За бебета и деца от 0+ месеца: Бързи въпроси и отговори, съвети - 76

  • 27 961
  • 751
  •   1
Отговори
# 555
  • Варна
  • Мнения: 25 236
И къде видя крайни изказвания? За мен по-крайно от това телевизорът да работи нон-стоп няма. Каква е идеята на това? Не видях някой да забранява напълно телевизора и телефона, казахме, че всичко трябва да е с мярка. Аман от иронизиране и подиграване. Никой тук не е идеален и никой не твърди, че е, няма нужда от сарказъм, моля.

# 556
  • Мнения: 1 001
Има семейства, в които наистина телевизорът си върви през целия ден, което за мен е леко безсмислено. Мъжът ми е малко така, което мен ме дразни понякога, защото дори да няма нищо за гледане в момента, той си е включен. Аз забраних в спалнята да се слага телевизор, мразя да се опитвам да заспя и в същото време да ми се отразяват светлините от телевизора. Супер зле ми се отразява на качеството на съня.
Неговите племенници са научени да заспиват на шум, примерно в стаята върви Бтв или някакво радио. И нас ни питаха сега по празниците дали нашето дете е свикнало да заспива на шум. Аз в първия момент, докато разбера какво искат да ми кажат, питам, ама как така на шум, спането е време за покой, аз като си лягам да не би да си пускам радио от телефона да ми бръмчи, сякаш цял ден ми е малко ами и като си легна пак. Та, въпросните деца са “леко” лигави и истерично, но родителите им не намират връзка между “ритуалите за заспиване” и качеството ма съня.

# 557
  • София
  • Мнения: 9 107
Статията може да е полезна на някого - за занимания, които се предлагат за родител и бебе до 12 месеца:
https://m.capital.bg/light/tema/2019/05/10/3536944_bebeshka_revo … 0Guny-YpSH_hWL3_U

# 558
  • Перник
  • Мнения: 435
Мисля, че е тъпо в такава полезна иначе тема да се включват потребители, които целят само да се заяждат или да съдят. Споделяйте и обменяйте опит, какъв е иначе смисълът?
Аз също не обичам да работи постоянно тв, дразни ме, то по тв няма почти нищо смислено и без това. Ако не искам да е съвсем тихо, пускам някаква музичка за фон. Според мен по-полезно за децата е слушането на приказки, а не гледането на детски, защото стимулира въображението и помага, разбира се, за трупане на речников запас. Майка ми много ми четеше като бях малка, а когато нямаше възможност, ми пускаше аудиоприказки на касетофона. Сега тези аудиоприказки на Балкантон от едно време ги има и в ютюб.
И сега да питам нещо - как процедирате с пръскането на физиологичен рр в нослето на бебетата? Моят син е на 3м. и много плаче като му впръскам. Пробвала съм и с дозичките, също и със спрей флакон (нещо като стеримар, ама друг производител). Дали аз нещо не правя като хората? Споделете моля, че не искам всеки път да го разплаквам.

# 559
  • София
  • Мнения: 2 559
И нашия дребчо никога не е бил спокоен,  докато му чистя нослето. Може би само като новороден. Не мисля, че може да се направи нещо, просто не им е приятно, макар че не е нищо дразнещо. Ако мислиш, че на 3 месеца е трудно, чакай да видиш как е на годинка... рев и дране. Ако баща му е вкъщи, двамата слагаме, аз го държа, баща му пръска в нослето, като му измисля нещо да го разсее. И нали знаеш, че се пръска/чисти, само когато наистина има сополи и му е трудни да диша, а не превантивно.

# 560
  • Мнения: 683
Martinsitka, моят като беше малък се получаваше, сега много се дръвчи и слагам само при екстремна нужда. То и като цяло, ако няма някакъв проблем, не е необходимо.

При мен ТВ е навик. Случва се често да разбера, че съм гледала някой турски сериал чак на надписите. Спим на телевизор - аз по-лесно заспивам така, а и като е абсолютно тихо докато спи, малкият се буди само да се завъртя в леглото. Ако се заглеждаше със сигурност нямаше да го пускам.

Гледах някакъв филм за планински кози по Бейби ТВ. Не получиха никакво внимание от страна на Алекс.

# 561
  • Перник
  • Мнения: 435
В момента има малко секрети, дори сутринта похъркваше, затова се налага да пръскам.   

# 562
  • Мнения: 4 658
Joy хареса ми последният пост за турския сериал и планинските кози
И за мен трябва да има баланс, ТВ ми е почти винаги пуснат, но на музикален канал или радио, не обичам абсолютната тишина, нищо, че и ние постоянно си говорим Grinning. Жалко, че няма канал с детски песнички, не обичам да пускам ютуб и да сменям, искам те сами да си вървят. Grinning
Също трябва да има баланс и в занимавките, ние сме нон-стоп на ръце, което не е хич добре. Преди малко така се дра на шезлонга Disappointed Relieved, докато сложа кекса да се пече, нищо не мога да направя през деня като я нося, но много ми се беше приял кекс и с голям зор го забърках.

# 563
  • Мнения: 6 202
Нашият тв е постоянно на радио през деня,само вечер като заспи към 9 си пускам Кухнята на ада или баща му някой мач.Ако заспи по късно към 10 просто превъртаме каквото ни се гледа и няма проблеми.Таблет е гледал 2 пъти до сега докато го постригваме,опитваше се да пипне нещата от екрана.Много е самостоятелен има 3 кутии с образователни играчки които сменям периодично и си играе по няколко часа сам с тях през деня. Когато е нова играчка му показвам принципа и бързо схваща и сам си играе с нея след това.Наскоро му взехме и конструктор дупло без проблем ги натиска и строи вече и тях.Бебешките меки и дървени вече не са му интересни.Вече има търпение и за книжки,предимно наобяд или вечер като е уморен и наиграл се.Гледа картинките,пипа ги и им говори нещо си,слуша приказката.Не се приспива така,но е голям напредък за него предвид че до преди месец два само ги гризеше твърдите и разнасяше тези малките с дръжките.Казва няколко думи,опитва се и някакви по дълги неразбрани неща да говори единствено дай да ям и не искам му се разбират.Моят също е от нервните и превъзбудените,дори и само вкъщи да си седим в двора.Излезем ли в парка или на ново място заспива трудно и е  неспокоен нощем,често се смее на сън.Така че не винаги и само телевизията превъзбуждат,понякога като при моя когато всичко му е интересно и иска да пипне и направи и научи също оказва влияние на неузрялата нервна система. Приемам го за част от него и въобще не ми пука дали е изчистено,сготвено или подредено. Правя когато мога и искам къщните неща,когато съм уморена спя с него на обяд и поръчваме храна за вечеря,въобще не ми е драма.

Последна редакция: нд, 12 май 2019, 14:45 от лещичка

# 564
  • София
  • Мнения: 9 107
И аз се чудех от каква възраст може да се слага физиологичен разтвор в нослето със спринцовка.
Помня, че баткото първо беше с някакви спрейове с морска вода и едни мини дозички физиологичен разтвор - като пипетки, но не помня кога преминахме на банка със спринцовка.

# 565
  • Мнения: 35 106
Ние ползваме еднократни дози за носа на малкия. Но той вече си духа носа сам. Така, че един дерт по- малко Wink

# 566
  • София
  • Мнения: 18 685
Хващам и пръскам,научила се е и дава вече.Хич не ми е жал,като се задръсти със секрети не е по ~добре.

# 567
  • Мнения: 96
Аз оставям малкия да играе сам. Наблюдявам го и се включвам само ако трябва да го "спасявам" или ако той има нужда от мен. Понякога играем и заедно, а когатописка да четем.книжки, взима си от рафта и ми ги носи, или пък иска да му пусна радио и танцуваме. Заедно понякога правим упражненията от Киндиру-заниманията ни. Но много държа да си играе сам. Когато е крив, не се занимава сам, а идва да се гуши или да мрънка.
За говоренето - говори много според мен. Сравнявам го с други 2-3 деца с няколко месеца по-големи от него. Мисля, че книжките много помагат. Когато му разкажа нещо от някоя книжка, даже аз после съм забравила, но той помни. Така беше например с кълвача и как чука по дървото. Или кака вълшебната пръчка набила крадците (бий-бий).
CharlotteN, доволна ли си от заниманията в киндиру?

# 568
  • Мнения: 35 106
И преди съм писала. Още от малък го оставям по е един час да играе абсолютно сам
Ако ще с дрънкалка, да слуша песни, да си лежи. Каквото иска, но един час е сам. Аз съм наоколо, но не се обаждам. Темата за телевизора я разтегнахме малко повече. Но наистина аз си налагаха да не пускам Бейби тв. Виждам ефекта на този канал върху децата около мен и не искам да се случи същото с моето дете

# 569
  • Мнения: 595
Ние ползваме еднократни дози за носа на малкия. Но той вече си духа носа сам. Така, че един дерт по- малко Wink
Кога започна да си духа носа? Чакам този  момент и аз, но е много малък още

Общи условия

Активация на акаунт