Въпрос за кръвотечението след раждане?

  • 9 829
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 44 109
Искам да използвам тематаи да попитам идването на цикъла обвързано ли е с кърменето. Аз не кърмя и имам още лохии... и ми е интересно кога ще ми дойде след това първия цикъл.

обвързано е до толкова, че ако кърмиш би могло доста да се отложи идването, но не е задължително. всичко е толкова индивидуално, дори като не кърмиш пак всъщност нямаш гаранция, че ще ти дойде веднага след като спрат лохиите,пак може да пропусне месец, два. Иначе е нормално щом спрат лохиите да дойде, даже понякога се сливат... но така и така като спрат ще ходиш на гинеколог - ако нещо те притеснява тогава и не ти е дошло можеш да го питаш, за да не се тревожиш излишно Wink

# 16
  • Мнения: 941
аз имах лохии с променящ се цвят, и даже някой ден почти ми спираха но си продължиха 50дни, цикъл още нямам

# 17
  • Мнения: 1 448
Лохиите ми спряха на 30-тия ден точно, а като отидох на контролния преглед на 40-тия ден, доки ми каза, че до 2 месеца след спирането на кърменето трябва да ми дойде цикъла. Всъщност ми дойде на третия месец, още кърмех тогава Simple Smile

# 18
  • София
  • Мнения: 39 761
При мен процеса беше до 40тия ден. Цикълът след това ми се нормализира.
За твое успокоение - консултация с гинеколога.

# 19
  • Мнения: 510
При мен кървенето продължи около 40 дни, с различен цвят и тъкмо си мислиш, че вече е спряло и пак зацапаш картинката. Аз кърмя 4 месеца и цикъл имах веднъж преди около 2 месеца.

# 20
  • Мнения: 577
около 20 дена ми тече

# 21
  • Мнения: 992
ами на мен лохиите ми вървяха почти 2 месеца и половина и месец по късно ми дойде цикъла, но за да си спокойна се консултирай с гинеколога си

# 22
  • София
  • Мнения: 1 397
И при мен 20-тина дни течеше, после само някакво жълтеникаво зацапване имашв 10-тина дни може би.. Цикъл като отидох на море след 7 месеца за пръв път имах. Кърмих 11 месеца.

# 23
  • София
  • Мнения: 2 227
Аз имах лохии около 35 дена, а на 41-ия ми дойде цикъла.

# 24
  • Мнения: 220
Нормално е да имаш по-дълго кръвотечение-особено , ако си раждала със секцио, но задължително след раждането до 40 ден трябва да отидеш при гинеколога, който ти е следил бременността- моят гинеколог така практикува с бременните си.

# 25
  • там някъде около Пловдив
  • Мнения: 236
Раждах нормално и имах 3 шева!
Благодаря на всички за отзивчивостта! Sunglasses Sunglasses Sunglasses

# 26
  • Пловдив
  • Мнения: 14 065
Току що писах в друга тема, ще го цитирам тук
 
Дойде ми 20 дена след раждането, бебка вече е на 10 месеца и я кърмя все още по 4-5 пъти на ден. Просто съм нямала късмет Sad

Ами това е, може и да е цикъл.

# 27
  • Мнения: 817
по добре за да си спокоина отиди на лекар
Peace

# 28
  • Мнения: 1 353
Може и да е цикъл-....Но по добре-за да си спокойна иди на лекар!

# 29
  • Мнения: 11
И аз бях със секцио и при мен продължи някъде докъм 40 ден. Ту спираше напълно и на следващия ден пак пак бях омазана. Както казват всички консултирай се с лекар за твое успокоение. А за цикъла, гинеколожката ми изнесе няква лекция за хормон който участвал в прозвеждането на млякото и когато намалеел, тогава имало опасност да се забременее и тогава щял да ми се възстанови "месечния тормоз". Притесни доктора - аз в началото малко се притеснявах да звъня за туй онуй, ама вече се отчупих и звънкам за всяко нещо, в най-лошия случай нямада ти отговорят.

Общи условия

Активация на акаунт