.  За шишето и моя не иска. Сменях шишета , сменях биберони и нищо , но вода пие от шише.

# 79
  • София
  • Мнения: 360
Скрит текст:
Измиването добре с топла вода е напълно достатъчно. Всякакво пляскане с кремове и тн. разрушава естествената защита на организма, може да запарява в памперса и да се стигне до гъбички, инфекции и тн. Кремове бих ползвала само за зачервено дупе. Даже и там засега се справяме с черен чай и "лечебна вълна" от ДМ и то само при зачервяване.

Здравейте,

Може ли да поясните за черният чай и тази "лечебна вълна"?

Здравейте,

Аз живея в Германия, затова пращам линк от немския сайт на ДМ: https://www.dm.de/alana-heilwolle-zum-zupfen-kbt-p24721134.html? … =10107662C4751PPC.
 Това е вълната. Тя има напълно естествени овлажнителни. Препоръчва се при зачервено дупе и болезнени зърна. При нас много помага. Щом видя, че дупето ба беба започва да червенее оставям на всяка смяна по 15 мин. да си рита без памперс, за да получи кожата въздух. След това издърпвам малко от вълната, като памук и го слагам в памперса, там където долу горе е ануса и затварям след това. До следващата смяна след 3-4 часа вече има подобрение. Ако е нужно повтарям пак.
Още като бях бременна и ме боляха зърната си слагах по парченце в сутиена.

При по-раздразнено дупе акушерката ми препоръча компрес с черен чай. Приготвя се черен чай и се потапя кърпа в него, която се слага дупето, след проверяване. Държи се 10тина минути, подсушата се с чиста кърпа и пак се оставя на въздух преди памперса. Важно е да се знае, че гъби и тн. обичат топла и влажна среда. Затова е важно подсушаването. Всякакви мазила не позволяват на кожата да диша. А както беше споменато няма как да предпазят от якото. При момичетата е мисия невъзможна като дойде бомбата да не се омаже всичко. Затова просто смяна максимално бързо, миене с топла вода и подсушаване, при проблем залагане на природни средства, не на химия.

Много благодаря! Ще проверя дали я има в българският ДМ Simple Smile

Последна редакция: пн, 15 апр 2019, 12:02 от AnMary

# 80
  • Мнения: 96
При температура по-ниска от 38 не се дават лекарства за понижаването и.

# 81
  • София
  • Мнения: 360
Здравейте! Искам да попитам за чувалчета за спане. Моята госпожица е на 4 месеца и докато спи в кошарата се мята и върти, като обикаля из цялата кошара. Като е с чувал дали отново ще може да е толкова активна? С това въртене се отвива и затова се замислям за чувалче.

И моят син обикаля кошарата от както се е родил. Винаги спи с чувалче, за да не е отвит и защото в неговата стая температурата е 18-20 градуса вечер. Купувам от https://angel-baby.eu/ и от www.nextdirect.com и съм много доволна, имат няколко вида плътност в зависимост от сезона.

# 82
  • София
  • Мнения: 9 110
Момичета, как се слага този кул пач? Отлепя ли се нещо от едната страна или директно се лепи?
От едната има нещо като мрежичка наилон, А от другата нещо като тънък тензух/марля. По средата гел.

# 83
  • Мнения: 786
Здравейте, момичета! Като бъдеща мама ме интересува, грубо - за колко време се износва размер 56см? Нали се води за новородено, означава ли, че след месец вече няма да става? Знам, че зависи и от беба, колко ще се роди и т.н., затова горе-долу, питам.

# 84
  • Мнения: 13 082
Не се презапасявай с най-малкия размер. Израства се супер бързо. Но пък 56 може да се окаже голям. Сина ми се роди 48 см. и всичко му беше като торба, но наистина бързо дръпна и за нула време му бяха тамън, а за още толкова му омаляха.

# 85
  • Мнения: 661
Моята бебка се роди 57 см. Някои дрешки 56 бяха по-големи и ги носи 1 седмица. Минахме на 62 и повечето 56 ги изпрах и така както ги сложих в гардероба ги извадих и подарих.

# 86
  • Пловдив
  • Мнения: 1 361
Момичета, как се слага този кул пач? Отлепя ли се нещо от едната страна или директно се лепи?
От едната има нещо като мрежичка наилон, А от другата нещо като тънък тензух/марля. По средата гел.
Маха се найлона и се слага с гела към кожата, отгоре остава тензуха.
Здравейте, момичета! Като бъдеща мама ме интересува, грубо - за колко време се износва размер 56см? Нали се води за новородено, означава ли, че след месец вече няма да става? Знам, че зависи и от беба, колко ще се роди и т.н., затова горе-долу, питам.
Бебка е на 4 месеца и едва сега започнаха да и стават тесни бодидата тазмер 50/56, които са от кауфланд, а тя се роди 4560 гр, 54 см , сега е над 7 кг, 67 см. Но от лидл много рано и станаха малки същия размер.

# 87
  • Мнения: 595
Тези кауфландските размери не отговарят точно съм забелязала.По-големи са.
И сина ми се излюпи дребен, 48, и купувах допълнително най-малки размери.За месец качи 1,5кг и мина 51см и започнах да му обличам 56р-р..пак така,за месец ги израсна

# 88
  • Мнения: 686
Момичета, малката е на 4 месеца, изцяло на АМ. Вода не иска да пие, но често час след хранене плюе вода. Чиста вода, без примеси на мляко. При други бебчета случвало ли се е и кога отминава това повръщане или плюене?

# 89
  • София
  • Мнения: 360
Момичета, малката е на 4 месеца, изцяло на АМ. Вода не иска да пие, но често час след хранене плюе вода. Чиста вода, без примеси на мляко. При други бебчета случвало ли се е и кога отминава това повръщане или плюене?

Не е проблем, моят син плюеше доста често - и кърма, и АМ и вода Simple Smile А е воднисто, защото е вече обработена кърма.  Гастрото каза, че най-вероятно има лек рефлукс, но се израства. Когато започнах захранването не се е случвало повече, сега като пие повече вода и си легне на корема също може да изплюе малко, но в тази ситуация сигурно и възрастен ще го направи хехехе.

Общи условия

Активация на акаунт