За бебета и деца от 0+ месеца: Бързи въпроси и отговори, съвети - 76

  • 29 295
  • 751
  •   1
Отговори
# 585
  • Германия
  • Мнения: 3 425
Не бих съветвала да се взимат столчета от 0-25 кг или нещо от сорта, особено ако ще возите бебето често. Бебто трябва да се вади всеки път от столчето, което остава в колата. А кошницата можете да я вземете с евентуално спящото бебе без да го будите. Отделно смятам, че кошчето е по-сигурно за новородено от столче, което уж е направено за деца от 0г до 4-5-6 години. 

# 586
  • София
  • Мнения: 1 395
Нас ортопед ни посъветва да ползваме кошницата до 5-6 месеца, не повече. Което автоматично означава столче 0-18 след това. Би трябвало до към 4г да го използваме, монтира се и в двете посоки.

# 587
  • Германия
  • Мнения: 3 425
Нас ортопед ни посъветва да ползваме кошницата до 5-6 месеца, не повече. Което автоматично означава столче 0-18 след това. Би трябвало до към 4г да го използваме, монтира се и в двете посоки.

Столчето мисля че се води 9-18 кг, поне тези, които са от група I

Не съм ортопед, но споре мен ви говори глупости. Кошницата е направена да може да се ползва до 12-14 месеца, според това колко е голямо бебето. Ако бебето в дребно е много по-сигурно да се вози в кошчето, отколкото в столче.

Ние също се надяваме да ползваме столчето до 4 години, но ще зависи всъщност от това кога тя ще стигне 104см, което е лимита на столчето.

# 588
  • София
  • Мнения: 1 395
Група 0+1 е за 0-18кг. Също има легнало положение и също има уплътнение за малко бебе. Ползвала съм такова и с големите деца, но не помня от каква възраст. Не ми харесва да няма легнало положение за детенце под 2-3г.

# 589
  • Мнения: 5 468
Да, кошницата е удобна, защото може да се разнася бебето с нея без да се налага да се изкарва оттам. И аз я предпочитам за бебешкия период пред столче от 0+.

Ето такова е нашето столче


На Чиполино е, категория 9-25кг.

# 590
  • Мнения: 6 622
Къде можеше да се погледне кои столчета са преминали краш тест?

# 591
# 592
  • Мнения: 13 082
Аз ще подскажа 😉  по-ниския клас марки нямат краш тестове. Чиполино, Лорели, Кенгуру и т.н.

# 593
  • Мнения: 321
Не можем всички да си купуваме столчета за по 600 лв, трябва да се шофира безопасно, защото при катастрофа винаги има голям риск...а кошница за 10 месечно е абсурдно, на детето му излизат отдавна крачетата и всъщост става опасно, никакво удобство и т.н.

# 594
  • Мнения: 3 439
Тва са пълни тъпотии за кошницата. Дъщеря ми вчера стана на 10 месеца и си е в кошница, даже и спи понякога. След девет килограма ще се интересувам за читав стол.

# 595
  • Мнения: 13 082
+ 1
Не се гледа дали излизат краката, а се гледа главата. И никъде не съм казала кой какво да купува, написах само, че нямат краш тестове.

Последна редакция: ср, 15 май 2019, 17:35 от Не се сърди, човече

# 596
  • София, България
  • Мнения: 3 585
Това, че ти шофираш безопасно, не значи, че отсрещния също шофира безопасно Wink

# 597
  • Мнения: 2 124
Малко помислете по-скоро вие преди така категорично да отсичате.

Хубаво се гледа главата, но се гледат и краката.
Когато бебето е по-дългичко и краката му стърчат по 10-15 см извън кошницата и я монтираш тази кошница по посока обратна на движението, крачетата се подпират в облегалката на седалката.
Една рязка спирачка и бебето си сгъва краката на панделка.....

Дъщеря ми е на 8 месеца и половина и е висока 75 см, краката й стърчат страшно много извън кошницата, монтирана в посока обратно на движението направо няма място за тях даже....
..

Последна редакция: вт, 14 май 2019, 10:53 от Mn.nikol

# 598
  • Мнения: 35 109
Ехааа, каква висока девойка.

# 599
  • Мнения: 3 439
Така е - някои гледат само външните белези, а други - наистина умствения багаж Simple Smile
Колко време е добре да се правят инхалации при хрема? Превантивно да продължавам ли (още една седмица да речем) ми е питането?

Общи условия

Активация на акаунт