Захранване - въпроси и отговори - тема 5

  • 34 108
  • 746
  •   1
Отговори
# 330
  • Плевен
  • Мнения: 1 222
Аз давам вода по различни начини. Понякога той си я държи, понякога аз, а някой път със сламка. Неговото основно желание е  да се олива.

# 331
  • Мнения: 4 660
Сламката не е на почит, голям мерак има да пие от моята чаша.

# 332
  • Мнения: 131
Здравейте!
Искам да предложа на малката кисело мляко, но не живеем в България и нямам достъп до КМ по БДС. Мога ли според вас да предложа Йогурт, чист разбира се и 3.6% примерно?

# 333
  • Мнения: 77
Здравейте,
Днес мисля да дам жълтък. С четвъртинка ли да започна? И след колко време да дам пак? Казаха ми един път в седмицата и то не жълтък а яйце, което за мен е неприемливо. Вие как процедирате?

# 334
  • Плевен
  • Мнения: 1 222
До колкото съм запозната технологията за производство на йогурд е подобна, така че защо не.
За жълтъка даваш съвсем малко примерно половинката на четвъртината и увеличаваш до една четвърт. Дава се през ден.

# 335
  • София
  • Мнения: 1 268
Здравейте, момичета!
Моля за мнение/съвет от личния ви опит.

Бебето ми е на 6+месеца.
Захранена е от 5++ и вече има едно заместено обедно хранене. Следващото и хапване е кърма, след това давам плодово пюре (около 50-60гр). Това не е достъчно, за да се счита за заместено хранене, сигурно. Сега се чудя дали да давам постепенно повече плодово пюре/плодове или да почна да въвеждам каша.
Кога се почва да се предлага и сутрин. Не я бързам, просто питам.
Кърмя си я на поискване.
На консултация сме чак края на месеца,за да се съветвам и с педиатърката какво следва.

# 336
  • Плевен
  • Мнения: 1 222
Имай впредвид, че плодовете не могат да заместят пълноценно едно хранене. Въведи зърнени щом искаш и ти си избери дали да ги даваш за сутрешна или следобедна закуска. Не бързай със заместване на всички хранения, защото до годинката е по добре основната храна да е мляко.

# 337
  • София
  • Мнения: 1 268
Ами, сега освен до края на 6тия месец да го караме така- Само с едно заместено хранене, пък плодовото пюренце, което давам е по-скоро да опознава новите вкусове на плодовете(между кърменията) . Пък след 7мия месец живот и здраве ще го мисля пак.

# 338
  • Мнения: 3 410
Ако си решила да заместваш следобедното кърмене, просто започваш с оризова каша и добавени към нея от тия плодове, които си давала досега на бебето - ние на нашия Алекс започнахме с оризова каша с варена тиква и ябълка

# 339
  • Мнения: 2 361
Аз заместих в този ред:обедно,следобедно,сутрешно.
Вечерното мляко си го махна сам след годинка Simple Smile

# 340
  • Мнения: 29
Здравейте! Бебка утре прави девет месеца и тежи към 7,300. Има ли база за притеснение, според вас? Тя все още е кърмено бебче и няма заместено хранене. Като цяло и няма голям интерес към храната. Може би веднъж на ден изяжда порция от най-много 50-60 грама сготвено /закуска или обяд/ иначе стига до няколко лъжички и губи интерес ...

# 341
  • Мнения: 216
Здравейте момичета,
Може ли да ми кажете кога се замества вечерята и с какво. По колко АМ трябва да пие бебе на 11 месеца според вас?

# 342
  • Мнения: 7 776
Аничка, съвсем нормално е детето. Щерка ми на 12 месеца беше 7.500, кърмено бебе също, предлагаш твърда храна, пък колкото иска и кърма на поискване. До годинката млякото е основна храна, другото е за опитване 😉

# 343
  • Плевен
  • Мнения: 1 222
Ако не отслабва всичко е наред. Не всички бебета са едри. Много зависи и каква е вашата структура, ако вие сте слаби хора, трудно бебето ще е някое дебелаче.

# 344
  • Мнения: 5 478
Относно въпроса за количеството АМ и заместване на вечеря...много е индивидуално, но ще споделя моя опит, тъй като и аз бях в голяма чуденка. Доста хора ми казваха, че детето щяло само да си покаже, което обаче на мен ми звучеше като някаква асбтракция... Как пък така ще покаже само? Та, на 10 месеца записах щерката на кухня. Дотогава си беше на АМ (около 200 мл) и съответните пюрета. На около 11 месеца започна вечерното АМ да не го иска и изпиваше половината (да кажем само 100 мл, а понякога и по-малко). Сутрешното си го пиеше без проблем. Реших да пробвам с кисело мляко малко преди да навърши годинка. Започна пак да пие по 200 мл сутрин и вечер. В момента, в който навърши годинка, категорично отказа изобщо да пие мляко от шише. Демонстративно го хвърляше на земята. В момента вечерята ѝ е около 18:30, която е супата от кухнята и преди лягане и давам кисело мляко разбъркано с малко вода от купичка с лъжичка, защото както споменах, шишето е анатемосано Smile

Общи условия

Активация на акаунт